农业灌溉用太阳能水泵逆变器3相
| 型号。 | PW太阳能泵变频器 |
| 输出功率 | 2.2千瓦/7.5千瓦/11千瓦 |
| 输出类型 | 三倍 |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 可选交流输入 | 3 x 380vac / 400vac / 415vac / 440vac |
| 波形 | 纯正弦波 |
| 应用 | 三相太阳能水泵 |
| 商标 | STCB |
| 起源 | 广州深圳 |
| 证明 | iso9001,ce |
| 网格类型 | 离网逆变器 |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| 功率容量 | 3000W |
| 直流输入 | 500〜600 vdc |
| 功率因数 | 0.99 |
| 牌 | Sataek |
| 规范 | 110 * 230 *330毫米 |
| HS编码 | 8504403090 |

| 模型 | pw 2.2kw | pw 7.5kw | pw 11kw |
| 相 | 3相/ 3相输出 | ||
| 最大pv阵列功率 | 3500 W | 12000 W | 17600 W |
| 额定输出功率 | 2200 W | 7500 W | 11000 W |
| pv输入(直流) | |||
| 最大直流电压 | 800 vdc | ||
| 启动电压 | 350 vdc | ||
| MPPT电压范围 | 500〜600 vdc | ||
| MPP跟踪器数量 | 1 | ||
| 输入电流 | 4.3 A | 14.5 A | 21.3 A |
| 可选交流输入 | |||
| 输入电压 | 3 x 380vac / 400vac / 415vac / 440vac | ||
| 最大电流 | 5.8A | 20.5A | 27.0A |
| 视在功率 | 4000 va | 11000 va | 16500 va |
| 产量 | |||
| 标称电压 | 3 x 380/400/415/440 vac | ||
| 效率 | > 97% | ||
| 输出电流 | 5.1 A | 17 A | 26 A |
| 电机类型 | 三相异步电动机 | ||
| 频率精度 | ±0.2%SMN; 0.2%smn;0.2% | ||
| 保护 | |||
| 全面保护 | 过电压,欠压,过流,浪涌,过温,短路保护 | ||
| 物理 | |||
| 尺寸,宽x宽x高(mm) | 110 x 230 x 330 | ||
| 净重(kgs) | 5.5 | 6 | 6.5 |
| 机械保护类型 | IP20 | ||
| 接口 | |||
| 通讯端口 | RS-232 / RS-485 | ||
| 环境 | |||
| 湿度 | < 95% RH(Non-condensing)ing) | ||
| 工作温度 | -20°C〜45°C,100%满载,46°C〜60°C功率降额; C功率降额;C power derating | ||
| 产品规格如有更改,恕不另行通知。 | |||


我们的服务:
1.我们可以根据客户需求定制,并找到一个很好的样品物流,请提供确切的地址,公司名称,电话我们。
2.提供1%的PCB板
3.如果通过集装箱,您可以让我们知道您自己的运输代理或使用我们的合作代理
1年的warrent,如果是质量问题,我们会免费提供零件。
常问问题:
Q1 : 你有什么优势?
A1:
a)。我们是专业的ups制造商十多年,我们有这些员工丰富
生产和研发p;D&D
b)优秀的工人和熟练的工程师
c)。我们的宗旨是为每一位客户提供高品质,合理的价格和优良的品质
服务。
d)我们可以保证准时发货。并接受任何运输方式
你需要
Q2 : 如何控制生产质量?
A2:
a)对于材料,我们有IQC部门,IQC测试遵循MIL-STD-105E标准
b)在生产中有4次功能测试
c)我们所有的产品都有100%的老化测试
d)交货前100%QC测试
Q3 : 你接受OEM / ODM吗?
A3:ODM&OEM热烈欢迎!!! d!d !!!
Q4 : 你的付款是什么?
A4:
a)我们可以接受T / T,Western Union,PayPal的付款条件。
样品和试用订单接受PayPal,T / T和西联汇款。正常订单接受T / T&西联联盟ern Union
b)买家确认付款后30%ADVANCE DEPOSIT,余额应在货物准备好之前付运。
| Model NO. | PW solar pump inverter |
| Output Power | 2.2kw/7.5kw/11kw |
| Output Type | Triple |
| Type | DC/AC Inverters |
| Optional AC Input | 3 X 380VAC/400VAC/415VAC/440VAC |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Application | Three Phase Solar Water Pump |
| Trademark | STCB |
| Origin | Guangzhou Shenzhen |
| Certification | ISO9001, CE |
| Grid Type | off-Grid Inverter |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| Power Capacity | 3000W |
| DC Input | 500~600 VDC |
| Power Factor | 0.99 |
| Brand | Sataek |
| Specification | 110*230*330mm |
| HS Code | 8504403090 |

| Model | PW 2.2KW | PW 7.5KW | PW 11KW |
| PHASE | 3-phase in/ 3-phase out | ||
| MAXIMUM PV ARRAY POWER | 3500 W | 12000 W | 17600 W |
| RATED OUTPUT POWER | 2200 W | 7500 W | 11000 W |
| PV INPUT (DC) | |||
| Maximum DC Voltage | 800 VDC | ||
| Start-up Voltage | 350 VDC | ||
| MPPT Voltage Range | 500~600 VDC | ||
| Number of MPP Trackers | 1 | ||
| Input Current | 4.3 A | 14.5 A | 21.3 A |
| OPTIONAL AC INPUT | |||
| Input Voltage | 3 x 380VAC/400VAC/415VAC/440VAC | ||
| Maximum Current | 5.8A | 20.5A | 27.0A |
| Apparent Power | 4000 VA | 11000 VA | 16500 VA |
| OUTPUT | |||
| Nominal Voltage | 3 x 380/400/415/440 VAC | ||
| Efficiency | > 97% | ||
| Output Current | 5.1 A | 17 A | 26 A |
| Motor Type | Three-phase asynchronous motor | ||
| Frequency Precision | ±0.2%smn;0.2%smn;0.2% | ||
| PROTECTION | |||
| Full Protection | Over-voltage, under-voltage, over-current, surge, over-temperature, short circuit protection | ||
| PHYSICAL | |||
| Dimension, D x W x H (mm) | 110 x 230 x 330 | ||
| Net Weight (kgs) | 5.5 | 6 | 6.5 |
| Type of Mechanical Protection | IP20 | ||
| INTERFACE | |||
| Communication Port | RS-232/RS-485 | ||
| ENVIRONMENT | |||
| Humidity | < 95% RH(Non-condensing)ing) | ||
| Operating Temperature | -20°C ~ 45°C at 100% full load, 46°C ~ 60°C power derating;C power derating;C power derating | ||
| Product specifications are subject to change without further notice. | |||


Our services:
1. We can be customized according to customer needs and find a good sample logistics, please provide the exact address, company name, phone us.
2. 1% pcb board is provided
3. if by container , you can let us know your own shipping agent or use our cooperated agent
4. 1year warrenty , if it is our quality problem , we will provide the parts for free .
FAQ:
Q1 : What is you advantages?
A1:
a).We are professional ups manufacturer for more than ten years and we have these staffs with rich
production and R&D&Dp;D&D
b) Excellent workers and skilled engineers
c).Our aims are to provide every customer high quality, reasonable price and excellent
service.
d)we can guarantee to send the goods on time. And also accept any transportation ways that
you require
Q2 : How do you control the production quality?
A2:
a) For materials, we have IQC departments and the IQC testing follow MIL-STD-105E standard
b) in production have 4 times function testing
c) all of our products with 100% burn-in testing
d) 100% QC testing before delivery
Q3 : Do you accept OEM/ODM?
A3 : ODM&OEM are warmly welcomed !!!d !!!d !!!
Q4 : what's your payment?
A4:
a) We can accept payment terms of T/T, Western Union, PayPal.
Samples and trial order accept PayPal ,T/T & Western Union. normal order accept T/T &Western Unionern Unionern Union
b) 30% ADVANCE DEPOSIT after buyer's confirmed payment, the balance should be paid before shipping when goods are ready.