家用二手电源系统1000W太阳能系统箱
| 型号。 | YT-1000W |
| 证明 | 异 |
| 规范 | 正常 |
| 调节器 | 12v 20a |
| Soalr面板 | 100瓦特* 2件 |
| 运输包装 | 纸箱 |
| HS编码 | 8504402000 |
| 条件 | 新 |
| 应用 | 家 |
| 逆变器 | 1000W |
| 电池 | 12V 100ah |
| 商标 | STCB |
| 起源 | 广州深圳 |
| 太阳能发电系统 (12V电池) | |||
| 序列号 | 规范 | 备注 | |
| 1 | 太阳能电池板50W | 685 * 515 *30毫米/50瓦特 | 使用面板充电电池 需要9-10小时才能满 |
| 电池 | 12V / 24AH (系统盒也可以用于26A / 17A / 35A) | ||
| 调节器 | 12V / 5A | ||
| 太阳能电池板电缆 | 直流5m | ||
| 出来 | 12V / 5V / 220伏 | ||
| 系统盒大小 | 360毫米(L)*287毫米(H)*210毫米(W) | ||
| 纯波逆变器 | 300W / 12V转移到220V (可以运行电视,风扇,电脑和小房子的应用) | ||
| 序列号 | 规范 | 备注 | |
| 2 | 太阳能电池板100W | 1016 * 670 * 30mm 100w | 使用面板充电电池 需要11-12小时可以满 |
| 电池 | 12V / 65AH (系统盒也可以用于45AH,55AH) | ||
| 调节器 | 12V / 20A | ||
| 太阳能电池板电缆 | 5M | ||
| 出来 | 12V / 5V / 220伏 | ||
| 系统盒大小 | 440毫米(L)*230毫米(W)*390毫米(H) | ||
| 纯波逆变器 | 500W / 12V转移到220V (可以运行电视,风扇和电脑) | ||
| 序列号 | 规范 | 备注 | |
| 3 | 太阳能电池板200W | 1016 * 670 * 30MM 100W / 2pcs或200W / 1pcs | 使用面板充电电池 需要9-10小时才能满 |
| 电池 | 12V / 100AH | ||
| 调节器 | 12v20a | ||
| 太阳能电池板电缆 | 5M | ||
| 出来 | 12V / 5V / 220伏 | ||
| 系统盒大小 | 500mm(L)* 220mm(W)* 400mm(H) | ||
| 纯波逆变器 | 1000W / 24V转移到220V (可以运行电视,风扇,电脑, 小冰箱和小冰箱应用) | ||






OEM和ODM服务可以接受。able.
提供1%的PCB板。
3.海运或空运的合作代理。
4.一年的战争,如果是质量问题,我们将免费提供零件。
Q1:为什么要选择我们?
--- 16年UPS经验
---海内外市场专业团队
- 上海合作组织会议2015年上海 - 昆明高速铁路项目提供商
---合格产品加上竞争价格
---交货时间
---诚信服务
Q2:您的售后服务如何?
---我们自交货之日起提供12-24个月保修期,免费维修/
更换期间 保修期。
Q3:你有什么样的认证?
--- iso9000,ce,rohs,ul等等
我们的产品可以根据不同国家的要求进行不同的劳动力测试。
Q4:交货时间:
---标准产品可在15天内交货;定制产品可以
内部开发 45-60days。
| Model NO. | YT-1000W |
| Certification | ISO |
| Specification | Normal |
| Controller | 12V 20A |
| Soalr Panel | 100W*2PCS |
| Transport Package | Cartons |
| HS Code | 8504402000 |
| Condition | New |
| Application | Home |
| Inverter | 1000W |
| Battery | 12V 100ah |
| Trademark | stcb |
| Origin | Guangzhou Shenzhen |
| Solar Power Systems (12V battery) | |||
| Serial Number | Specification | Remark | |
| 1 | Solar panel 50W | 685*515*30MM/50W | Use the panel charge battery need 9-10 hrs can be full |
| Battery | 12V/24AH (the system box can also use for 26A/17A/35A) | ||
| Controller | 12V/5A | ||
| Solar panel cable | DC 5M | ||
| Out put | 12V/5V/220V | ||
| System box size | 360mm(L)*287mm(H)*210mm(W) | ||
| Pure wave inverter | 300W/12V transfer to 220V (can run TV, fan, computer and small house application) | ||
| Serial Number | Specification | Remark | |
| 2 | Solar panel 100W | 1016*670*30MM 100W | Use the panel charge battery need 11-12 hrs can be full |
| Battery | 12V/65AH (the system box can also use for 45AH,55AH) | ||
| Controller | 12V/20A | ||
| Solar panel cable | 5M | ||
| Out put | 12V/5V/220V | ||
| System box size | 440mm(L)*230mm(W)*390mm(H) | ||
| Pure wave inverter | 500W/12V transfer to 220V (can run TV, fan, and computer) | ||
| Serial Number | Specification | Remark | |
| 3 | Solar panel 200W | 1016*670*30MM 100W/2pcs or 200W/1pcs | Use the panel charge battery need 9-10 hrs can be full |
| Battery | 12V/100AH | ||
| Controller | 12V20A | ||
| Solar panel cable | 5M | ||
| Out put | 12V/5V/220V | ||
| System box size | 500mm(L)*220mm(W)*400mm (H) | ||
| Pure wave inverter | 1000W/24V transfer to 220V (can run TV, fan, computer, small refrigerator and small hosue application) | ||






1. OEM&ODM services acceptable.able.able.
2. 1% pcb board provided .
3. Lots of cooperated agent for shipping by sea or by air.
4. 1year warrenty , if it is quality problem , we will provide the parts for free .
Q1: Why you should choose us?
---16 years UPS experiences
---Professional team for both oversea and domestic market
--UPS provider of SCO meeting 2015 and Shanghai-Kunming high-speed railway project
---Qualified product plus competitable prices
---Delivery in time
---Sincerely services
Q2: How is your after-sale service?
---We provide 12-24 months warranty since the delivery date and free maintenance /
replacement during warranty period.
Q3: What kind of certification you have?
---ISO9000, CE,ROHS,UL,and so on
Our products could pass different labor testing according to different countries' requirements.
Q4: Delivery time:
---Standard products could be delivered within 15 days; customized products could be
developed within 45-60days.