50A 36V太阳能发电系统太阳能充电控制器
| 型号。 | SNC-050 |
| 证明 | iso,ce |
| 额定电压 | 12V; 24V; 36V; 48V |
| 公司 | 生产厂家 |
| 尺寸 | 155 * 145 * 67毫米 |
| MOQ | 1单位 |
| 运输包装 | 标准出口包装 |
| 起源 | 广东佛山 |
| 条件 | 新 |
| 应用 | 太阳能系统控制器,充电器控制器,照明控制器,太阳能工作站,电压控制器 |
| OEM / ODM | 参团 |
| 控制模式 | PWM |
| N.W. | 0.9公斤 |
| 商标 | OEM或中性 |
| 规范 | CE; ISO9001 |
| HS编码 | 8537109090 |


| 类型 | SNC-050 | |
额定充电电流 | 50A | |
额定负载电流 | 20A | |
系统电压 | 24V,2 / 48VDC | |
太阳能投入 |
| |
| ||
| ,过载,短路保护 | 过载保护:1.25倍额定电流60s,1.5倍额定电流5s;短路保护:≥3倍额定电流rent | |
空载损耗 | ≤15mA5 mA5 mA | |
充电回路下降 | ≤0.26v.26v.26V | |
放电回路下降 | ≤0.15v.15v.15V | |
过电压保护 | 24V | |
工作温度 | 技术等级:-35ºC〜+55ºC; +55ºC;dm;C;+55ºC; | |
升压电压 | 58.4v(保持时间:30min)(仅用于过放电) | |
直接充电电压 | 57.6v(保持时间:30分钟) | |
浮动充电 | 54.4v(:保持时间:直到下降到充电返回电压运动) | |
充电回路电压 | 52.8v; ×2 / 24V ;; 2 / 24V;;2/24V; | |
温度补偿 | -5mV /℃/ 2V(,,, 2V(,,,2V(,,,提升,直接,浮动,充电返回电压补偿); | |
欠电压 | / | |
| 过放电电压 | / | |
过放电返回电压 | / | |
控制模式 | PWM | |




| Model NO. | SNC-050 |
| Certification | ISO, CE |
| Rated Voltage | 12V; 24V; 36V; 48V |
| Company | Manufacturer |
| Size | 155*145*67 mm |
| MOQ | 1 Unit |
| Transport Package | Standard Export Package |
| Origin | Foshan Guangdong |
| Condition | New |
| Application | Solar System Controller, Charger Controller, Lighting Controller, Solar Working Station, Voltage Controller |
| OEM/ODM | Offered |
| Control Mode | PWM |
| N.W. | 0.9kg |
| Trademark | OEM or Neutral |
| Specification | CE; ISO9001 |
| HS Code | 8537109090 |


| Type | SNC-050 | |
Rated charge current | 50A | |
Rated load current | 20A | |
System voltage | 24v,2/48VDC | |
Solar input |
| |
| ||
| ,Overload, short circuit protective | Overload protection: 1.25 times rated current 60s, 1.5 times rated current 5s; Short circuit protection: ≥3 times rated currentrentrent | |
No-load loss | ≤15 mA5 mA5 mA | |
Charge loop drop | ≤0.26V.26V.26V | |
Discharge loop drop | ≤0.15V.15V.15V | |
Over-voltage Protection | 24V | |
Working temperature | Technical grade:-35ºC~+55ºC;+55ºC;dm;C;+55ºC; | |
Boost voltage | 58.4v (maintain time:30min)(only be used for overdischarge) | |
Direct charge voltage | 57.6v (maintain time:30min) | |
Float charge | 54.4v (:Maintain time: until drop to charge return voltage motion) | |
Charge return voltage | 52.8v ; ×2/24V;;2/24V;;2/24V; | |
Temperature compensation | -5mv/ºC/2V(,,,2V(,,,2V(,,,lifting,direct, floating, charging return voltage compensation); | |
Undervoltage voltage | / | |
| Overdischarge voltage | / | |
Overdischarge return voltage | / | |
Control mode | PWM | |



