Gsc-F2448太阳能充电控制器

议价
加入意向| 型号。 | gsc 12v 24v 48v系列 |
| 额定电压 | 48V |
| 规范 | ce,iso |
| 应用 | 太阳能系统控制器,照明控制器,电压控制器 |
| 商标 | 东/ oem |
| 起源 | 中国 |
| 产品系列 | GSC-f2448 |
| BatteryVoltage | 12V; 24V; 48V; 12V / 24V / 48V自动识别; |
| 最大。效率 | > 98% |
| 自己的功耗 | < 30mA 30mA |
| 额定充电电流 | 50A |
| 额定负载电流 | 50A |
| 充电电路的电压降 | < 0.40V |
| 负载电路的电压降 | < 0.35V |
| 均衡充电电压 | 14.6V / 29.2v / 58.4v (仅当电池放电很深时才使用) |
| 降压充电电压 | 14.2V / 28.4v / 56.8v |
| 浮充电压 | 13.6V / 27.2v / 54.4v |
| 欠压 | 11.5V / 23.0v / 46.0v |
| 深度放电 保护 (SOC / LVD) | <30% (11.0v / 22.0v / 44.0v) |
| 温度补偿 | -3mv / C / 2V |
| 控制模式 | PWM |
| 允许操作 温度范围 | -20c〜+ 55c |
| 尺寸L x B x H | 164×168×55mm68×55mm55 mm68×55 mm |
| Model NO. | GSC 12V 24V 48V Series |
| Rated Voltage | 48V |
| Specification | CE, ISO |
| Application | Solar System Controller, Lighting Controller, Voltage Controller |
| Trademark | EAST / OEM |
| Origin | China |
| Product Series | GSC-F2448 |
| BatteryVoltage | 12V; 24V; 48V; 12V/24V /48V Automatic Identification; |
| Max. Efficiency | > 98% |
| Own Power Consumption | < 30mA 30mA |
| Rated Charging Current | 50A |
| Rated Load Current | 50A |
| Voltage Drop of Charge Circuit | < 0.40V |
| Voltage Drop of Load Circuit | < 0.35V |
| Equalization Charge Voltage | 14.6V/29.2V/58.4V (Used only when battery is deep discharged) |
| Buck Charge Voltage | 14.2V/28.4V/56.8V |
| Float Charge Voltage | 13.6V/27.2V/54.4V |
| Undervoltage | 11.5V/23.0V/46.0V |
| Deep Discharge Protection (SOC/LVD) | <30% ( 11.0V/22.0V/44.0V) |
| Temperature Compensation | -3mv/C/2V |
| Control Mode | PWM |
| Permitted Operation TemperatureRange | -20C ~ +55C |
| Dimensions L x B x H | 164×168×55 mm68×55 mm55 mm68×55 mm |