10A 12 / 24V太阳能充电控制器,用于路灯,太阳能发电系统
| 型号。 | SCP-010 |
| 证明 | iso,ce |
| 规范 | 12 / 24V,121 * 78 * 30mm |
| 提供 | oem / odm服务 |
| 控制模式 | PWM |
| N.W. | 0.2公斤 |
| 运输包装 | 国际标准 |
| HS编码 | 8537109090 |
| 条件 | 新 |
| 应用 | 家庭,工业,商业 |
| 额定充电电流 | 10A |
| 公司 | 生产厂家 |
| MOQ | 1单位 |
| 商标 | 中性 |
| 起源 | 广东佛山 |


| 类型 | SCP-010 |
额定充电电流 | 10A |
额定负载电流 | 10A |
系统电压 | 12V;×2 / 24vs; 2 / 24Vs;2/24V |
太阳能投入 | <25V;×2/50VDCes;2/50VDC |
| 250wp / 12V; 500wp / 24V | |
| , 过载,短路保护 | 1.2560.1.55. ≥3ge; 3ge;3 过载保护:1.25倍额定电流60s,1.5倍额定电流5s;短路保护:≥3倍额定电流rent |
空载损耗 | ≤15mA5 mA5 mA |
充电回路下降 | ≤0.26v.26v.26V |
放电回路下降 | ≤0.15v.15v.15V |
过电压保护 | 17V,×2 / 24V ;; 2 / 24V;;2/24V; |
工作温度 | 技术等级:-35ºC〜+55ºC; +55ºC;dm;C;+55ºC; |
升压电压 | 14.6V;×2 / 24V; (保持时间:30min)(仅用于过放电)充电)charge) |
直接充电电压 | 14.4V;×2 / 24V; (保持时间:30min):30min):30min) |
浮动充电 | 13.6V;×2 / 24V;(:保持时间:直到下降到充电返回电压运动)运动)motion) |
充电回路电压 | 13.2V; ×2 / 24V ;; 2 / 24V;;2/24V; |
温度补偿 | -5mV /℃/ 2V(,,, 2V(,,,2V(,,,提升,直接,浮动,充电返回电压补偿); |
欠电压 | 12.0V; ×2 / 24V ;; 2 / 24V;;2/24V; |
| 过放电电压 | 11.1V-(初始放电电压d充电率c补偿纠正(空载电压)); ×2 / 24V ;; 2 / 24V;;2/24V; |
过放电返回电压 | 12.6V;×2 / 24V ;; 2 / 24V;;2/24V; |
控制模式 | PWM |



A1)及时交货和良好的售后服务。
A2)我们有自己的工厂,售价有竞争力。
A3)我们所有的产品都通过了CE,RoHS,ISO9001:2008认证。
A4)100%新材料生产和优质。
A5)专业研发技术团队平均10年经验。ence.

| Model NO. | SCP-010 |
| Certification | ISO, CE |
| Specification | 12/24V, 121*78*30 mm |
| Provide | OEM/ODM Service |
| Control Mode | PWM |
| N.W. | 0.2kg |
| Transport Package | International Standard |
| HS Code | 8537109090 |
| Condition | New |
| Application | Home, Industrial, Commercial |
| Rated Charge Current | 10A |
| Company | Manufacturer |
| MOQ | 1 Unit |
| Trademark | Neutral |
| Origin | Foshan Guangdong |


| Type | SCP-010 |
Rated charge current | 10A |
Rated load current | 10A |
System voltage | 12V;×2/24Vs;2/24Vs;2/24V |
Solar input | <25V;×2/50VDCes;2/50VDC |
| 250Wp/12V;500Wp/24V | |
| , Overload, short circuit protective | 1.2560.1.55. ≥3ge;3ge;3 Overload protection: 1.25 times rated current 60s, 1.5 times rated current 5s; Short circuit protection: ≥3 times rated currentrentrent |
No-load loss | ≤15 mA5 mA5 mA |
Charge loop drop | ≤0.26V.26V.26V |
Discharge loop drop | ≤0.15V.15V.15V |
Over-voltage Protection | 17V,×2/24V;;2/24V;;2/24V; |
Working temperature | Technical grade:-35ºC~+55ºC;+55ºC;dm;C;+55ºC; |
Boost voltage | 14.6V;×2/24V; (maintain time:30min)(only be used for overdischarge)charge)charge) |
Direct charge voltage | 14.4V;×2/24V; (maintain time:30min):30min):30min) |
Float charge | 13.6V;×2/24V;(:Maintain time: until drop to charge return voltage motion)motion)motion) |
Charge return voltage | 13.2v; ×2/24V;;2/24V;;2/24V; |
Temperature compensation | -5mv/ºC/2V(,,,2V(,,,2V(,,,lifting,direct, floating, charging return voltage compensation); |
Undervoltage voltage | 12.0V; ×2/24V;;2/24V;;2/24V; |
| Overdischarge voltage | 11.1V-(Initial discharge voltage of discharge rate compensation correction(No-load voltage)); ×2/24V;;2/24V;;2/24V; |
Overdischarge return voltage | 12.6V;×2/24V;;2/24V;;2/24V; |
Control mode | PWM |



A1)Prompt delivery and good after-sale services.
A2)We have our own factory,the selling prices is competitive.
A3)All of our products are certified with CE, RoHS, ISO9001:2008.
A4)100% new materials for production and superior quality.
A5)Professional R&D technology team average 10 years experience.ence.ence.
