纯正弦波混合太阳能逆变器1kVA-5kVA

| 型号。 | pv1800 |
| 相 | 单 |
| 证明 | ce,iso9001,iec或oem |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 电路拓扑 | 太阳能逆变器 |
| 并行运行 | 6个单位 |
| 可选充电电流 | 功能 |
| 自动重启 | AC恢复 |
| 电压 | 220-230V |
| 最大充电电流 | 50A-110A |
| 应用 | 太阳系 |
| 规范 | ce,iso,iec,soncap |
| HS编码 | 8504403090 |
| 源流的性质 | 太阳能逆变器 |
| 输出功率 | >1000W |
| 牌 | 必须 |
| 能量源 | 太阳能 |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| 纯正弦波 | 太阳能逆变器 |
| AC /太阳能 | 优先 |
| 变频器效率(峰值) | 90%-93% |
| 直流电压 | 12V-48V |
| 净重 | 5-10KG |
| 商标 | 必须/ OEM |
| 起源 | 中国深圳 |
| 额定功率 | 1000va / 800w | 2000VA / 1600W | 3000va / 2400w | 4000va / 3200w | 5000va / 4000w |
| 输入 | |||||
| 电压 | 230 vac | ||||
| 可选电压范围 | 170-280 VAC(个人电脑); 90-280 VAC(家用电器) | ||||
| 频率范围 | 50 Hz / 60 Hz(自动感应) | ||||
| 产量 | |||||
| 交流电压调节 (蝙蝠模式) | 230 VAC±5%usmn; 5%usmn; 5% | ||||
| 浪涌能量 | 2000VA | 4000VA | 6000VA | 8000va | 10000VA |
| 效率(峰值) | 90% | 93% | |||
| 转移时间 | 10 ms(个人电脑); 20 ms(家用电器) | ||||
| 波形 | 纯正弦波 | ||||
| 电池 | |||||
| 电池电压 | 12 vdc | 24 vdc | 48 vdc | ||
| 浮充电压 | 13.5 vdc | 27 vdc | 54 vdc | ||
| 过充保护 | 15 vdc | 30 vdc | 60 vdc | ||
| 最大充电电流 | 10 A或20 A | 20 A或30 A | 20 A或30 A | ||
| 太阳能充电器(可选) | |||||
| 充电电流 | 50 A | ||||
| 最大PV阵列开路电压 | 30 vdc | 60 vdc | 90 vdc | ||
| 待机功耗 | 1 W | 2 W | 2 W | ||
| 物理 | |||||
| 尺寸,宽x宽x高(mm) | 95 x 240 x 316 | 100 x 272 x 355 | 120 x 295 x 468 | ||
| 净重(kgs) | 5.0 | 6.4 | 6.9 | 9.8 | 9.8 |
| 操作环境 | |||||
| 湿度 | 5%至95%相对湿度(无冷凝) | ||||
| 工作温度 | 0°C - 55°C 55°Ceg;C 55°C | ||||
| 储存温度 | -15°CDEG; C ^deg;C | ||||
| Model NO. | PV1800 |
| Phase | Single |
| Certification | CE, ISO9001, IEC or OEM |
| Type | DC/AC Inverters |
| Circuit Topologies | Solar Inverter |
| Parallel Operation | 6 Units |
| Selectable Charging Current | Function |
| Auto Restart | While AC Is Recovering |
| Voltage | 220-230V |
| Maximum Charge Current | 50A-110A |
| Application | Solar System |
| Specification | CE, ISO, IEC, Soncap |
| HS Code | 8504403090 |
| Nature of Source Flow | Solar Inverter |
| Output Power | >1000W |
| Brand | Must |
| Power Source | Solar Power |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| Pure Sine Wave | Solar Inverter |
| AC/Solar | Priority |
| Inverter Efficiency(Peak) | 90%-93% |
| DC Voltage | 12V-48V |
| Net Weight | 5-10kg |
| Trademark | MUST/OEM |
| Origin | Shenzhen, China |
| RATED POWER | 1000VA / 800W | 2000VA/ 1600W | 3000VA / 2400W | 4000VA / 3200W | 5000VA / 4000W |
| INPUT | |||||
| Voltage | 230 VAC | ||||
| Selectable Voltage Range | 170-280 VAC (For Personal Computers) ; 90-280 VAC (For Home Appliances) | ||||
| Frequency Range | 50 Hz/60 Hz (Auto sensing) | ||||
| OUTPUT | |||||
| AC Voltage Regulation (Batt. Mode) | 230 VAC ± 5%usmn; 5%usmn; 5% | ||||
| Surge Power | 2000VA | 4000VA | 6000VA | 8000VA | 10000VA |
| Efficiency (Peak) | 90% | 93% | |||
| Transfer Time | 10 ms (For Personal Computers) ; 20 ms (For Home Appliances) | ||||
| Waveform | Pure sine wave | ||||
| BATTERY | |||||
| Battery Voltage | 12 VDC | 24 VDC | 48 VDC | ||
| Floating Charge Voltage | 13.5 VDC | 27 VDC | 54 VDC | ||
| Overcharge Protection | 15 VDC | 30 VDC | 60 VDC | ||
| Maximum Charge Current | 10 A or 20 A | 20 A or 30 A | 20 A or 30 A | ||
| SOLAR CHARGER (OPTION) | |||||
| Charging Current | 50 A | ||||
| Maximum PV Array Open Circuit Voltage | 30 VDC | 60 VDC | 90 VDC | ||
| Standby power Consumption | 1 W | 2 W | 2 W | ||
| PHYSICAL | |||||
| Dimension, D x W x H (mm) | 95 x 240 x 316 | 100 x 272 x 355 | 120 x 295 x 468 | ||
| Net Weight (kgs) | 5.0 | 6.4 | 6.9 | 9.8 | 9.8 |
| OPERATING ENVIRONMENT | |||||
| Humidity | 5% to 95% Relative Humidity(Non-condensing) | ||||
| Operating Temperature | 0°C - 55°C 55°Ceg;C 55°C | ||||
| Storage Temperature | -15°Cdeg;Cdeg;C | ||||