热销太阳能逆变器太阳能系统
| 型号。 | ph1800 |
| 相 | 单 |
| 证明 | ce,iso9001,iec或oem |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 电路拓扑 | 太阳能逆变器 |
| 并行运行 | 3单位 |
| 可选充电电流 | 功能 |
| 变频器效率(峰值) | 90%-93% |
| 直流电压 | 12V-48V |
| 容量 | 1-5kva |
| 商标 | oem,odm |
| 规范 | ce,iso,iec,soncap |
| HS编码 | 8504403090 |
| 源流的性质 | 太阳能逆变器 |
| 输出功率 | >1000W |
| 牌 | 必须 |
| 能量源 | 太阳能 |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| 纯正弦波 | 太阳能逆变器 |
| 自动重启 | AC恢复 |
| 电压 | 220-230V |
| 最大充电电流 | 50A-110A |
| 保证 | 1年 |
| 运输包装 | 纸箱包装,礼盒 |
| 起源 | 中国深圳 |
太阳能系统连接:

4 / 5kva的并行功能:(MAX 6个并联):

产品规格
模型 | pv18-1k mpk | pv18-2k mpk | pv18-3k mpk | pv18-4k mpk | pv18-5k mpk | |
默认电池系统电压 | 24VDC | 48VDC | ||||
变频器输出 | 停电 | 1000VA / | 2000VA / | 3000VA / | 4000VA / | 5000VA / |
浪涌能量 | 2000VA | 4000VA | 6000VA | 8000va | 10000VA | |
波形 | 纯正弦波 | |||||
交流电压调节 | 230VAC±5%lusmn; 5%lusmn;5% | |||||
变频器效率(峰值) | 90% | 93% | ||||
转移时间 | 10ms(个人电脑) | |||||
交流输入 | 电压 | 230VAC | ||||
可选电压范围 | 170〜280VAC(个人电脑) | |||||
频率范围 | 50Hz / 60Hz(自动感应) | |||||
电池 | 标称电压 | 24VDC | 48VDC | |||
浮充电压 | 27VDC | 54vdc | ||||
过充保护 | 31vdc | 60VDC | ||||
太阳能充电器 | 最大光伏阵列 | 75VDC | 145vdc | |||
PV阵列MPPT电压 | 30〜66vdc | 60〜115vdc | ||||
备用电源 | 2W | |||||
停电 | 600W | 3000W | ||||
最大太阳能充电 | 25A | 60A | ||||
最大效率 | 98% | |||||
最大交流充电 | 10A或20A | 20A或30A | 60A | |||
最大充电电流 | 25A | 30A | 120A | |||
机械规格 | 尺寸,W * H * D(毫米) | 272*372*131 | 295*528*141 | |||
净重/公斤) | 7.4 | 7.6 | 8.0 | 12.5 | 13.5 | |
其他 | 湿度 | 5%至95%相对湿度(无冷凝) | ||||
工作温度 | 0°C -55°c55°ceg;C55 °C | |||||
储存温度 | -15°c -60°c60°ceg;C60 °C | |||||
电源逆变器封装:客户的OEM包欢迎

Paym进出口商样品p; Sample
1.付款方式:T / T(电汇)和西联汇款
2.运输:DHL,FEDEX,UPS,EMS,Airway和By Sea
样品可用于测试和市场测试。 OEM受到欢迎。
一年保修必须的POWER产品
指导和售后咨询
A.需要附件
B.产品维修
电力问题解决
电源保护解决方案等
24小时为您服务的售后咨询服务,让您轻松解决问题。总部和工厂定位ation | 在香港和深圳,广东中国大陆内地nland |
| 行业经验 | 6年制造商,12年贸易,6年阿里巴巴Gloden供应商 |
| 产品范围 | 逆变器,太阳能逆变器,离网逆变器并网太阳能逆变器,MPPT太阳能充电控制器,太阳能电池板,太阳能电池,太阳能系统 |
| 主要市场 | 非洲,中东和亚洲(乌克兰,俄罗斯,越南,巴基斯坦,尼日利亚,肯尼亚,南非,加纳等))etc.) |
| 厂 | 8000平方米,200名工人 |
| 部 | 7团队营销部,2人研发部,1个制造中心,质检部,售后服务部。Dept. |
| 证书 | iso9001:2008,ce,iec,saa,sgs,soncap等 |
| 专利 | 软件专利,设计专利,项目专利 |
Q1:如何选择合适的逆变器?
A1:告诉我们您的需求,那么我们的销售将向您推荐合适的逆变器。
Q2:逆变器与太阳能逆变器有什么不同?
A2:逆变器只接受交流输入,但太阳能逆变器不仅可以接受交流输入,还可以连接太阳能电池板接受光伏输入,更节省电力。
Q3:交货时间如何?
A3:样品7天25天批量订单。
Q4:变频器的保修是什么?
A4:Must-Solar产品一年保修。
Q5:如何解决技术问题?
A5:为您提供24小时离职后咨询服务,方便您解决问题。
为什么不按下面 “发送”,发送”" 按钮向我们发送有关您的细节要求的电子邮件?
| Model NO. | PH1800 |
| Phase | Single |
| Certification | CE, ISO9001, IEC or OEM |
| Type | DC/AC Inverters |
| Circuit Topologies | Solar Inverter |
| Parallel Operation | 3 Units |
| Selectable Charging Current | Function |
| Inverter Efficiency(Peak) | 90%-93% |
| DC Voltage | 12V-48V |
| Capacity | 1-5kVA |
| Trademark | OEM, ODM |
| Specification | CE, ISO, IEC, Soncap |
| HS Code | 8504403090 |
| Nature of Source Flow | Solar Inverter |
| Output Power | >1000W |
| Brand | Must |
| Power Source | Solar Power |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| Pure Sine Wave | Solar Inverter |
| Auto Restart | While AC Is Recovering |
| Voltage | 220-230V |
| Maximum Charge Current | 50A-110A |
| Warranty | 1 Year |
| Transport Package | Carton Packing, Gift Box |
| Origin | Shenzhen, China |
Solar System Connection:

Parallel Function for 4/5kva:(MAX 6 units in Parallel):

Specifications
MODEL | PV18-1K MPK | PV18-2K MPK | PV18-3K MPK | PV18-4K MPK | PV18-5K MPK | |
Default Battery System Voltage | 24VDC | 48VDC | ||||
INVERTER OUTPUT | Reted Power | 1000VA/ | 2000VA/ | 3000VA/ | 4000VA/ | 5000VA/ |
Surge Power | 2000VA | 4000VA | 6000VA | 8000VA | 10000VA | |
Waveform | Pure sine wave | |||||
AC Voltage Regulation | 230VAC±5%lusmn;5%lusmn;5% | |||||
Inverter Efficiency (Peak) | 90% | 93% | ||||
Transfer Time | 10ms(For Personal Computers) | |||||
AC INPUT | Voltage | 230VAC | ||||
Selectable Voltage Range | 170~280VAC(For Personal Computers) | |||||
Frequency Range | 50Hz/60Hz (Auto sensing) | |||||
BATTERY | Nominal voltage | 24VDC | 48VDC | |||
Floating Charge Voltage | 27VDC | 54VDC | ||||
Overcharge Protection | 31VDC | 60VDC | ||||
SOLAR CHARGER | Maximum PV Array | 75VDC | 145VDC | |||
PV Array MPPT Voltage | 30 ~ 66VDC | 60 ~115VDC | ||||
Standby Power | 2W | |||||
Reted Power | 600W | 3000W | ||||
Maximum Solar Charge | 25A | 60A | ||||
Maximum Efficiency | 98% | |||||
Maximum AC Charge | 10A or 20A | 20A or 30A | 60A | |||
Maximum Charge Current | 25A | 30A | 120A | |||
MECHANICAL SPECS | Dimension,W*H*D(mm) | 272*372*131 | 295*528*141 | |||
Net Weight(kg) | 7.4 | 7.6 | 8.0 | 12.5 | 13.5 | |
OTHER | Humidity | 5% to 95% Relativ Humidity (Non-condensing) | ||||
Operating Temperature | 0°C -55 °C55 °Ceg;C55 °C | |||||
Storage Temperature | -15 °C -60 °C60 °Ceg;C60 °C | |||||
Power Inverter Package: Client's OEM Package Welcomed

Payment & Shipping & Samplep; Samplep; Sample
1. Payment: T/T (Telegraphic transfer), and Western Union
2. Shipping: DHL, FEDEX, UPS, EMS, Airway and By Sea
Samples are Available for Testing and Market Test. OEM is welcomed for us.
One Year Warranty on MUST POWER Products
Guides and After-service Consultancy
A. Need a Accessory
B. Products Repair
C. Power Problems to Solve
D. Power Protection Solutions, etc.
24 Hours After-service consultancy just for you and to make your problems to solve easily.Headquarter & Factory Locationationation | In HongKong & Shenzhen,Guangdong China Mainlandnlandnland |
| Industry Experience | 6-Year Manufacturer, 12-Year Trading, 6-Year Alibaba Gloden Supplier |
| Product Range | Inverter,Solar Inverter, Off-grid Inverter Grid-tie Solar Inverter, MPPT Solar Charge Controller, Solar Panel, Solar Battery, Solar System |
| Main Market | Africa, Middle East & Asia ( Ukraine, Russia, Vietnam, Pakistan, Nigeria, Kenya, South Africa, Ghana,etc.),etc.)etc.) |
| Factory | 8000 Square Meters, 200 workers |
| Department | 7-team Marketing Dept, 2-team R&D, 1 Manufacturing Center, QA Office, After-sale Service Dept.Dept.Dept. |
| Certificate | ISO9001:2008, CE, IEC,SAA, SGS, Soncap,etc |
| Patent | Software Patent, Design Patent, Project Patent |
Q1: How to choose a right inverter?
A1:Tell us your demand, then our sales will recommend a suitable inverter to you.
Q2: What's the different between inverter and solar inverter?
A2: Inverter is only accept AC input, but solar inverter not only accept AC input but also can connect with solar panel to accept PV input, it more save power.
Q3: How about the delivery time?
A3: 7 days for sample; 25 days for bulk order.
Q4: What is the warranty of inverter?
A4: One year warranty on Must-Solar product.
Q5: How to solve the technical problem?
A5: 24 hours after-service consultancy just for you and to make your problem to solve easily.
Why not press the below 'SEND';SEND"" button to send us an email about your detail requirements?