50A太阳能电源控制器

| 型号。 | SNC-051 |
| 证明 | iso,ce |
| 额定电压 | 12V / 24V,24V / 48V自动识别; |
| 控制模式 | PWM |
| 商标 | OEM或中性 |
| 规范 | CE; ISO9001 |
| HS编码 | 8537109090 |
| 条件 | 新 |
| 应用 | 太阳能系统控制器,充电器控制器,照明控制器,电压控制器 |
| 额定充电电流 | 50A |
| 公司 | 生产厂家 |
| 运输包装 | 标准出口包装 |
| 起源 | 广东佛山 |
| 类型 | SNC-050 | |
额定充电电流 | 50A | |
额定负载电流 | 10A | |
系统电压 | 48VDC | |
太阳能投入 | <50, 2/48V DCV DC | |
960wp,2 / 48v | ||
,过载,短路保护 | 过载保护:1.25倍额定电流60s,1.5倍额定电流5s;短路保护:≥3倍额定电流rent | |
空载损耗 | ≤15mA5 mA5 mA | |
充电回路下降 | ≤0.26v.26v.26V | |
放电回路下降 | ≤0.15v.15v.15V | |
过电压保护 | 24V | |
工作温度 | 技术等级:-35ºC〜+55ºC; +55ºC;dm;C;+55ºC; | |
升压电压 | 58.4v(保持时间:30min)(仅用于过放电) | |
直接充电电压 | 57.6v(保持时间:30分钟) | |
浮动充电 | 54.4v(:保持时间:直到下降到充电返回电压运动) | |
充电回路电压 | 52.8v; ×2 / 24V ;; 2 / 24V;;2/24V; | |
温度补偿 | -5mv /ºC/ 2V(,,,提升,直接,浮动,充电返回电压补偿));tion); | |
欠电压 | / | |
| 过放电电压 | / | |
过放电返回电压 | / | |
控制模式 | PWM | |
| Model NO. | SNC-051 |
| Certification | ISO, CE |
| Rated Voltage | 12V/24V, 24V/48V Automatic Identification; |
| Control Mode | PWM |
| Trademark | OEM or Neutral |
| Specification | CE; ISO9001 |
| HS Code | 8537109090 |
| Condition | New |
| Application | Solar System Controller, Charger Controller, Lighting Controller, Voltage Controller |
| Rated Charge Current | 50A |
| Company | Manufacturer |
| Transport Package | Standard Export Package |
| Origin | Foshan Guangdong |
| Type | SNC-050 | |
Rated charge current | 50A | |
Rated load current | 10A | |
System voltage | 48VDC | |
Solar input | <50, 2/48V DCV DC | |
960Wp, 2/48V | ||
,Overload, short circuit protective | Overload protection: 1.25 times rated current 60s, 1.5 times rated current 5s; Short circuit protection: ≥3 times rated currentrentrent | |
No-load loss | ≤15 mA5 mA5 mA | |
Charge loop drop | ≤0.26V.26V.26V | |
Discharge loop drop | ≤0.15V.15V.15V | |
Over-voltage Protection | 24V | |
Working temperature | Technical grade:-35ºC~+55ºC;+55ºC;dm;C;+55ºC; | |
Boost voltage | 58.4v (maintain time:30min)(only be used for overdischarge) | |
Direct charge voltage | 57.6v (maintain time:30min) | |
Float charge | 54.4v (:Maintain time: until drop to charge return voltage motion) | |
Charge return voltage | 52.8v ; ×2/24V;;2/24V;;2/24V; | |
Temperature compensation | -5mv/ºC/2V(,,,lifting,direct, floating, charging return voltage compensation);tion);tion); | |
Undervoltage voltage | / | |
| Overdischarge voltage | / | |
Overdischarge return voltage | / | |
Control mode | PWM | |