家用太阳能逆变器电源24V 2kVA
| 型号。 | PH20 2kva |
| 相 | 单 |
| 证明 | ce,iso9001 |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| 频率范围 | 40HZ-在65Hz |
| 功率因数 | 0.99~1.0 |
| 维(L * W * H) | 100 * 272 *355毫米 |
| Warrenty | 12个月 |
| 规范 | CE |
| HS编码 | 8504403090 |
| 源流的性质 | 无源变频器 |
| 输出功率 | 1600W |
| 牌 | STCB |
| 能量源 | 电力 |
| 输入电压范围 | 185vac-275VAC |
| 额定输出功率 | 2KVA |
| 标称充电电流 | 18~20A |
| 净重 | 7公斤 |
| 商标 | STCB |
| 起源 | 广州深圳 |
产品描述
| 模型 | ph20- 1000 | ph20- 2000 | ph20- 3000 | ph20- 3000 | ph20- 4000 | ph20-5000 |
| 直流电压 | 1K-24V | 2K-24V | 3K-24V | 3K-48V | 4K-48V | 5K-48V |
| 额定功率 | 800W | 1600W | 2400W | 2400W | 3200W | 4000W |
| 输入 | ||||||
| 电压 | 230 vac | |||||
| 可选电压范围 | 170-280 VAC(个人电脑) 90-280 VAC(家用电器) | |||||
| 频率范围 | 50 Hz / 60 Hz(自动感应) | |||||
| 产量 | ||||||
| 交流电压调节(Batt。Mode) | 230VAC±5%usmn; 5%usmn; 5% | |||||
| 浪涌能量 | 2000VA | 4000VA | 6000VA | 8000va | 10000VA | |
| 效率(峰值) | 90%-93% | 93% | ||||
| 转移时间 | 10 ms(个人电脑); 20 ms(家用电器) | |||||
| 波形 | 纯正弦波 | |||||
| 电池和交流充电器ARGER | ||||||
| 电池电压 | 24 vdc | 24 vdc | 24 vdc | 48 vdc | 48 vdc | |
| 浮充电压 | 27 vdc | 27 vdc | 27 vdc | 54 vdc | 54 vdc | |
| 过充保护 | 31 vdc | 31 vdc | 31 vdc | 62 vdc | 60 vdc | |
| 太阳能充电器和交流充电器ARGER | ||||||
| 最大光伏阵列功率 | 600 W | 600 W | 600 W | 900 W | 3000 W | |
| MPPT工作电压 | 30V〜66vdc | 30V〜66vdc | 30V〜66vdc | 60V〜88vdc | 60V〜115vdc | |
| 最大PV阵列开路电压 | 75VDC | 75VDC | 75VDC | 102vdc | 145vdc | |
| 最大太阳能充电电流 | 25A | 25A | 25A | 18A | 60A | |
| 最大交流充电电流 | 20A | 30A | 30A | 15A | 60 A | |
| 最大充电电流 | 25A | 30A | 30A | 18A | 120A | |
| 交流和太阳能充电器不能同时工作 | ||||||
| 最大效率 | 98% | |||||
备用电源 消费 | 2 W | |||||
| 物理 | ||||||
| 尺寸D * W * H | 100 * 272 * 355(mm) | 140 * 295 * 540(mm) | ||||
| 净重(kgs) | 6.8 | 7 | 7.4 | 12.5 | 13.5 | |
| 操作环境 | ||||||
| 湿度 | 5%至95%相对湿度(无冷凝) | |||||
| 工作温度 | 0°C - 55°C 55°Ceg;C 55°C | |||||
| 储存温度 | -15°C - 60°C 60°Ceg;C 60°C | |||||


OEM和ODM服务可以接受。able.
提供1%的PCB板。
3.海运或空运的合作代理。
4.一年的战争,如果是质量问题,我们将免费提供零件。
Q1:为什么要选择我们?
--- 16年UPS经验
---海内外市场专业团队
- 上海合作组织会议2015年上海 - 昆明高速铁路项目提供商
---合格产品加上竞争价格
---交货时间
---诚信服务
Q2:您的售后服务如何?
---我们自交货之日起提供12-24个月保修期,免费维修/
更换期间 保修期。
Q3:你有什么样的认证?
--- iso9000,ce,rohs,ul等等
我们的产品可以根据不同国家的要求进行不同的劳动力测试。
Q4:交货时间:
---标准产品可在15天内交货;定制产品可以
内部开发 45-60天。
| Model NO. | PH20 2kva |
| Phase | Single |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Type | DC/AC Inverters |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| Frequency Range | 40Hz-65Hz |
| Power Factor | 0.99~1.0 |
| Dimension(L*W*H) | 100*272*355mm |
| Warrenty | 12 Months |
| Specification | CE |
| HS Code | 8504403090 |
| Nature of Source Flow | Passive inverter |
| Output Power | 1600W |
| Brand | Stcb |
| Power Source | Electric Power |
| Input Voltage Range | 185VAC-275VAC |
| Rated Output Power | 2kVA |
| Nominal Charge Current | 18~20A |
| Net Weight | 7kg |
| Trademark | STCB |
| Origin | Guangzhou Shenzhen |
Product Description
| Model | PH20- 1000 | PH20- 2000 | PH20- 3000 | PH20- 3000 | PH20- 4000 | PH20-5000 |
| DC VOLTAGE | 1K-24v | 2K-24v | 3K-24v | 3K-48v | 4K-48v | 5K-48v |
| RATED POWER | 800W | 1600W | 2400W | 2400W | 3200W | 4000W |
| INPUT | ||||||
| Voltage | 230 VAC | |||||
| Selectable Voltage Range | 170-280 VAC (For Personal Computers) 90-280 VAC (For Home Appliances) | |||||
| Frequency Range | 50 Hz/60 Hz (Auto sensing) | |||||
| OUTPUT | ||||||
| AC Voltage Regulation (Batt. Mode) | 230VAC ± 5%usmn; 5%usmn; 5% | |||||
| Surge Power | 2000VA | 4000VA | 6000VA | 8000VA | 10000VA | |
| Efficiency (Peak) | 90%-93% | 93% | ||||
| Transfer Time | 10 ms (For Personal Computers); 20 ms (For Home Appliances) | |||||
| Waveform | Pure sine wave | |||||
| BATTERY & AC CHARGERARGERARGER | ||||||
| Battery Voltage | 24 VDC | 24 VDC | 24 VDC | 48 VDC | 48 VDC | |
| Floating Charge Voltage | 27 VDC | 27 VDC | 27 VDC | 54 VDC | 54 VDC | |
| Overcharge Protection | 31 VDC | 31 VDC | 31 VDC | 62 VDC | 60 VDC | |
| SOLAR CHARGER & AC CHARGERARGERARGER | ||||||
| Maximum PV Array Power | 600 W | 600 W | 600 W | 900 W | 3000 W | |
| MPPT Operating Voltage | 30V~66VDC | 30V~66VDC | 30V~66VDC | 60V~88VDC | 60V~115VDC | |
| Maximum PV Array Open Circuit Voltage | 75VDC | 75VDC | 75VDC | 102VDC | 145VDC | |
| Maximum Solar Charge Current | 25A | 25A | 25A | 18A | 60A | |
| Max AC Charge Current | 20A | 30A | 30A | 15A | 60 A | |
| Maximum Charge Current | 25A | 30A | 30A | 18A | 120A | |
| AC and solar charger can't work at the same time | ||||||
| Maximum Efficiency | 98% | |||||
Standby Power Consumption | 2 W | |||||
| PHYSICAL | ||||||
| Dimension D*W*H | 100*272*355 (mm) | 140*295*540 (mm) | ||||
| Net Weight (kgs) | 6.8 | 7 | 7.4 | 12.5 | 13.5 | |
| OPERATING ENVIRONMENT | ||||||
| Humidity | 5% to 95% Relative Humidity(Non-condensing) | |||||
| Operating Temperature | 0°C - 55°C 55°Ceg;C 55°C | |||||
| Storage Temperature | -15°C - 60°C 60°Ceg;C 60°C | |||||


1. OEM&ODM services acceptable.able.able.
2. 1% pcb board provided .
3. Lots of cooperated agent for shipping by sea or by air.
4. 1year warrenty , if it is quality problem , we will provide the parts for free .
Q1: Why you should choose us?
---16 years UPS experiences
---Professional team for both oversea and domestic market
--UPS provider of SCO meeting 2015 and Shanghai-Kunming high-speed railway project
---Qualified product plus competitable prices
---Delivery in time
---Sincerely services
Q2: How is your after-sale service?
---We provide 12-24 months warranty since the delivery date and free maintenance /
replacement during warranty period.
Q3: What kind of certification you have?
---ISO9000, CE,ROHS,UL,and so on
Our products could pass different labor testing according to different countries' requirements.
Q4: Delivery time:
---Standard products could be delivered within 15 days; customized products could be
developed within 45-60days.