500W内置电池逆变器控制器离网太阳能系统家庭
| 型号。 | AL-500 |
| 相 | 单 |
| 证明 | ce,iso9001 |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 电路拓扑 | 全桥型 |
| 名称 | 家用太阳能系统 |
| 频率 | 50 / 60HZ |
| 效率 | >85% |
| SNAT / OEM / ODM | 接受 |
| MOQ | 1件 |
| 商标 | SNAT |
| 规范 | CE; ISO9001 |
| HS编码 | 8504403090 |
| 源流的性质 | 无源变频器 |
| 输出功率 | 401 - 500W |
| 牌 | SNAT |
| 能量源 | 太阳能 |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| 输出电压 | 110VAC / 220VAC / 230VAC |
| 输出波 | 纯正弦波 |
| 应用 | 工业,商业,家庭 |
| 公司 | 制造商和Tradingradingading |
| 保证 | 1年 |
| 运输包装 | 标准出口包装 |
| 起源 | 中国广东 |

| 模型 | AL-500 | |
| 逆变器 | 电池电压 | 24V |
| 内置电池规格 | 2 * 55AH / 12V | |
| 额定功率 | 500W | |
| 输出电压 | 110 / 220AC | |
| 输出频率 | 50 / 60HZ | |
| 输出波形 | 正弦波 | |
| 由主电源充电 | 额定电压 | 110 / 220VAC --- *(*表示可选功能) |
| 充电电流 | 10A(MAX) - *(*表示可选功能) | |
| 太阳能投入 | 最大光伏电压(VDC) | <50V |
| 充电电压(VDC) | 20-50V | |
| 额定充电电流(A) | 30A | |
| 最大功率(Wp) | 720Wp | |
| 过充电保护电压 | 28.4V | |
| 过充电恢复电压 | 28.0V | |
| 浮充电压 | 27.4V | |
| 直流输出 | 高压保护电压 | 32V |
| 高压恢复电压 | 30.4V | |
| 低压恢复电压 | 25.2V | |
| 电压低压保护 | 22V | |
| 5VDC USB输出端口 | 2个/ MAX 2A | |
| 12VDC输出端口 | 2DC端口+背板12V端子块(MAX 8A) | |
| 排风扇的起始温度 | >45ºc45ºc;C45ºC | |
| 工作环境温度 | 0-40ºCordm;Çordm;C | |
| 储存环境温度 | -25- +55ºCordm; C ^ordm;C | |
| 操作/储存条件 | 0-90%(无结露) | |
| 外形尺寸:D * W * H(mm) | 423*260*453 | |
| 包装尺寸:D * W * H(mm) | 520*370*520 | |



常问问题:
Q1 您的产品的保修是什么?
A:质量保证12个月;零件将在保修期内免运费。
Q2 你可以做OEM吗?
答:是的,我们可以提供OEM服务
Q3您的交货时间有多长?
A:5〜10天
Q4你需要什么最低订单?
A:1件
Q5为什么选择我们?
1)及时交货和良好的售后服务。
2)我们有自己的工厂,售价有竞争力。
3)我们所有的产品都有CE认证,ISO9001:2008,RoHS。
4)80%新材料生产和优质。
5)专业工程设计师。

| Model NO. | AL-500 |
| Phase | Single |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Type | DC/AC Inverters |
| Circuit Topologies | Full-Bridge Type |
| Name | Solar System for Home |
| Frequency | 50/60Hz |
| Efficiency | >85% |
| Snat/OEM/ODM | Accept |
| MOQ | 1 Piece |
| Trademark | SNAT |
| Specification | CE; ISO9001 |
| HS Code | 8504403090 |
| Nature of Source Flow | Passive inverter |
| Output Power | 401 - 500W |
| Brand | Snat |
| Power Source | Solar Power |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| Output Voltage | 110VAC/220VAC/230VAC |
| Output Wave | Pure Sine Wave |
| Application | Industrial, Commercia, Household |
| Company | Manufacturer&Tradingradingading |
| Warranty | 1 Year |
| Transport Package | Standard Export Package |
| Origin | Guangdong, China |

| Model | AL-500 | |
| Inverter | Battery voltage | 24V |
| In-built battery specification | 2*55AH/12V | |
| Rated power | 500W | |
| Output voltage | 110/220AC | |
| Output frequency | 50/60Hz | |
| Output waveform | Sine Wave | |
| Charge by a mains supply | Rated voltage | 110/220VAC---*(*means an optional function) |
| Charge current | 10A(MAX)-*(*means an optional function) | |
| Solar input | Maximum photovoltaic voltage(VDC) | <50V |
| Charge voltage(VDC) | 20-50V | |
| Rated charge current(A) | 30A | |
| Maximum power(Wp) | 720Wp | |
| Voltage of overcharge protection | 28.4V | |
| Voltage of overcharge recovery | 28.0V | |
| Voltage of floating charge | 27.4V | |
| DC output | Voltage of high-voltage protection | 32V |
| Voltage of high-voltage recovery | 30.4V | |
| Voltage of low-voltage recovery | 25.2V | |
| Voltage of low-voltage protection | 22V | |
| 5VDC USB output port | 2 ones/MAX 2A | |
| 12VDC output port | 2DC ports+backboard 12V terminal block(MAX 8A) | |
| Starting temperature of the exhaust fan | ﹥45ºC45ºC;C45ºC | |
| Ambient temperature for operation | 0-40ºCordm;Cordm;C | |
| Ambient temperature for storage | -25-+55ºCordm;Cordm;C | |
| Operation/storage conditions | 0-90%(no condensation) | |
| External dimensions:D*W*H(mm) | 423*260*453 | |
| Packing dimensions:D*W*H(mm) | 520*370*520 | |



FAQ:
Q1 What is the warranty of your product?
A:Quality warranty for 12 months; parts will be shipped free during warranty period.
Q2 Can you do OEM?
A:Yes,we can offer OEM service
Q3 How long is your lead time?
A:5~10 days
Q4 What minimum order do you require?
A:1 piece
Q5 Why choose us?
1)Prompt delivery and good after-sale services.
2)We have our own factory,the selling prices is competitive.
3)All of our products have CE certification,ISO9001:2008,RoHS.
4)80% new materials for production and superior quality.
5)professional engineer designers.
