LCD家用逆变器1000va 2000va充电电流10 AMP/20AMP可调

| 型号。 | EP1000系列 |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 输出功率 | >1000W |
| 应用 | 家庭风扇,灯,电视,电脑 |
| 牌 | 必须或OEM |
| 输入Votlage | 90-280vac |
| 电池电缆 | 8awg 60cm |
| 瓦 | 1000va / 600W 2000va / 1200W |
| 产品尺寸 | 246 * 87 *253毫米 |
| 电池反向保护 | 是 |
| 规范 | CE。 iso9001,sgs |
| HS编码 | 8504403090 |
| 相 | 单 |
| 能量源 | 电力 |
| 波弦的性质 | 方波逆变器 |
| 证明 | ce,iso9001 |
| 波 | 修正正弦波 |
| 充电电流 | 10A / 20A |
| 双PCB板 | 是 |
| 颜色 | 黑色 |
| 金属氧化物场效应晶体管 | 9个 |
| 商标 | 必须 |
| 起源 | 中国广东省深圳市 |
模型 | ep10-1000 | ep10-2000 | ||||
| 默认电池系统电压 | 12VDC | 24VDC | ||||
| 逆变器 产量 | 停电 | 1000VA /600瓦特 | 2000VA /1200瓦特 | |||
| 波形 | 修正正弦波 | |||||
| 标称输出电压有效值 | 230V | |||||
| 输出电压调节 | +10/-18% | |||||
| 输出频率 | 50Hz / 60Hz±0.5Hzn; 0.5Hzn;0.5 Hz | |||||
| 变频器效率(峰值) | >80% | |||||
| 线路模式效率 | >95% | |||||
| 功率因数 | 0.6 | |||||
| 典型转移时间 | 典型15〜20ms最大40ms | |||||
| AC 输入 | 电压 | 230VAC | ||||
| 可选电压范围 | 狭窄 | 170〜280VAC | ||||
| 宽 | 90〜280VAC | |||||
| 频率范围 | 50Hz / 60Hz(自动感应) | |||||
| 电池 | 标称输入电压 | 12.0vdc | 24.0vdc | |||
| 最小启动电压 | 10.5vdc | 21.0vdc | ||||
| 低电量报警 | 10.5vdc±0.3vsmn; 0.3Vsmn;0.3V | 21.0vdc±0.3vsmn; 0.3Vsmn;0.3V | ||||
| 电池电量低 | 10.0vdc±0.3vsmn; 0.3Vsmn;0.3V | 20.0vdc±0.3vsmn; 0.3Vsmn;0.3V | ||||
| 高压报警 | 16.0vdc±0.3vsmn; 0.3Vsmn;0.3V | 32.0vdc±0.3vsmn; 0.3Vsmn;0.3V | ||||
| 高电池电压恢复 | 15.0vdc±0.3vsmn; 0.3Vsmn;0.3V | 30.0vdc±0.3vsmn; 0.3Vsmn;0.3V | ||||
| 充电器 | 充电器电压(Vbat<12.5V).5V) | 14.4VDC±0.4vsmn; 0.4Vsmn;0.4V | 28.8VDC±0.4vsmn; 0.4Vsmn;0.4V | |||
| 充电器电压(Vbat> 12.5V).5V) | 13.7vdc±0.2vsmn; 0.2Vsmn;0.2V | 27.4vdc±0.2vsmn; 0.2Vsmn;0.2V | ||||
| 充电电流10A | 图10A±2Alusmn; 2Alusmn;2A | |||||
| 充电电流20A | 20A±2Alusmn; 2Alusmn;2A | |||||
| 过充保护 | 16vdc±0.4nsn; 0.4asmn;0.4A | 32vdc±0.8分; 0.8asmn;0.8A | ||||
| 旁路 & 保护 | 标称输入频率 | 50Hz或60Hz | ||||
| 过载保护(SMPS负载) | 保险丝 | |||||
| 输出短路保护 | 保险丝 | |||||
| 旁路断路器额定值 | 10A | |||||
| 最大旁路电流 | 10AMP | |||||
| 机械 规格 | 尺寸(宽*高*高) | 246 * 87 *253毫米 | ||||
| 净重/公斤) | 2.3 | 2.5 | ||||
| 运输尺寸(W * H * D) | 286 * 127 *332毫米 | |||||
| 运输重量(kg) | 2.9 | 3.1 | ||||
| 其他 | 工作温度范围 | 0°C至40°C 40°Ceg;C 40°C | ||||
| 声音噪音 | 最大60db | |||||
| 显示 | LED + LCD | |||||
| 标准保修 | 1年 | |||||
| Model NO. | EP1000 series |
| Type | DC/AC Inverters |
| Output Power | >1000W |
| Application | Home Fan, Light, TV, PC |
| Brand | Must or OEM |
| Input Votlage | 90-280VAC |
| Battery Cable | 8AWG 60cm |
| Watt | 1000va/600W 2000va/1200W |
| Product Size | 246*87*253mm |
| Battery Reverse Protection | Yes |
| Specification | CE. ISO9001, SGS |
| HS Code | 8504403090 |
| Phase | Single |
| Power Source | Electric Power |
| Nature of Wave String | Square Wave Inverter |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Wave | Modified Sine Wave |
| Charge Current | 10A/20A |
| Double PCB Boards | Yes |
| Color | Black |
| Mosfets | 9 PCS |
| Trademark | MUST |
| Origin | Shenzhen City, Guangdong Province, China |
MODEL | EP10-1000 | EP10-2000 | ||||
| Default Battery System Voltage | 12VDC | 24VDC | ||||
| INVERTER OUTPUT | Reted Power | 1000VA/600W | 2000VA/1200W | |||
| Waveform | Modifide Sine-wave | |||||
| Nominal Output Voltage RMS | 230V | |||||
| Output Voltage Regulation | +10/-18% | |||||
| Output Frequency | 5OHz/60Hz±0.5 Hzn;0.5 Hzn;0.5 Hz | |||||
| Inverter Efficiency(Peak) | >80% | |||||
| Line Mode Efficiency | >95% | |||||
| Power Factor | 0.6 | |||||
| Typical Transfer Time | Typical 15~20ms 40ms max | |||||
| AC INPUT | Voltage | 230VAC | ||||
| Selectable Voltage Range | Narrow | 170~280VAC | ||||
| Wide | 90~280VAC | |||||
| Frequency Range | 50Hz/60Hz (Auto sensing) | |||||
| BATTERY | Nominal Input Voltage | 12.0VDC | 24.0VDC | |||
| Minimum Start Voltage | 10.5VDC | 21.0VDC | ||||
| Low Battery Alarm | 10.5VDC±0.3Vsmn;0.3Vsmn;0.3V | 21.0VDC±0.3Vsmn;0.3Vsmn;0.3V | ||||
| Low Battery Cutoff | 10.0VDC±0.3Vsmn;0.3Vsmn;0.3V | 20.0VDC±0.3Vsmn;0.3Vsmn;0.3V | ||||
| High Voltage Alarm | 16.0VDC±0.3Vsmn;0.3Vsmn;0.3V | 32.0VDC±0.3Vsmn;0.3Vsmn;0.3V | ||||
| High Battery Voltage Recover | 15.0VDC±0.3Vsmn;0.3Vsmn;0.3V | 30.0VDC±0.3Vsmn;0.3Vsmn;0.3V | ||||
| CHARGER | Charger Voltage (Vbat<12.5V).5V) | 14.4VDC±0.4Vsmn;0.4Vsmn;0.4V | 28.8VDC±0.4Vsmn;0.4Vsmn;0.4V | |||
| Charger Voltage (Vbat﹥12.5V).5V) | 13.7VDC±0.2Vsmn;0.2Vsmn;0.2V | 27.4VDC±0.2Vsmn;0.2Vsmn;0.2V | ||||
| Charging Current 10A | 10A±2Alusmn;2Alusmn;2A | |||||
| Charging Current 20A | 20A±2Alusmn;2Alusmn;2A | |||||
| Overcharge Protection S.D. | 16VDC ±0.4Asmn;0.4Asmn;0.4A | 32VDC ±0.8Asmn;0.8Asmn;0.8A | ||||
| BYPASS & PROTECTION | Nominal Input Frequency | 50Hz or 60Hz | ||||
| Overload Protection (SMPS Load) | FUSE | |||||
| Output Short Circuit Protection | FUSE | |||||
| Bypass Breaker Rating | 10A | |||||
| Max Bypass Current | 10Amp | |||||
| MECHANICAL SPECIFICATIONS | Dimensions (W*H*D) | 246*87*253mm | ||||
| Net Weight (kg) | 2.3 | 2.5 | ||||
| Shipping Dimensions(W*H*D) | 286*127*332mm | |||||
| Shipping Weight (kg) | 2.9 | 3.1 | ||||
| Other | Operation Temperature Range | 0°C to 40°C 40°Ceg;C 40°C | ||||
| Audible Noise | 60dB MAX | |||||
| Display | LED+LCD | |||||
| Standard Warranty | 1 year | |||||