10kw太阳能逆变器纯正弦波为所有电气设备
| 型号。 | pl16 10000w |
| 相 | 单 |
| 证明 | ce,iso9001 |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 电路拓扑 | 全桥型 |
| 输入电压范围 | 185vac-275VAC |
| 频率范围 | 40HZ-在65Hz |
| 功率因数 | 0.9~1.0 |
| 维(L * W * H) | 538 * 255 *630毫米 |
| Warrenty | 12个月 |
| 规范 | CE |
| HS编码 | 8504403090 |
| 源流的性质 | 无源变频器 |
| 输出功率 | 10000W |
| 牌 | STCB |
| 能量源 | 电力 |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| 应用 | 所有电气设备 |
| 额定输出功率 | 10000W |
| 标称充电电流 | 35A / 50A |
| 净重 | 66.1公斤 |
| 商标 | STCB |
| 起源 | 广州深圳 |

| 模型 | pl16-8kw | pl16-10kw | pl16-12kw | |
| 线路模式规格: | ||||
| 输入电压 | 输入电压波形 | 正弦(效用或发电机) | ||
| 标称输入电压 | 230V交流 | |||
| 输入电压范围 | 185vac-275VAC | |||
| 输入 频率 | 标称输入频率 | 50Hz / 60Hz(自动检测) | ||
| 频率范围 | 40HZ-65HZ | |||
| 主要 功能 | 输出电压波形 | 与输入波形相同 | ||
| 过载保护 (SMPS负载) | 保险丝 | |||
| 输出短路 电路保护 | 保险丝 | |||
| 转换开关额定值 | 63A / 80A / 100A | |||
| 最大绕过 过载电流 | 100A | |||
| 电池反转模式规格: | ||||
| 产量 | 输出电压波形 | 正弦波 | ||
| 额定输出功率(KW) | 8千瓦/10千瓦/12千瓦 | |||
| 功率因数 | 0.9~1.0 | |||
| 标称输出电压(V) | 230Vac±10%有效值; 10%有效值;10% rms | |||
| 标称输出频率 | 60Hz±0.3Hzn; 0.3Hzn; 0.3Hz | |||
| 50Hz±0.3Hzn; 0.3Hzn; 0.3Hz | ||||
| 直流电压 | 标称直流输入电压 | 48V / 72V | ||
| 直流电压范围 | 40-62Vdc,适用于48VDC / 70-93Vdc,适用于72VDC | |||
| 低电量报警 | 42.0Vdc±1.2Vdc,用于48V电池电池 battery | |||
| 63.0Vdc±1.8Vdc,用于72V电池电池 battery | ||||
| 直流输入范围 | 40.0Vdc-60Vdc,用于48V电池 | |||
| 64Vdc -96Vdc,72V电池 | ||||
| 充电器 | 标称充电电流 | 35A / 50A(5级可调充电电流) | ||
| 过充电保护 | 蝙蝠。 ≥62Vdc/ 93Vdc,60s后60s,每1s发出哔声0.5sfter 60s | |||
| 效率 | 效率(电池模式) | ≥85%E 85%;85% | ||
| 效率(线路模式) | >98% | |||
| 转移时间 | Ac到Dc | 20ms(最大) | ||
| Dc到Ac | 15ms(最大) | |||
| 系统 参数 | 过载保护 | 110% 负载> 150%,每1秒发出哔声0.5s,20秒20秒后发出故障。 | ||
| 短路保护 | 电流限制(10s后故障) | |||
| 浪涌等级(10s) | 1:3(va) | |||
| 省电器 | 加载<25W (Enabled on" P/S auto"?setting of Remote control)emote control) | |||
| 保护 | 电池电量低,过充,过载,过温。 | |||
| 指标 | led + lcd显示 | |||
| 一般 产品规格 | 温度范围 | 0ºC至40ºC40ºCrdm;Co 40ºC | ||
| 储存温度 | -15ºC〜60ºcc〜60℃rdm;CC~60ºC | |||
| 工作湿度 | 5%至95%(非冷凝) | |||
| 声音噪音 | 最大60dB | |||
| 冷却 | 强制空气,变速风扇 | |||
| 维(L * W * H) | 538 * 255 *630毫米 | |||
| 净重/公斤) | 8千瓦 | 10千瓦 | 12千瓦 | |
| 60公斤 | 65.5公斤 | 71公斤 | ||


Q1:为什么要选择我们?
--- 16年UPS经验
---海内外市场专业团队
- 上海合作组织会议2015年上海 - 昆明高速铁路项目提供商
---合格产品加上竞争价格
---交货时间
---诚信服务
Q2:您的售后服务如何?
---我们自交货之日起提供12-24个月保修期,免费维修/
更换期间 保修期。
Q3:你有什么样的认证?
--- iso9000,ce,rohs,ul等等
我们的产品可以根据不同国家的要求进行不同的劳动力测试。
Q4:交货时间:
---标准产品可在15天内交货;定制产品可以
内部开发 45-60天。
| Model NO. | PL16 10000w |
| Phase | Single |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Type | DC/AC Inverters |
| Circuit Topologies | Full-Bridge Type |
| Input Voltage Range | 185VAC-275VAC |
| Frequency Range | 40Hz-65Hz |
| Power Factor | 0.9~1.0 |
| Dimension(L*W*H) | 538*255*630mm |
| Warrenty | 12 Months |
| Specification | CE |
| HS Code | 8504403090 |
| Nature of Source Flow | Passive inverter |
| Output Power | 10000W |
| Brand | Stcb |
| Power Source | Electric Power |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| Application | All Electrical Equipments |
| Rated Output Power | 10000W |
| Nominal Charge Current | 35A/50A |
| Net Weight | 66.1kg |
| Trademark | STCB |
| Origin | Guangzhou Shenzhen |

| MODEL | PL16-8KW | PL16-10KW | PL16-12KW | |
| Line Mode Specifications: | ||||
| Input Voltage | Input Voltage Waveform | Sinusoidal (utility or generator) | ||
| Nominal Input Voltage | 230Vac | |||
| Input voltage range | 185VAC-275VAC | |||
| Input Frequency | Nominal Input Frequency | 50Hz/ 60Hz (Auto detection) | ||
| Frequency Range | 40hz-65hz | |||
| Main Functions | Output Voltage Waveform | As same as Input Waveform | ||
| Over-Load Protection (SMPS load) | Fuse | |||
| Output Short Circuit Protection | Fuse | |||
| Transfer Switch Rating | 63A/80A/100A | |||
| Max Bypass Overload Current | 100A | |||
| Battery Invert Mode Specifications: | ||||
| output | Output Voltage Waveform | Sine wave | ||
| Rated Output Power (KW) | 8kw/10kw/12kw | |||
| Power Factor | 0.9~1.0 | |||
| Nominal Output Voltage (V) | 230Vac ±10% rms;10% rms;10% rms | |||
| Nominal Output Frequency | 60Hz ± 0.3Hzn; 0.3Hzn; 0.3Hz | |||
| 50Hz ± 0.3Hzn; 0.3Hzn; 0.3Hz | ||||
| DC Voltage | Nominal DC Input Voltage | 48V/72V | ||
| DC Voltage range | 40-62Vdc for 48VDC/ 70-93Vdc for 72VDC | |||
| Low Battery Alarm | 42.0Vdc ± 1.2Vdc for 48V battery battery battery | |||
| 63.0Vdc ± 1.8Vdc for 72V battery battery battery | ||||
| DC input Range | 40.0Vdc-60Vdc for 48V battery | |||
| 64Vdc -96Vdc for 72V battery | ||||
| Charger | Nominal Charge Current | 35A/50A(5 stages adjustable charging current) | ||
| Over Charge Protection | Bat. ≥62Vdc / 93Vdc, beeps 0.5s every 1s & fault after 60sfter 60sfter 60s | |||
| Efficiency | Efficiency (Battery Mode) | ≥85%e;85%;85% | ||
| Efficiency (Line Mode) | >98% | |||
| Transfer Time | Ac to Dc | 20ms (Max) | ||
| Dc to Ac | 15ms (Max) | |||
| System parameter | Over-Load Protection | 110% Load﹥150%, beeps 0.5s every 1s, and Fault after 20s.20s. | ||
| Short Circuit Protection | Current limit (Fault after 10s) | |||
| Surge rating (10s) | 1:3 (VA) | |||
| Power saver | Load<25W (Enabled on" P/S auto"?setting of Remote control)emote control) | |||
| Protections | Low battery, over charging, over load , over temp. | |||
| Indicators | LED+LCD Display | |||
| General Specifications | Temperature Range | 0ºCto 40ºCo 40ºCrdm;Co 40ºC | ||
| Storage temperature | -15ºC~60ºCC~60ºCrdm;CC~60ºC | |||
| Operation humidity | 5% to 95%(non-condensing) | |||
| Audible Noise | 60dB max | |||
| Cooling | Forced air, variable speed fan | |||
| Dimension(L*W*H) | 538*255*630mm | |||
| Net weight(Kg) | 8KW | 10KW | 12KW | |
| 60kg | 65.5kg | 71kg | ||


Q1: Why you should choose us?
---16 years UPS experiences
---Professional team for both oversea and domestic market
--UPS provider of SCO meeting 2015 and Shanghai-Kunming high-speed railway project
---Qualified product plus competitable prices
---Delivery in time
---Sincerely services
Q2: How is your after-sale service?
---We provide 12-24 months warranty since the delivery date and free maintenance /
replacement during warranty period.
Q3: What kind of certification you have?
---ISO9000, CE,ROHS,UL,and so on
Our products could pass different labor testing according to different countries' requirements.
Q4: Delivery time:
---Standard products could be delivered within 15 days; customized products could be
developed within 45-60days.