12V 220V 1000W太阳能逆变器
| 型号。 | pl18 1000w |
| 相 | 单 |
| 证明 | ce,iso9001 |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 电路拓扑 | 全桥型 |
| 功率容量 | 1000W |
| 交流输入 | 110V / 220V |
| 充电电流 | 35A |
| 转移时间 | 10毫秒 |
| 交流模式效率 | 96% |
| 商标 | STCB |
| 规范 | CE |
| HS编码 | 8504403090 |
| 源流的性质 | 无源变频器 |
| 输出功率 | 1000W |
| 牌 | STCB |
| 能量源 | 太阳能发电,太阳能发电和实用电力 |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| 峰值功率 | 3倍额定功率 |
| 直流输入 | 12V / 24V |
| 波形 | 纯正弦波 |
| 功率因数 | 0.99 |
| Warrent | 1年 |
| 运输包装 | 1PCS /外箱 |
| 起源 | 广州深圳 |

| 型号。 | pl18-1000 | pl18-1500 | pl18-2000 | pl18-3000 | pl18-4000 | pl18-5000 | pl18-6000 |
| 标称功率 | 1000W | 1500W | 2000W | 3000W | 4000W | 5000W | 6000W |
| 交流输入 | |||||||
| 相位和波形eform | 单相和纯正弦波 Wave | ||||||
| 电压 | 110/120 / 130vac或220/230 / 240vac | ||||||
| 可接受电压 | 95-126vac或194-253vac±4%lusmn; 4%lusmn;4% | ||||||
| 线路低转移 | 85vac±4%或184vac±4%4vac±4%usmn;4%4VAC ±4% | ||||||
| 线低回报 | 95vac±4%或194vac±4%4vac±4%usmn;4%4VAC ±4% | ||||||
| 线高转移 | 136vac±4%/ 263vac±4%63vac±4%usmn;4%63VAC±4% | ||||||
| 高回报 | 126vac±4%/ 253VAC±4%53vac±4%usmn;4%53VAC±4% | ||||||
| 频率 | 50Hz:41-54Hz或60Hz:51-64Hz(自动感应) | ||||||
| 产量 | |||||||
| 相位和波形eform | 单相和纯正弦波(旁路模式与输入同步)输入)nput) | ||||||
| 电压 | 110/120 / 130vac或220/230 / 240vac±10%rmsn; 10%rmsn;10%rms (旁路模式同步输入) | ||||||
| 频率 | 50Hz / 60Hz±0.3Hz(旁路模式同步输入)o输入)o input) | ||||||
| 峰值功率 | 3倍的额定功率 | ||||||
| 短路保护 | 是的,10ms后关机 | ||||||
| 功率因数 | 0.9-1.0 | ||||||
| 直流输入 | |||||||
| 电池电压 | 12vdc或24vdc或48vdc | ||||||
| 最小启动电压 | 10V为12V,20V为24V,40V为48V | ||||||
| 低电量报警 | 10.5V为12V,21V为24V,42V为48V | ||||||
| 低电量转移 | 10V为12V,20V为24V,40V为48V | ||||||
| 高压报警 | 16V为12V,32V为24V,64V为48V | ||||||
| 最大充电电流 | 20A / 35A / 50A / 75A / 90A(根据变频器型号) | ||||||
| 转移效率 | |||||||
| 线路模式 | >96% | ||||||
| 电池模式 | >85% | ||||||
| 系统参数 | |||||||
| 省电器 | 加载 <= 25 Watts(Enabled on "P/S auto"setting of Remote control)emote control) | ||||||
| 声音报警 | 当散热器的温度超过105ºC并在30秒钟后关闭。conds. | ||||||
| 过载保护 | 110% | ||||||
| 保护 | 电池电量低,过充,过温,过载 | ||||||
| 通讯 | RS-232 / USB / SNMP(定制) | ||||||
| 环境的 | |||||||
| 操作环境 | 0-40ºC,0-90%RH(非冷凝)nsing)nsing) | ||||||
| 声音噪音 | <60dB60dB | ||||||
| 物理 | |||||||
| 净重/公斤) | 15 | 17.5 | 19.5 | 25 | 35.5 | 39 | 47.5 |
| 尺寸,长×宽×高(mm) | 470*223*185 | 650*223*185 | |||||
| *产品规格如有更改,恕不另行通知 | |||||||


Q1:为什么要选择我们?
--- 16年UPS经验
---海内外市场专业团队
- 上海合作组织会议2015年上海 - 昆明高速铁路项目提供商
---合格产品加上竞争价格
---交货时间
---诚信服务
Q2:您的售后服务如何?
---我们自交货之日起提供12-24个月保修期,免费维修/
更换期间 保修期。
Q3:你有什么样的认证?
--- iso9000,ce,rohs,ul等等
我们的产品可以根据不同国家的要求进行不同的劳动力测试。
Q4:交货时间:
---标准产品可在15天内交货;定制产品可以
内部开发 45-60天。
| Model NO. | PL18 1000w |
| Phase | Single |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Type | DC/AC Inverters |
| Circuit Topologies | Full-Bridge Type |
| Power Capacity | 1000W |
| AC Input | 110V/220V |
| Charge Current | 35A |
| Transfer Time | 10ms |
| AC Mode Efficiency | 96% |
| Trademark | STCB |
| Specification | CE |
| HS Code | 8504403090 |
| Nature of Source Flow | Passive inverter |
| Output Power | 1000W |
| Brand | Stcb |
| Power Source | Solar Power, Solar Power and Utility Power |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| Peak Power | 3 Times of Rated Power |
| DC Input | 12V/24V |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Power Factor | 0.99 |
| Warrent | 1 Year |
| Transport Package | 1PCS/ Outside Cartons |
| Origin | Guangzhou Shenzhen |

| Model No. | PL18-1000 | PL18-1500 | PL18-2000 | PL18-3000 | PL18-4000 | PL18-5000 | PL18-6000 |
| Nominal Power | 1000W | 1500W | 2000W | 3000W | 4000W | 5000W | 6000W |
| AC Input | |||||||
| Phase & waveformeformeform | Single phase & Pure Sine Wave Wave Wave | ||||||
| Voltage | 110/120/130VAC OR 220/230/240VAC | ||||||
| Acceptable Voltage | 95-126VAC OR 194-253VAC±4%lusmn;4%lusmn;4% | ||||||
| Line Low Transfer | 85VAC±4% OR 184VAC ±4%4VAC ±4%usmn;4%4VAC ±4% | ||||||
| Line Low Return | 95VAC±4% OR 194VAC ±4%4VAC ±4%usmn;4%4VAC ±4% | ||||||
| Line high Transfer | 136VAC±4%/263VAC±4%63VAC±4%usmn;4%63VAC±4% | ||||||
| Line high Return | 126VAC±4%/253VAC±4%53VAC±4%usmn;4%53VAC±4% | ||||||
| Frequency | 50Hz:41-54Hz or 60Hz:51-64Hz (auto sensing) | ||||||
| Output | |||||||
| Phase & waveformeformeform | Single phase & Pure Sine Wave (bypass mode sync to input)nput)nput) | ||||||
| Voltage | 110/120/130VAC OR 220/230/240VAC±10%rmsn;10%rmsn;10%rms (bypass mode sync to input) | ||||||
| Frequency | 50Hz/60Hz±0.3Hz (bypass mode sync to input)o input)o input) | ||||||
| Peak Power | 3 times of rating power | ||||||
| Short Circuit Protection | Yes, shutdown after 10ms | ||||||
| Power Factor | 0.9-1.0 | ||||||
| DC Input | |||||||
| Battery Voltage | 12VDC OR 24VDC OR 48VDC | ||||||
| Minimum Start Voltage | 10V for 12V, 20V for 24V, 40V for 48V | ||||||
| Low Battery Alarm | 10.5V for 12V, 21V for 24V, 42V for 48V | ||||||
| Low Battery Transfer | 10V for 12V, 20V for 24V, 40V for 48V | ||||||
| High Voltage Alarm | 16V for 12V, 32V for 24V, 64V for 48V | ||||||
| Max Charging Current | 20A/35A/50A/75A/90A(According to the inverter model) | ||||||
| Transfer Efficiency | |||||||
| Line Mode | >96% | ||||||
| Battery Mode | >85% | ||||||
| System Parameter | |||||||
| power saver | load <= 25 Watts(Enabled on "P/S auto"setting of Remote control)emote control) | ||||||
| Audible Alarm | Sounding when the heat sink's tem is over 105ºCand shutdown after 30 seconds.conds.conds. | ||||||
| Over load Protections | 110% | ||||||
| Protections | low battery,over charging,over temp,over load | ||||||
| Communications | RS-232/USB/SNMP(custom-made) | ||||||
| Environmental | |||||||
| Operating Environment | 0-40ºC,0-90%RH(non-condensing)nsing)nsing) | ||||||
| Audible Noise | <60dB60dB | ||||||
| Physical | |||||||
| Net Weight(KG) | 15 | 17.5 | 19.5 | 25 | 35.5 | 39 | 47.5 |
| Dimension, L X W X H(mm) | 470*223*185 | 650*223*185 | |||||
| * Product specifications are subject to change without further notice | |||||||


Q1: Why you should choose us?
---16 years UPS experiences
---Professional team for both oversea and domestic market
--UPS provider of SCO meeting 2015 and Shanghai-Kunming high-speed railway project
---Qualified product plus competitable prices
---Delivery in time
---Sincerely services
Q2: How is your after-sale service?
---We provide 12-24 months warranty since the delivery date and free maintenance /
replacement during warranty period.
Q3: What kind of certification you have?
---ISO9000, CE,ROHS,UL,and so on
Our products could pass different labor testing according to different countries' requirements.
Q4: Delivery time:
---Standard products could be delivered within 15 days; customized products could be
developed within 45-60days.