新产品DC / AC太阳能水泵逆变器11000瓦
| 型号。 | PW水泵逆变器太阳能 |
| 输出功率 | 11000W |
| 牌 | STCB |
| 能量源 | 太阳能 |
| Mpp跟踪器的数量 | 1 |
| 输入电流 | 21.3A |
| 转移时间 | 10毫秒 |
| 交流模式效率 | 97% |
| 商标 | STCB |
| 起源 | 广州深圳 |
| 相 | 三 |
| 证明 | ce,iso9001 |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| MPPT电压范围 | 500〜600 vdc |
| 交流输入电压 | 3 x 380vac / 400vac / 415vac / 440vac |
| 最大电流 | 27.0A |
| Warrent | 1年 |
| 规范 | 110*230*330 |
| HS编码 | 8504403090 |

| 模型 | pw 2.2kw | pw 7.5kw | pw 11kw |
| 相 | 3相/ 3相输出 | ||
| 最大pv阵列功率 | 3500 W | 12000 W | 17600 W |
| 额定输出功率 | 2200 W | 7500 W | 11000 W |
| pv输入(直流) | |||
| 最大直流电压 | 800 vdc | ||
| 启动电压 | 350 vdc | ||
| MPPT电压范围 | 500〜600 vdc | ||
| MPP跟踪器数量 | 1 | ||
| 输入电流 | 4.3 A | 14.5 A | 21.3 A |
| 可选交流输入 | |||
| 输入电压 | 3 x 380vac / 400vac / 415vac / 440vac | ||
| 最大电流 | 5.8A | 20.5A | 27.0A |
| 视在功率 | 4000 va | 11000 va | 16500 va |
| 产量 | |||
| 标称电压 | 3 x 380/400/415/440 vac | ||
| 效率 | > 97% | ||
| 输出电流 | 5.1 A | 17 A | 26 A |
| 电机类型 | 三相异步电动机 | ||
| 频率精度 | ±0.2%SMN; 0.2%smn;0.2% | ||
| 保护 | |||
| 全面保护 | 过电压,欠压,过流,浪涌,过温,短路保护 | ||
| 物理 | |||
| 尺寸,宽x宽x高(mm) | 110 x 230 x 330 | ||
| 净重(kgs) | 5.5 | 6 | 6.5 |
| 机械保护类型 | IP20 | ||
| 接口 | |||
| 通讯端口 | RS-232 / RS-485 | ||
| 环境 | |||
| 湿度 | < 95% RH(Non-condensing)ing) | ||
| 工作温度 | -20°C〜45°C,100%满载,46°C〜60°C功率降额; C功率降额;C power derating | ||
| 产品规格如有更改,恕不另行通知。 | |||


OEM和ODM服务可以接受。able.
提供1%的PCB板。
3.海运或空运的合作代理。
4.一年的战争,如果是质量问题,我们将免费提供零件。
Q1:为什么要选择我们?
--- 16年UPS经验
---海内外市场专业团队
- 上海合作组织会议2015年上海 - 昆明高速铁路项目提供商
---合格产品加上竞争价格
---交货时间
---诚信服务
Q2:您的售后服务如何?
---我们自交货之日起提供12-24个月保修期,免费维修/
更换期间 保修期。
Q3:你有什么样的认证?
--- iso9000,ce,rohs,ul等等
我们的产品可以根据不同国家的要求进行不同的劳动力测试。
Q4:交货时间:
---标准产品可在15天内交货;定制产品可以
内部开发 45-60天。
| Model NO. | PW water pump inverter solar |
| Output Power | 11000W |
| Brand | Stcb |
| Power Source | Solar Power |
| Number of Mpp Trackers | 1 |
| Input Current | 21.3A |
| Transfer Time | 10ms |
| AC Mode Efficiency | 97% |
| Trademark | STCB |
| Origin | Guangzhou Shenzhen |
| Phase | Three |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Type | DC/AC Inverters |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| MPPT Voltage Range | 500~600 VDC |
| AC Input Voltage | 3 X 380VAC/400VAC/415VAC/440VAC |
| Maximum Current | 27.0A |
| Warrent | 1 Year |
| Specification | 110*230*330 |
| HS Code | 8504403090 |

| Model | PW 2.2KW | PW 7.5KW | PW 11KW |
| PHASE | 3-phase in/ 3-phase out | ||
| MAXIMUM PV ARRAY POWER | 3500 W | 12000 W | 17600 W |
| RATED OUTPUT POWER | 2200 W | 7500 W | 11000 W |
| PV INPUT (DC) | |||
| Maximum DC Voltage | 800 VDC | ||
| Start-up Voltage | 350 VDC | ||
| MPPT Voltage Range | 500~600 VDC | ||
| Number of MPP Trackers | 1 | ||
| Input Current | 4.3 A | 14.5 A | 21.3 A |
| OPTIONAL AC INPUT | |||
| Input Voltage | 3 x 380VAC/400VAC/415VAC/440VAC | ||
| Maximum Current | 5.8A | 20.5A | 27.0A |
| Apparent Power | 4000 VA | 11000 VA | 16500 VA |
| OUTPUT | |||
| Nominal Voltage | 3 x 380/400/415/440 VAC | ||
| Efficiency | > 97% | ||
| Output Current | 5.1 A | 17 A | 26 A |
| Motor Type | Three-phase asynchronous motor | ||
| Frequency Precision | ±0.2%smn;0.2%smn;0.2% | ||
| PROTECTION | |||
| Full Protection | Over-voltage, under-voltage, over-current, surge, over-temperature, short circuit protection | ||
| PHYSICAL | |||
| Dimension, D x W x H (mm) | 110 x 230 x 330 | ||
| Net Weight (kgs) | 5.5 | 6 | 6.5 |
| Type of Mechanical Protection | IP20 | ||
| INTERFACE | |||
| Communication Port | RS-232/RS-485 | ||
| ENVIRONMENT | |||
| Humidity | < 95% RH(Non-condensing)ing) | ||
| Operating Temperature | -20°C ~ 45°C at 100% full load, 46°C ~ 60°C power derating;C power derating;C power derating | ||
| Product specifications are subject to change without further notice. | |||


1. OEM&ODM services acceptable.able.able.
2. 1% pcb board provided .
3. Lots of cooperated agent for shipping by sea or by air.
4. 1year warrenty , if it is quality problem , we will provide the parts for free .
Q1: Why you should choose us?
---16 years UPS experiences
---Professional team for both oversea and domestic market
--UPS provider of SCO meeting 2015 and Shanghai-Kunming high-speed railway project
---Qualified product plus competitable prices
---Delivery in time
---Sincerely services
Q2: How is your after-sale service?
---We provide 12-24 months warranty since the delivery date and free maintenance /
replacement during warranty period.
Q3: What kind of certification you have?
---ISO9000, CE,ROHS,UL,and so on
Our products could pass different labor testing according to different countries' requirements.
Q4: Delivery time:
---Standard products could be delivered within 15 days; customized products could be
developed within 45-60days.