60A 24V / 48V PWM充电控制器
| 型号。 | SCP-60 |
| 证明 | iso,ce |
| 额定电压 | 24V / 48V |
| 公司 | 生产厂家 |
| MOQ | 1单位 |
| 运输包装 | 国际标准 |
| 起源 | 广东佛山 |
| 条件 | 新 |
| 应用 | 太阳能系统控制器,充电器控制器,照明控制器,太阳能工作站,电压控制器 |
| oem / odm服务 | 参团 |
| 控制模式 | PWM |
| 商标 | 中性 |
| 规范 | 325 * 222 * 79毫米 |
| HS编码 | 8537109090 |


| 模型 | 024 (48) 60 | ||||
| 额定充电电流 | 60A | ||||
| 系统电压 | 24 / 48V自动识别 | ||||
| 光伏组件输入 | 最大光伏电压 | <50V, *2/48V DCV DC | |||
| 最大功率 | 1440wp,* 2 / 48v | ||||
| 输入数量 | 2 | ||||
| 每个输入的最大电流 | 30A | ||||
| 空载损耗 | ≤15mA15mA15mA | ||||
| 充电电路的电压降 | ≤0.26v.26v.26V | ||||
| 过电压保护 | 34v,≤2/ 48v / 48v/48V | ||||
| 升压充电过电压 | 29.2V,≤2/ 48V(保持时间:30分钟)(仅需过放电)nly)nly) | ||||
| 直接充电电压 | 28.8V,≤2/ 48V(保持时间:30分钟))tes) | ||||
| 浮充电压 | 27.2V,≤2/ 48V(保持时间:充电恢复电压开始运行)年龄)age) | ||||
| 充电恢复电压 | 26.4v,≤2/ 48v / 48v/48V | ||||
| 温度补偿 | -5mV /°C / 2V(补偿充电电压,直接充电电压,浮充电压,充电恢复电压))tage) | ||||
| 欠压电压 | 24v,≤2/ 48v / 48v/48V | ||||
| 过放电电压 | 22.2V初始过放电电压放电率补偿(空载电压),≤2/ 48V / 48V/48V | ||||
| 过放电恢复电压 | 25.2v,≤2/ 48v / 48v/48V | ||||
| 控制模式 | PWM(脉宽调制) | ||||
| 工作温度 | 工业级:-35至+ 55°Cdeg; Cdeg;C | ||||



A1)及时交货和良好的售后服务。
A2)我们有自己的工厂,售价有竞争力。
A3)我们所有的产品都通过了CE,RoHS,ISO9001:2008认证。
A4)100%新材料生产和优质。
A5)专业研发技术团队平均10年经验。ence.

| Model NO. | SCP-60 |
| Certification | ISO, CE |
| Rated Voltage | 24V/48V |
| Company | Manufacturer |
| MOQ | 1 Unit |
| Transport Package | International Standard |
| Origin | Foshan Guangdong |
| Condition | New |
| Application | Solar System Controller, Charger Controller, Lighting Controller, Solar Working Station, Voltage Controller |
| OEM/ODM Service | Offered |
| Control Mode | PWM |
| Trademark | Neutral |
| Specification | 325*222*79 mm |
| HS Code | 8537109090 |


| Model | 024 (48) 60 | ||||
| Rated charge current | 60A | ||||
| System voltage | 24/48V automatic identification | ||||
| Input of photovoltaic module | Maximum photovoltaic voltage | <50V, *2/48V DCV DC | |||
| Maximum power | 1440Wp, *2/48V | ||||
| Number of inputs | 2 | ||||
| Maximum current of each input | 30A | ||||
| No-load loss | ≤15mA15mA15mA | ||||
| Voltage drop of the charge circuit | ≤0.26V.26V.26V | ||||
| Over-voltage protection | 34V, ≤2/48V/48V/48V | ||||
| Over-voltage of boosting charge | 29.2V, ≤2/48V (hold time: 30 minutes) (called upon overdischarge only)nly)nly) | ||||
| Voltage of direct charge | 28.8V, ≤2/48V (hold time: 30 minutes)tes)tes) | ||||
| Voltage of floating charge | 27.2V, ≤2/48V (hold time: operation will begin upon the charge recovery volage)age)age) | ||||
| Charge recovery voltage | 26.4V, ≤2/48V/48V/48V | ||||
| Temperature compensation | -5mV/°C/2V (compensation for the boosting charge voltage, direct charge voltage, floating charge voltage, charge recovery voltage)tage)tage) | ||||
| Under-voltage voltage | 24V, ≤2/48V/48V/48V | ||||
| Over-discharge voltage | 22.2V-initial overdischarge voltage of discharge rate compensation (no-load voltage), ≤2/48V/48V/48V | ||||
| Over-discharge recovery voltage | 25.2V, ≤2/48V/48V/48V | ||||
| Control mode | PWM (pulse width modulation) | ||||
| Operating temperature | Industrial level: -35 to +55°Cdeg;Cdeg;C | ||||



A1)Prompt delivery and good after-sale services.
A2)We have our own factory,the selling prices is competitive.
A3)All of our products are certified with CE, RoHS, ISO9001:2008.
A4)100% new materials for production and superior quality.
A5)Professional R&D technology team average 10 years experience.ence.ence.
