20A太阳能控制器
| 型号。 | SNC-020 |
| 额定电压 | 12V; 24V |
| OEM / ODM | 接受 |
| 控制模式 | PWM |
| 规范 | CE; ISO9001 |
| HS编码 | 8537109090 |
| 应用 | 收集器控制器,热水器控制器,太阳能系统控制器,充电器控制器,照明控制器,风力控制器,太阳能工作站,电压控制器 |
| 额定充电电流 | 20A |
| 公司 | 生产厂家 |
| 商标 | SNAT |
| 起源 | 广东佛山 |

| 类型 | SNC-020 |
| 额定充电电流 | 20A |
| 额定负载电流 | 20A |
| 系统电压 | 12V。 * 2 / 24v自动 |
| 太阳能投入 | <25, x2/24V DCV DC |
| 120Wp,x2 / 24V | |
| 过载,短路保护 | 过载保护:1.25倍额定电流60s,1.5倍额定电流5s;短路保护:≥3倍额定电流rent |
| 空载损耗 | ≤15mA5 mA5 mA |
| 充电回路下降 | ≤0.26v.26v.26V |
| 放电回路下降 | ≤0.15v.15v.15V |
| 过电压保护 | 17V,×2 / 24vs; 2 / 24Vs;2/24V; |
| 工作温度 | 技术等级:-35ºCordm;Çordm;C 至 +55ºCordm;Çordm;C; |
| 升压电压 | 14.6V;×2 / 24vs; 2 / 24Vs;2/24V; (保持时间:30分钟)(只能用于过放电) |
| 直接充电电压 | 14.4V;×2 / 24vs; 2 / 24Vs;2/24V; (保持时间:30分钟) |
| 浮动充电 | 13.6V;×2 / 24vs; 2 / 24Vs;2/24V;(保持时间:直到下降到充电返回电压运动) |
| 充电回路电压 | 13.2v;×2 / 24Ves; 2 / 24Vs;2/24V; |
| 温度补偿 | -5mV /ºCordm;Çordm;C/2V(提升,直接,浮动,充电返回电压补偿); |
| 欠电压 | 12.0V;×2 / 24Ves; 2 / 24Vs;2/24V; |
| 过放电电压 | 11.1V- 初始放电电压d充电率c补偿校正(空载电压);×2 / 24Ves; 2 / 24Vs;2/24V; |
| 过放电返回电压 | 12.6V;×2 / 24vs; 2 / 24Vs;2/24V; |
| 控制模式 | PWM |

| Model NO. | SNC-020 |
| Rated Voltage | 12V; 24V |
| OEM/ODM | Accept |
| Control Mode | PWM |
| Specification | CE; ISO9001 |
| HS Code | 8537109090 |
| Application | Collector Controller, Water Heater Controller, Solar System Controller, Charger Controller, Lighting Controller, Wind Controller, Solar Working Station, Voltage Controller |
| Rated Charge Current | 20A |
| Company | Manufacturer |
| Trademark | SNAT |
| Origin | Foshan Guangdong |

| Type | SNC-020 |
| Rated charge current | 20A |
| Rated load current | 20A |
| System voltage | 12V. *2/24V AUTO |
| Solar input | <25, x2/24V DCV DC |
| 120Wp, x2/24V | |
| Overload, short circuit protective | Overload protection: 1.25 times rated current 60s, 1.5 times rated current 5s; Short circuit protection: ≥3 times rated currentrentrent |
| No-load loss | ≤15 mA5 mA5 mA |
| Charge loop drop | ≤0.26V.26V.26V |
| Discharge loop drop | ≤0.15V.15V.15V |
| Over-voltage Protection | 17V,×2/24Vs;2/24Vs;2/24V; |
| Working temperature | Technical grade:-35ºCordm;Cordm;C to +55ºCordm;Cordm;C; |
| Boost voltage | 14.6V;×2/24Vs;2/24Vs;2/24V; (maintain time:30min)(only be used for overdischarge) |
| Direct charge voltage | 14.4V;×2/24Vs;2/24Vs;2/24V; (maintain time:30min) |
| Float charge | 13.6V;×2/24Vs;2/24Vs;2/24V;(Maintain time: until drop to charge return voltage motion) |
| Charge return voltage | 13.2v;×2/24Ves;2/24Vs;2/24V; |
| Temperature compensation | -5mv/ºCordm;Cordm;C/2V(lifting,direct, floating, charging return voltage compensation); |
| Undervoltage voltage | 12.0V;×2/24Ves;2/24Vs;2/24V; |
| Overdischarge voltage | 11.1V- Initial discharge voltage of discharge rate compensation correction(No-load voltage);×2/24Ves;2/24Vs;2/24V; |
| Overdischarge return voltage | 12.6V;×2/24Vs;2/24Vs;2/24V; |
| Control mode | PWM |
