50A 12 / 24V 24 / 48V太阳能发电系统太阳能控制器
| 型号。 | SCP-012(24/48)050升 |
| 证明 | iso,ce |
| 额定电压 | 12 / 24V; 24 / 48V |
| 提供 | oem / odm服务 |
| 控制模式 | PWM |
| 商标 | 中性 |
| 规范 | 155 * 145 * 67毫米 |
| HS编码 | 8537109090 |
| 条件 | 新 |
| 应用 | 收集器控制器,太阳能控制器,充电器控制器,照明控制器,太阳能工作站,电压控制器 |
| 额定充电电流 | 50A |
| 公司 | 生产厂家 |
| N.W. | 0.9公斤 |
| 运输包装 | 国际标准 |
| 起源 | 广东佛山 |




| 型号:SCP-4850a | 012(24/48)050lcd | ||
| 额定充电电流 | 50A | ||
| 额定负载电流 | 20A | ||
| 系统电压 | 12V / 24V自动识别; 24V / 48V自动识别 | ||
| 输入光伏组件 | <25V;*2/24V;*4/48V/48V | ||
| 600wp; * 2 / 24V; * 4 / 48V | |||
| 空载损耗 | <30mA30mA | ||
| 电池容量 | 默认值:400AH(可设置在100AH到9000AH之间) | ||
| 充电电路的电压降 | ≤0.26v.26v.26V | ||
| 放电电路的电压降 | ≤0.15v.15v.15V | ||
| 过电压保护 | 17V; * 2 / 24V; * 4 / 48V | ||
| 充电程序 | 2P | ||
| 升压电压 | 14.7V; * 2 / 24V; * 4 / 48V | ||
| 直接充电电压 | 14.2V; * 2 / 24V; * 4 / 48V | ||
| 浮充电压 | 13.8V; * 2 / 24V; - * 4 / 48V | ||
| 过放电恢复电压 | 12.7V; * 2 / 24V; * 4 / 48V | ||
| 过放电电压 | 11.1V; * 2 / 24V; * 4 / 48V | ||
| 充电模式 | PWM(脉宽调制) | ||
| 过载保护和短路保护 | 过载保护为1.25倍额定电流,60s或1.5倍额定电流为5s;三倍以上额定电流时短路保护 | ||
| 工作温度 | 工业级:-35°C〜+ 55°C + 55°Ceg;C+55°C | ||
| 工作环境温度 | 0-40°CDEG; C ^deg;C | ||
| 储存环境温度 | -15- + 50℃; Cdeg;C | ||
| 操作/储存条件 | 0-90℃(无冷凝)tion) | ||

A1)及时交货和良好的售后服务。
A2)我们有自己的工厂,售价有竞争力。
A3)我们所有的产品都通过了CE,RoHS,ISO9001:2008认证。
A4)100%新材料生产和优质。
A5)专业研发技术团队平均10年经验。ence.

| Model NO. | SCP-012(24/48)050L |
| Certification | ISO, CE |
| Rated Voltage | 12/24V; 24/48V |
| Provide | OEM/ODM Service |
| Control Mode | PWM |
| Trademark | Neutral |
| Specification | 155*145*67 mm |
| HS Code | 8537109090 |
| Condition | New |
| Application | Collector Controller, Solar System Controller, Charger Controller, Lighting Controller, Solar Working Station, Voltage Controller |
| Rated Charge Current | 50A |
| Company | Manufacturer |
| N.W. | 0.9kg |
| Transport Package | International Standard |
| Origin | Foshan Guangdong |




| Model:SCP-4850A | 012(24/48)050LCD | ||
| Rated charge current | 50A | ||
| Rated load current | 20A | ||
| System voltage | 12V/24V automatic identification;24V/48V automatic identification | ||
| Input of the photovoltaic module | <25V;*2/24V;*4/48V/48V | ||
| 600Wp;*2/24V;*4/48V | |||
| No-load loss | <30mA30mA | ||
| Battery capacity | Default:400AH(settable between 100AH to 9000AH) | ||
| Voltage drop of the charge circuit | ≤0.26V.26V.26V | ||
| Voltage drop of the discharge circuit | ≤0.15V.15V.15V | ||
| Overvoltage protection | 17V; *2/24V;*4/48V | ||
| Charge program | 2P | ||
| Voltage of boosting charge | 14.7V;*2/24V;*4/48V | ||
| Voltage of direct charge | 14.2V;*2/24V;*4/48V | ||
| Voltage of floating charge | 13.8V;*2/24V;-*4/48V | ||
| Over-discharge recovery voltage | 12.7V;*2/24V;*4/48V | ||
| Over-discharge voltage | 11.1V;*2/24V;*4/48V | ||
| Charge mode | PWM(pulse width modulation) | ||
| Overload protection and short circuit protection | Overload protection upon 1.25 times of the rated current for 60s or 1.5 times of the rated current for 5s; short circuit protection upon three or more times of the rated current | ||
| Operating temperature | Industrial level:-35°C~ +55°C+55°Ceg;C+55°C | ||
| Ambient temperature for operation | 0-40°Cdeg;Cdeg;C | ||
| Ambient temperature for storage | -15- +50°Cdeg;Cdeg;C | ||
| Operation/storage conditions | 0-90°C(no condensation)tion)tion) | ||

A1)Prompt delivery and good after-sale services.
A2)We have our own factory,the selling prices is competitive.
A3)All of our products are certified with CE, RoHS, ISO9001:2008.
A4)100% new materials for production and superior quality.
A5)Professional R&D technology team average 10 years experience.ence.ence.
