Sk12 500VA / 400W 12V 220V电源逆变器
| 型号。 | SK12 500va |
| 输出功率 | 301 - 400W |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 输出电压 | 110v / 220v ac +/- 5% |
| 直流电压 | 12V |
| 波形 | 纯正弦波 |
| 单位尺寸 | 290 * 255 *120毫米 |
| 商标 | SKE / STCB /中性 |
| HS编码 | 8504403090 |
| 证明 | iso9001,ce |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| 输入电压范围 | 85v〜145v / 175v-285v ac |
| 输出频率 | 50Hz / 60Hz的 |
| 充电电流 | 10A |
| 转移时间 | 15毫秒 |
| Warrenty | 1年 |
| 起源 | 深圳广州 |

| 模型 | sk12-500 | sk12-600 | sk12-800 | sk12-1000 | sk12-1200 | sk12-1500 | sk12-2000 |
| 额定容量(W) | 400W | 480W | 640W | 800W | 1000W | 1200W | 1600W |
| 电池电压 | 12V / 24V | ||||||
| 交流输入 | |||||||
| 电压 | 145v〜275v / 85v〜145v | ||||||
| 频率 | 在45Hz〜在65Hz | ||||||
| 交流输出 | |||||||
| 电压 | 110V±3%/ 220V±3%(电池模式)%(电池模式)%(Battery mode) | ||||||
| 频率 | 50 / 60Hz的±0.5usmn; 0.5usmn;0.5 | ||||||
| 输出波形 | 纯正弦波 | ||||||
| 总谐波失真(THD) | ≤±3%;±3%usmn;3%;±3% | ||||||
| 电池充电电流 | 图10A-20A(可调节) | ||||||
| 显示 | 液晶显示 | ||||||
| 转移时间 | <4ms;4ms | ||||||
| Enviorment | |||||||
| 噪声 | ≤55dB55dB55dB | ||||||
| 温度 | 0℃〜40ºcc〜40℃rdm;CC~40ºC | ||||||
| 湿度 | 10%〜90%(无冷凝) | ||||||
| 效率 | ≥85%; 85%;85% | ||||||
| 保护 | |||||||
| 超载 | 过载超过110%,自动关机30秒; 过载超过120%,2秒自动关机; 在主电源模式下,只需保持报警但不关闭。 | ||||||
| 短路 | 输出短路,保持声音20秒后自动关机 | ||||||
| 电池 | 高低压保护ction | ||||||
| 反极性 | 反向保护(可选) | ||||||
| 物理 | |||||||
| 单位尺寸(mm) | 290*255*120 | ||||||
| 重量(净重) | 7公斤 | 8.5公斤 | 10公斤 | 11公斤 | 13.5公斤 | 15公斤 | 20公斤 |
| 报警 | |||||||
| Bat.mode | 没有报警声,如果在供电模式下正常工作, 当电源切断时,进入电池模式, 保持声音每30秒4次。 | ||||||
| 蝙蝠。低电压 | 电池低电压时,每秒钟保持声音; 机器故障前的尖锐声音。 | ||||||
| 超载 | 在超载下每秒钟保持声音 | ||||||
| *产品规格如有更改,恕不另行通知 | |||||||



OEM和ODM服务可以接受。able.
提供1%的PCB板。
3.海运或空运的合作代理。
4.一年的战争,如果是质量问题,我们将免费提供零件。
Q1:为什么要选择我们?
--- 16年UPS经验
---海内外市场专业团队
- 上海合作组织会议2015年上海 - 昆明高速铁路项目提供商
---合格产品加上竞争价格
---交货时间
---诚信服务
Q2:您的售后服务如何?
---我们自交货之日起提供12-24个月保修期,免费维修/
更换期间 保修期。
Q3:你有什么样的认证?
--- iso9000,ce,rohs,ul等等
我们的产品可以根据不同国家的要求进行不同的劳动力测试。
Q4:交货时间:
---标准产品可在15天内交货;定制产品可以
内部开发 45-60天。
| Model NO. | SK12 500va |
| Output Power | 301 - 400W |
| Type | DC/AC Inverters |
| Output Voltage | 110V/220V AC +/- 5% |
| DC Voltage | 12V |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Unit Dimension | 290*255*120mm |
| Trademark | SKE/STCB/Neutral |
| HS Code | 8504403090 |
| Certification | ISO9001, CE |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| Input Coltage Range | 85V~145V / 175V-285V AC |
| Output Frequency | 50Hz/60Hz |
| Charge Current | 10A |
| Transfer Time | 15ms |
| Warrenty | 1 Year |
| Origin | Gunagzhou Shenzhen |

| Model | SK12-500 | SK12-600 | SK12-800 | SK12-1000 | SK12-1200 | SK12-1500 | SK12-2000 |
| Rated Capacity(W) | 400W | 480W | 640W | 800W | 1000W | 1200W | 1600W |
| Battery Voltage | 12V/24V | ||||||
| AC Input | |||||||
| Voltage | 145V~275V / 85V~145V | ||||||
| Frequency | 45Hz~65Hz | ||||||
| AC Output | |||||||
| Voltage | 110V±3% / 220V±3%(Battery mode)%(Battery mode)%(Battery mode) | ||||||
| Frequency | 50/60Hz±0.5usmn;0.5usmn;0.5 | ||||||
| Output Waveform | Pure sine wave | ||||||
| Total Harmonic Distortion(THD) | ≤±3%;±3%usmn;3%;±3% | ||||||
| Battery Recharge Current | 10A-20A(Adjustable) | ||||||
| Display | LCD | ||||||
| Transfer Time | <4ms;4ms | ||||||
| Enviorment | |||||||
| Noise | ≤55dB55dB55dB | ||||||
| Temperature | 0ºC~40ºCC~40ºCrdm;CC~40ºC | ||||||
| Humidity | 10%~90%(no condense) | ||||||
| Efficiency | ≥85%;85%;85% | ||||||
| Protection | |||||||
| Over-load | Overload exceeds 110%,automatic shutdown in 30 secs; Overload exceeds 120%,automatic shutdown in 2 secs; Under mains power mode,just keeping alarm but not shut down. | ||||||
| short-circuit | Output short-circuit,automatic shutdown after keeping sound 20 secs | ||||||
| battery | high & low voltage protectionectionction | ||||||
| Reverse polarity | reverse polqrity protection(optional) | ||||||
| Physical | |||||||
| Unit dimension (mm) | 290*255*120 | ||||||
| Weight(NET) | 7KG | 8.5KG | 10KG | 11KG | 13.5KG | 15KG | 20KG |
| Alarm | |||||||
| Bat.mode | Without alarm sound if work normally under mains supply mode, when mains supply cut off, turn into battery mode, keeping sound 4 times every 30 seconds. | ||||||
| Bat. low voltage | Keeping sound every seconds when Battery low voltage; sharp sound under machine fault. | ||||||
| Overload | Keeping sound every seconds under Overload | ||||||
| * Product specifications are subject to change without further notice | |||||||



1. OEM&ODM services acceptable.able.able.
2. 1% pcb board provided .
3. Lots of cooperated agent for shipping by sea or by air.
4. 1year warrenty , if it is quality problem , we will provide the parts for free .
Q1: Why you should choose us?
---16 years UPS experiences
---Professional team for both oversea and domestic market
--UPS provider of SCO meeting 2015 and Shanghai-Kunming high-speed railway project
---Qualified product plus competitable prices
---Delivery in time
---Sincerely services
Q2: How is your after-sale service?
---We provide 12-24 months warranty since the delivery date and free maintenance /
replacement during warranty period.
Q3: What kind of certification you have?
---ISO9000, CE,ROHS,UL,and so on
Our products could pass different labor testing according to different countries' requirements.
Q4: Delivery time:
---Standard products could be delivered within 15 days; customized products could be
developed within 45-60days.