40A 80A 24V 48V MPPT太阳能充电控制器
| 型号。 | CM-4080 |
| 证明 | iso,ce |
| 额定电压 | 24V; 48V |
| 提供 | oem / odm服务 |
| 商标 | 中性 |
| 规范 | 253 * 216 * 96毫米 |
| HS编码 | 9032899090 |
| 条件 | 新 |
| 应用 | 太阳能系统控制器,充电器控制器,照明控制器,太阳能工作站,电压控制器 |
| 效率 | >97% |
| MOQ | 1单位 |
| 运输包装 | 国际标准 |
| 起源 | 广东佛山 |


| 类型 | CM-02440 | SCM-02480 | SCM-04840 | SCM-04880 | ||||||
| 额定充电电流 | 40A | 80A | 40A | 80A | ||||||
| 系统电压 | 24VDC | 48VDC | ||||||||
| 待机功耗 | 1W | 2W | 1W | 2W | ||||||
| 太阳能投入 | 输入电压范围 | 30-50V | 60-100V | |||||||
| 最大。开路电压 | 50V | 100V | ||||||||
| MPPT电压跟踪范围 | 30-40V | 60-80V | ||||||||
| 最大。当前 | 50A | SI=50A | S二=50A | 50A | SI=50A | S二=50A | ||||
| 功率 | 1000W | SI=1000W | S二=1000W | 2000W | SI=2000W | S二=2000W | ||||
| 充电输出 | 电压范围 | 20-30V | 40-60V | |||||||
| 最大。当前 | 42 | 84 | 42 | 84 | ||||||
| 浮充电压 | 27 | 54 | ||||||||
| 过充保护电压 | 30 | 60 | ||||||||
| 效率 | >96% | >97% | ||||||||
| 制冷模式 | 强制空气冷却 | |||||||||
| 相对湿度 | 5%〜95%无冷凝 | |||||||||
| 工作温度 | 0ºCordm;Çordm;C - 55ºCordm;Çordm;C | |||||||||
| 储存温度 | -15ºCordm;Çordm;C - 60ºCordm;Çordm;C | |||||||||
| 尺寸:高*宽* T(毫米) | 193.5毫米*188毫米*89毫米 | |||||||||
| 重量(kg) | 2 | 3 | 2 | 3 | ||||||



A1)及时交货和良好的售后服务。
A2)我们有自己的工厂,售价有竞争力。
A3)我们所有的产品都通过了CE,RoHS,ISO9001:2008认证。
A4)100%新材料生产和优质。
A5)专业研发技术团队平均10年经验。ence.
公司简介
| Model NO. | CM-4080 |
| Certification | ISO, CE |
| Rated Voltage | 24V; 48V |
| Provide | OEM/ODM Service |
| Trademark | Neutral |
| Specification | 253*216*96 mm |
| HS Code | 9032899090 |
| Condition | New |
| Application | Solar System Controller, Charger Controller, Lighting Controller, Solar Working Station, Voltage Controller |
| Efficiency | >97% |
| MOQ | 1 Unit |
| Transport Package | International Standard |
| Origin | Foshan Guangdong |


| Type | CM-02440 | SCM-02480 | SCM-04840 | SCM-04880 | ||||||
| Rated charge current | 40A | 80A | 40A | 80A | ||||||
| System voltage | 24VDC | 48VDC | ||||||||
| Stand-by power consumption | 1W | 2W | 1W | 2W | ||||||
| Solar input | Input voltage range | 30-50V | 60-100V | |||||||
| Max. open-circuit voltage | 50V | 100V | ||||||||
| MPPT voltage tracking range | 30-40V | 60-80V | ||||||||
| Max. current | 50A | SI=50A | SII=50A | 50A | SI=50A | SII=50A | ||||
| Power | 1000W | SI=1000W | SII=1000W | 2000W | SI=2000W | SII=2000W | ||||
| Charge output | Voltage range | 20-30V | 40-60V | |||||||
| Max. current | 42 | 84 | 42 | 84 | ||||||
| Floating charge voltage | 27 | 54 | ||||||||
| Overcharge protective voltage | 30 | 60 | ||||||||
| Efficiency | >96% | >97% | ||||||||
| Cooling mode | forced air cooling | |||||||||
| Relative humidity | 5%~95% no condensation | |||||||||
| Working temperature | 0ºCordm;Cordm;C - 55ºCordm;Cordm;C | |||||||||
| Storage temperature | -15ºCordm;Cordm;C - 60ºCordm;Cordm;C | |||||||||
| Size:H*W*T(mm) | 193.5mm*188mm*89mm | |||||||||
| Weight(kg) | 2 | 3 | 2 | 3 | ||||||



A1)Prompt delivery and good after-sale services.
A2)We have our own factory,the selling prices is competitive.
A3)All of our products are certified with CE, RoHS, ISO9001:2008.
A4)100% new materials for production and superior quality.
A5)Professional R&D technology team average 10 years experience.ence.ence.
Company profile