Tnsja-II100kVA工业油浸感应(非接触式)电压调节器/稳定器

议价
加入意向| 型号。 | TNSJA-100KVA(第二代技术) |
| 相 | 三阶段 |
| 用法 | 三相四线制 |
| 铁芯形状 | 油浸AVR |
| 牌 | Conpo |
| 规范 | 100KVA / 3相,油浸感应AVR |
| HS编码 | 8504401990 |
| 当前类型 | AC |
| 频率特性 | 低频 |
| 频率 | 50Hz / 60Hz的 |
| 应用范围 | 用于净电压澄清的地区 |
| 商标 | conpo |
| 起源 | 中国南京 |
| tnsja-ⅱ 系列 2ND 一代工业油浸感应(无刷/无级)电压调节器 | |
| 输入电压 | 380V +/- 15%(其他输入电压范围,如20%等,请在订购时注明) |
| 输出电压 | 380VAC(可调) |
| 输出电压精度 | +/- 1〜5%可调 (出厂设定值:+/- 2%) |
| 频率 | 50Hz / 60Hz的 |
| 功率因数 | 0.8 |
| 响应时间 | <0.5s |
| 效率 | >95% |
| Dielectric 强度 | 3000V / 60 |
| Insulation 抵抗性 | >20MΩΩOmega;Ω |
| 波形失真 | 无额外的波形失真 |
| 环境温度 | -10ºCordm;Çordm;C~+40ºCordm;Çordm;C |
| 温度 上升 | ≤≤le;≤65ºCordm;Çordm;C |
| 相对的 湿度 | <95% |
| 噪声 | <55dB55dB |
| 冷却系统 | 浸油自冷 |
| 保护 | 过电压(设定值:430V):欠压(设定值:350V),相序和故障报警 等保护功能。 |
| 定制选项的规格和可用性,请联系CONPO! | |
| 模型 | 主要。产品规格 | 数量。每公斤 | 包装尺寸 | 备注 |
| tnsja-ii100kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 900 * 900 *1600毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii150kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1000 * 1000 *1680毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii200kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1000 * 1000 *1680毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii250kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1000 * 1000 *1680毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii300kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1070 * 1070 *1780毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii350kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1070 * 1070 *1780毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii400kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1070 * 1070 *1780毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii500kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1070 * 1070 *1780毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii600kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1460 * 1460 *1950毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii700kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1460 * 1460 *1950毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii800kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1460 * 1460 *1950毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii900kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1460 * 1460 *1950毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii1000kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1500 * 1500 *2280毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii1250kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1500 * 1500 *2280毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii1600kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1600 * 1500 *2310毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii1800kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1600 * 1500 *2310毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| tnsja-ii2000kva | 3相,Vi:380V +/- 20%,Vo:380V +/- 1〜5%可调,油浸感应AVR, | 1件 | 1600 * 1500 *2310毫米 | 定制规格是可以接受的 |
| Model NO. | TNSJA-100KVA (the 2nd generation technology) |
| Phase | Three Phase |
| Usage | Three-Phase, Four-Wire System |
| Iron Core Shape | Oil-Immersed AVR |
| Brand | Conpo |
| Specification | 100KVA/3Phase, Oil-immersed Induction AVR |
| HS Code | 8504401990 |
| Current Type | AC |
| Frequency Characteristics | Low Frequency |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Application Range | Used in Region Where The Net Voltage Is Flucuating |
| Trademark | CONPO |
| Origin | Nanjing, China |
| TNSJA-II series the 2nd generation Industrial Oil-immersed Induction(Brushless/Stepless)Voltage Regulator | |
| Input voltage | 380V+/-15%(other input voltage range, such as 20% etc. please specify when ordering) |
| Output voltage | 380VAC(adjustable) |
| Output voltage accuracy | +/-1~5% adjustable (factory set value: +/-2%) |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Power factor | 0.8 |
| Response time | <0.5s |
| Efficiency | >95% |
| Dielectric strength | 3000V/60s |
| Insulation resistance | >20MΩΩOmega;Ω |
| Waveform distortion | No additional waveform distortion |
| Ambient temperature | -10ºCordm;Cordm;C~+40ºCordm;Cordm;C |
| Temperature rise | ≤≤le;≤65ºCordm;Cordm;C |
| Relative humidity | <95% |
| Noise | <55dB55dB |
| Cooling system | Oil-immersed self-cooled |
| Protection | Over-voltage(set value:430V):under-voltage(set value: 350V), phase sequence, and fault alarm etc. protection functions. |
| Customize option for specification and availability, please contact CONPO! | |
| Model | Main. Specifications | Qty. per pkg | Package size | Remarks |
| TNSJA-II100KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 900*900*1600mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II150KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1000*1000*1680mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II200KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1000*1000*1680mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II250KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1000*1000*1680mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II300KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1070*1070*1780mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II350KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1070*1070*1780mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II400KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1070*1070*1780mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II500KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1070*1070*1780mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II600KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1460*1460*1950mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II700KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1460*1460*1950mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II800KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1460*1460*1950mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II900KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1460*1460*1950mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II1000KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1500*1500*2280mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II1250KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1500*1500*2280mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II1600KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1600*1500*2310mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II1800KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1600*1500*2310mm | Custom-made specifications are acceptable |
| TNSJA-II2000KVA | 3Phase, Vi: 380V+/-20%, Vo: 380V+/-1~5% adjustable, Oil-immersed Induction AVR, | 1pc | 1600*1500*2310mm | Custom-made specifications are acceptable |