中国工厂500W变频器带充电器

| 型号。 | sk12 500w |
| 输出功率 | 401 - 500W |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| 输入电压范围 | 85v〜145v / 175v-285v ac |
| 单位尺寸 | 290 * 255 *120毫米 |
| 输出频率 | 50Hz / 60Hz的 |
| 直流电压 | 12V |
| Warrenty | 1年 |
| 运输包装 | 1PCS /彩盒,外箱 |
| HS编码 | 8504403090 |
| 证明 | ISO9001 |
| 输出类型 | 单 |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 输出电压 | 110v / 220v ac +/- 5% |
| 重量 | 8公斤 |
| 充电电流 | 10A |
| 颜色 | 黑色 |
| 商标 | SKE / STCB |
| 起源 | 深圳广州 |
模型 | sk12-500 | sk12-600 | sk12-800 | sk12-1000 | sk12-1200 | sk12-1500 | sk12-2000 |
额定容量(W) | 400W | 480W | 640W | 800W | 1000W | 1200W | 1600W |
电池电压 | 12V / 24V | ||||||
交流输入 | |||||||
电压 | 145v〜275v / 85v〜145v | ||||||
频率 | 在45Hz〜在65Hz | ||||||
交流输出 | |||||||
电压 | 110V±3%/ 220V±3%(电池模式)%(电池模式)%(Battery mode) | ||||||
频率 | 50 / 60Hz的±0.5usmn; 0.5usmn;0.5 | ||||||
输出波形 | 纯正弦波 | ||||||
总谐波失真(THD) | ≤±3%;±3%usmn;3%;±3% | ||||||
电池充电电流 | 图10A-20A(可调节) | ||||||
显示 | 液晶显示 | ||||||
转移时间 | <4ms;4ms | ||||||
Enviorment | |||||||
噪声 | ≤55dB55dB55dB | ||||||
温度 | 0℃〜40ºcc〜40℃rdm;CC~40ºC | ||||||
湿度 | 10%〜90%(无冷凝) | ||||||
效率 | ≥85%; 85%;85% | ||||||
保护 | |||||||
超载 | 过载超过110%,自动关机30秒; 过载超过120%,2秒自动关机; 在主电源模式下,只需保持报警但不关闭。 | ||||||
短路 | 输出短路,保持声音20秒后自动关机 | ||||||
电池 | 高低压保护ction | ||||||
反极性 | 反向保护(可选) | ||||||
物理 | |||||||
单位尺寸(mm) | 290*255*120 | ||||||
重量(净重) | 7公斤 | 8.5公斤 | 10公斤 | 11公斤 | 13.5公斤 | 15公斤 | 20公斤 |
报警 | |||||||
Bat.mode | 没有报警声,如果在供电模式下正常工作, 当电源切断时,进入电池模式, 保持声音每30秒4次。 | ||||||
蝙蝠。低电压 | 电池低电压时,每秒钟保持声音; 机器故障前的尖锐声音。 | ||||||
超载 | 在超载下每秒钟保持声音 | ||||||
*产品规格如有更改,恕不另行通知 | |||||||
| Model NO. | SK12 500w |
| Output Power | 401 - 500W |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| Input Coltage Range | 85V~145V / 175V-285V AC |
| Unit Dimension | 290*255*120mm |
| Output Frequency | 50Hz/60Hz |
| DC Voltage | 12V |
| Warrenty | 1 Year |
| Transport Package | 1PCS/Color Box, with Outside Cartons |
| HS Code | 8504403090 |
| Certification | ISO9001 |
| Output Type | Single |
| Type | DC/AC Inverters |
| Output Voltage | 110V/220V AC +/- 5% |
| Weight | 8kg |
| Charge Current | 10A |
| Color | Black |
| Trademark | SKE/STCB |
| Origin | Gunagzhou Shenzhen |
Model | SK12-500 | SK12-600 | SK12-800 | SK12-1000 | SK12-1200 | SK12-1500 | SK12-2000 |
Rated Capacity(W) | 400W | 480W | 640W | 800W | 1000W | 1200W | 1600W |
Battery Voltage | 12V/24V | ||||||
AC Input | |||||||
Voltage | 145V~275V / 85V~145V | ||||||
Frequency | 45Hz~65Hz | ||||||
AC Output | |||||||
Voltage | 110V±3% / 220V±3%(Battery mode)%(Battery mode)%(Battery mode) | ||||||
Frequency | 50/60Hz±0.5usmn;0.5usmn;0.5 | ||||||
Output Waveform | Pure sine wave | ||||||
Total Harmonic Distortion(THD) | ≤±3%;±3%usmn;3%;±3% | ||||||
Battery Recharge Current | 10A-20A(Adjustable) | ||||||
Display | LCD | ||||||
Transfer Time | <4ms;4ms | ||||||
Enviorment | |||||||
Noise | ≤55dB55dB55dB | ||||||
Temperature | 0ºC~40ºCC~40ºCrdm;CC~40ºC | ||||||
Humidity | 10%~90%(no condense) | ||||||
Efficiency | ≥85%;85%;85% | ||||||
Protection | |||||||
Over-load | Overload exceeds 110%,automatic shutdown in 30 secs; Overload exceeds 120%,automatic shutdown in 2 secs; Under mains power mode,just keeping alarm but not shut down. | ||||||
short-circuit | Output short-circuit,automatic shutdown after keeping sound 20 secs | ||||||
battery | high & low voltage protectionectionction | ||||||
Reverse polarity | reverse polqrity protection(optional) | ||||||
Physical | |||||||
Unit dimension (mm) | 290*255*120 | ||||||
Weight(NET) | 7KG | 8.5KG | 10KG | 11KG | 13.5KG | 15KG | 20KG |
Alarm | |||||||
Bat.mode | Without alarm sound if work normally under mains supply mode, when mains supply cut off, turn into battery mode, keeping sound 4 times every 30 seconds. | ||||||
Bat. low voltage | Keeping sound every seconds when Battery low voltage; sharp sound under machine fault. | ||||||
Overload | Keeping sound every seconds under Overload | ||||||
* Product specifications are subject to change without further notice | |||||||