智能家用逆变器

| 型号。 | EP2000 |
| 证明 | ce,iso9001 |
| 输出类型 | 单 |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| 最大电流 | 25A |
| 显示 | LED / LCD |
| 相 | 单 |
| 应用 | 冷气机 |
| 规范 | iso,ce |
| HS编码 | 8504403090 |
| 源流的性质 | 主动变频器 |
| 输出功率 | >1000W |
| 电路拓扑 | 全桥型 |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 重量 | 36公斤 |
| 尺寸 | 尺寸:500 * 260 * 455mm |
| 能量源 | 电力 |
| 商标 | 必须 |
| 起源 | 中国 |
模型 | PT600 | PT1000 | PT1200 | PT1500 | PT2000 | PT3000 | pt3600 | pt4000 | pt5000 |
| 额定电容(W) | 600W | 1000W | 1200W | 1500W | 2000W | 3000W | 3600W | 4000W | 5000W |
| 输入 | |||||||||
| 相 | 单 | ||||||||
| 电压 | 一百一十分之一百/一百二十七分之一百二十/ 220 / 230VAC(25%, - 35%) | 一百一十分之一百/一百二十七分之一百二十/ 220 / 230VAC±20%usmn; 20%usmn;20% | |||||||
| 频率范围 | 60/50±10%(自动感测)感应)sensing) | ||||||||
| 产量 | |||||||||
| 相 | 单 | ||||||||
| 电压(Batt模式) | 一百一十分之一百/一百二十七分之一百二十/ 220 / 230VAC / 240VAC | ||||||||
| 频率范围(蝙蝠模式) | 五十零分之六十〇±0.2Hzmn;在0.2Hzmn;0.2Hz | ||||||||
| 转移时间 | 典型2-6ms,最大10ms | ||||||||
| 波形 | 纯正弦波 | ||||||||
| 电池 | |||||||||
| 充电电流(S) | 25Amax | ||||||||
| 额定直流输入电压 | 12VDC | 12 / 24VDC | 24VDC | 24VDC | 24 / 48vdcvdc | 48VDC | 48VDC | 96VDC | |
| 指标 | |||||||||
| LCD / LED | 可选的 | ||||||||
| 保护 | |||||||||
| 超载 | 如果过载超过正常值的20%30秒,IPS会自动关闭 如果超载回到额定负载,IPS会自动恢复工作 | ||||||||
| 短路 | 立即切断 | ||||||||
| 报警 | |||||||||
| 备用电池 | 每4秒鸣响一次 | ||||||||
| 低电量 | 每秒响起 | ||||||||
| 超载 | 声音报警 | ||||||||
| 故障 | 连续响起 | ||||||||
| 操作环境 | |||||||||
| 湿度 | 0-90%RH @ -5-55℃(非冷凝)slng)slng) | ||||||||
| 噪音级别 | 小于60dB | ||||||||
| 出现 | |||||||||
| 外形尺寸(mm)L * W * H | 375*130*190 | 452*192*338 | 500*260*455 | ||||||
| 纸箱尺寸(mm)L * W * H | 478 * 463 * 315(2件) | 584 * 335 * 495(1件) | 545 * 345 * 535(1件) | ||||||
| 单位重量(kg / pc) | 10 | 13.2 | 17 | 24.2 | 27.4 | 29.5 | 33 | 33 | 35/52 |
| 毛重(kg / ctn) | 22.6 | 29 | 19.7 | 26.9 | 30.1 | 33.2 | 35.7 | 35.7 | |
| Model NO. | EP2000 |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Output Type | Single |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| Max Current | 25A |
| Display | LED/LCD |
| Phase | Single |
| Application | air conditioner |
| Specification | ISO, CE |
| HS Code | 8504403090 |
| Nature of Source Flow | Active Inverter |
| Output Power | >1000W |
| Circuit Topologies | Full-Bridge Type |
| Type | DC/AC Inverters |
| Weight | 36kg |
| Size | Size: 500*260*455mm |
| Power Source | Electric Power |
| Trademark | MUST |
| Origin | China |
MODEL | PT600 | PT1000 | PT1200 | PT1500 | PT2000 | PT3000 | PT3600 | PT4000 | PT5000 |
| Rated capaclty(W) | 600W | 1000W | 1200W | 1500W | 2000W | 3000W | 3600W | 4000W | 5000W |
| INPUT | |||||||||
| Phase | Single | ||||||||
| Voltage | 100/110/120/127/220/230VAC(+25%,-35%) | 100/110/120/127/220/230VAC±20%usmn;20%usmn;20% | |||||||
| Frequency Range | 60/50±10%(auto sensing)sensing)sensing) | ||||||||
| OUTPUT | |||||||||
| Phase | Single | ||||||||
| Voltage (Batt Mode) | 100/110/120/127/220/230VAC/240VAC | ||||||||
| Frequency Range(Batt Mode) | 60/50±0.2Hzmn;0.2Hzmn;0.2Hz | ||||||||
| Transfer Time | Typical 2-6ms ,10ms max | ||||||||
| waveform | Pure Sine Wave | ||||||||
| BATTERY | |||||||||
| Recharge Current(S) | 25Amax | ||||||||
| Nominal DC input voltage | 12VDC | 12/24VDC | 24VDC | 24VDC | 24/48VDCVDC | 48VDC | 48VDC | 96VDC | |
| INDICATORS | |||||||||
| LCD/LED | Optional | ||||||||
| PROTECTION | |||||||||
| Overload | IPS automatically shutdown if overload exceeds 120% ofnormal value for 30 seconds IPS automatically resume work if overload comes back to rated load | ||||||||
| Short circuit | Cut off immediately | ||||||||
| ALARM | |||||||||
| Battery back-up | Sounding every 4 second | ||||||||
| Low Battery | Sounding every second | ||||||||
| Overload | Audible alarm | ||||||||
| Fault | Continuously sounding | ||||||||
| OPERATING ENVIRONMENT | |||||||||
| Humidity | 0-90%RH @-5-55°C(non-condenslng)slng)slng) | ||||||||
| Noise Level | Less than 60dB | ||||||||
| Appearance | |||||||||
| External Size(mm)L*W*H | 375*130*190 | 452*192*338 | 500*260*455 | ||||||
| Carton Size(mm)L*W*H | 478*463*315(2 Piece) | 584*335*495(1 Piece) | 545*345*535(1 Piece) | ||||||
| Unit weight(kg/pc) | 10 | 13.2 | 17 | 24.2 | 27.4 | 29.5 | 33 | 33 | 35/52 |
| Gross weight(kg/ctn) | 22.6 | 29 | 19.7 | 26.9 | 30.1 | 33.2 | 35.7 | 35.7 | |