6kw 48VDC / 96VDC纯正弦波太阳能逆变器发电机充电器
| 型号。 | SNI-600 |
| 输出功率 | 6000W |
| 牌 | SNAT |
| 能量源 | 太阳能发电,城市电网 |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| 公司 | 制造商和贸易公司 |
| MOQ | 1单位 |
| 商标 | 中性 |
| 规范 | 655 * 248 * 182毫米 |
| HS编码 | 8504403090 |
| 相 | 单 |
| 证明 | ce,iso9001 |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 电路拓扑 | 全桥型 |
| 控制面板 | 液晶显示 |
| oem / odm服务 | 参团 |
| 应用 | 电源系统 |
| 运输包装 | 标准出口包装 |
| 起源 | 广东佛山 |


| 类型:FT-千瓦 | 6千瓦 | |||||||
| 额定功率 | 6000W | |||||||
| 电池 | 额定电压 | 48VDC / 96VDC | ||||||
| 充电电流 | 30A(默认)可以设置-C0-C6 | |||||||
| 电池类型 | U0-U7可以设置 | |||||||
| 输入 | 电压范围 | 85-138v ac / 170-275v ac | ||||||
| 频率 | 45-65HZ | |||||||
| 产量 | 电压范围 | 50 / 60Hz±1%(变频器)呃模式)er mode) | ||||||
| 频率 | 110VAC / 220VAC,±5%(变频器模式)呃模式)er mode) | |||||||
| 输出波 | 纯正弦波 | |||||||
| 切换时间 | <10ms( traditional load)oad) | |||||||
| 效率 | > 85%(80%电阻负载)oad) | |||||||
| 超载 | 110-120%/ 30S,> 160%/ 300ms00ms | |||||||
| 保护 | 电池过电压保护,电池欠压保护,过载保护,短路保护,过温保护等 | |||||||
| 工作环境温度 | 0-40ºCordm;Çordm;C | |||||||
| 存储环境温度 | -15 - + 50°C; Cdeg;C | |||||||
| 操作/存储环境 | 0-90%无冷凝 | |||||||
| 机器尺寸:L * W * H(mm) | 655*248*182 | |||||||
| 包装尺寸:L * W * H(mm) | 735*316*235 | |||||||



A1)及时交货和良好的售后服务。
A2)我们有自己的工厂,售价有竞争力。
A3)我们所有的产品都通过了CE,RoHS,ISO9001:2008认证。
A4)100%新材料生产和优质。
A5)专业研发技术团队平均10年经验。ence.

| Model NO. | SNI-600 |
| Output Power | 6000W |
| Brand | Snat |
| Power Source | Solar Power, City Grid |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| Company | Manufacturer and Trading Company |
| MOQ | 1 Unit |
| Trademark | Neutral |
| Specification | 655*248*182 mm |
| HS Code | 8504403090 |
| Phase | Single |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Type | DC/AC Inverters |
| Circuit Topologies | Full-Bridge Type |
| Control Panel | LCD |
| OEM/ODM Service | Offered |
| Application | Power System |
| Transport Package | Standard Export Package |
| Origin | Foshan Guangdong |


| Type:FT-KW | 6KW | |||||||
| Rated power | 6000W | |||||||
| Battery | Rated voltage | 48VDC/96VDC | ||||||
| Charge current | 30A(default)-C0-C6 can be set | |||||||
| Battery type | U0-U7 can be set | |||||||
| Input | Voltage range | 85-138V AC/170-275V AC | ||||||
| Frequency | 45-65Hz | |||||||
| Output | Voltage range | 50/60Hz±1%( Inverter mode)er mode)er mode) | ||||||
| Frequency | 110VAC/220VAC, ±5%( Inverter mode)er mode)er mode) | |||||||
| Output wave | Pure sine wave | |||||||
| Switching time | <10ms( traditional load)oad) | |||||||
| Efficiency | ﹥85% (80% Resistance load)oad) | |||||||
| Overload | 110-120%/30S, ﹥160%/300ms00ms | |||||||
| Protection | Battery over voltage protection, battery under voltage protection, overload protection, short circuit protection, over temperature protection and more | |||||||
| Operating ambient temperature | 0-40ºCordm;Cordm;C | |||||||
| Storage ambient temperature | -15 - +50°Cdeg;Cdeg;C | |||||||
| Operating/storage ambient | 0-90% no condensation | |||||||
| Machine size: L*W*H (mm) | 655*248*182 | |||||||
| Package size: L*W*H(mm) | 735*316*235 | |||||||



A1)Prompt delivery and good after-sale services.
A2)We have our own factory,the selling prices is competitive.
A3)All of our products are certified with CE, RoHS, ISO9001:2008.
A4)100% new materials for production and superior quality.
A5)Professional R&D technology team average 10 years experience.ence.ence.
