LED UPS逆变器1000va离线UPS

| 型号。 | GS-1KVA |
| 类型 | 支持 |
| 应用 | 电脑 |
| 待机UPS | 方波输出UPS |
| 设备模式 | 集中模式 |
| OEM服务 | 接受 |
| 电池类型 | 12V7AH * 2件 |
| 充电时间 | 4-6小时至90%容量 |
| 输入电压范围 | 81-145 vac / 162-280 vac |
| Warrenty | 12个月 |
| 运输包装 | 纸箱 |
| HS编码 | 8504402000 |
| 相 | 单相 |
| 保护 | 过压保护 |
| 待机时间 | 标准机 |
| 输出容量 | 小型 |
| 功率容量 | 1000VA / 600W |
| 案件 | 塑料外壳 |
| 充电电流 | 1A |
| 保留时间 | 10-15分钟(满载) |
| 输出电压 | 110/220真 |
| 商标 | STCB |
| 起源 | 广州深圳 |
模型 | gp 400 | gp 600 | gp 800 | GP1000 | gp1500 | GP2000 | |||||
容量 | 400VA 240W | 600VA 360W | 800VA 480W | 1000VA 600W | 1500VA 900W | 2000VA 1200W | |||||
输入 | |||||||||||
电压 | 110/120 vac或220/230/240 vac | ||||||||||
电压范围 | 81-145 vac / 162-280 vac | ||||||||||
频率范围 | 60/50 Hz(自动感应) | ||||||||||
产量 | |||||||||||
交流电压调节 (蝙蝠模式) | 110/220 VAC±10%um; 10%usmn;10% | ||||||||||
频率范围 (蝙蝠模式) | 60 Hz或50 Hz±1 Hzsmn; 1 Hzsmn;1 Hz | ||||||||||
转移时间 | 典型2-6毫秒 | ||||||||||
波形 (蝙蝠模式) | 模拟正弦波 | ||||||||||
电池 | |||||||||||
电池类型 &NumberNumberumber | 12v4.5ah | 12V7AH | 12v9ah | 12V7AH * 2 | 12v9ah * 2 | 12v9ah * 2 | |||||
充电时间 | 4-6小时至90%的容量 | ||||||||||
指标 | |||||||||||
电池模式 | 正确的绿色LED闪烁,第二至第五十五o 5th 绿色逐渐点亮指示电池容量 | ||||||||||
故障 | 没有 | 红色LED照明 | |||||||||
报警 | |||||||||||
电池模式 | 每隔10秒发出一声 | ||||||||||
低电量 | 每秒响起 | ||||||||||
超载 | 每0.5秒发声一次 | ||||||||||
故障 | 连续响起 | ||||||||||
保护 | |||||||||||
全面保护 | 过载,放电和过充保护 | ||||||||||
物理 | |||||||||||
尺寸(mm) | 279*101*142 | 350*146*160 | 397*146* 205 | ||||||||
净重/公斤) | 3.55 | 4.25 | 4.9 | 8.0 | 11.1 | 11.5 | |||||
环境 | |||||||||||
湿度 | 0-90%RH(0-40℃)(非冷凝))sing) | ||||||||||
噪音级别 | 小于40dB | ||||||||||
*产品规格如有更改,恕不另行通知 | |||||||||||
| Model NO. | GS-1KVA |
| Type | Standby |
| Application | Computer |
| Standby UPS | Square Wave Output UPS |
| Equipment Mode | Centralized Model |
| OEM Services | Accept |
| Battery Type | 12V7ah*2PCS |
| Charging Time | 4-6 Hours up to 90% Capacity |
| Input Voltage Range | 81-145 VAC / 162-280 VAC |
| Warrenty | 12months |
| Transport Package | Cartons |
| HS Code | 8504402000 |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Overvoltage |
| Standby Time | Standard Machine |
| Output Capacity | Small Type |
| Power Capacity | 1000va/600W |
| Case | Plastic Case |
| Charge Current | 1A |
| Stays Time | 10-15mins (Full Load) |
| Output Voltage | 110/220 VAC |
| Trademark | STCB |
| Origin | Guangzhou Shenzhen |
MODEL | GP 400 | GP 600 | GP 800 | GP1000 | GP1500 | GP2000 | |||||
CAPACITY | 400VA 240W | 600VA 360W | 800VA 480W | 1000VA 600W | 1500VA 900W | 2000VA 1200W | |||||
INPUT | |||||||||||
Voltage | 110/120 VAC or 220/230/240 VAC | ||||||||||
Voltage Range | 81-145 VAC / 162-280 VAC | ||||||||||
Frequency Range | 60/50 Hz (auto sensing) | ||||||||||
OUTPUT | |||||||||||
AC Voltage Regulation (Batt. Mode) | 110/220 VAC±10%usmn;10%usmn;10% | ||||||||||
Frequency Range (Batt. Mode) | 60 Hz or 50 Hz ±1 Hzsmn;1 Hzsmn;1 Hz | ||||||||||
Transfer Time | Typical 2-6 ms | ||||||||||
Waveform (Batt. Mode) | Simulated Sine Wave | ||||||||||
BATTERY | |||||||||||
Battery Type & NumberNumberumber | 12v4.5ah | 12v7ah | 12v9ah | 12v7ah*2 | 12v9ah*2 | 12v9ah*2 | |||||
Recharge Time | 4-6 hours up to 90% capacity | ||||||||||
INDICATORS | |||||||||||
Battery Mode | The right green LED flashing & the 2nd to 5tho 5tho 5th green gradually lighting indicating battery capacity | ||||||||||
Fault | NO | Red LED lighting | |||||||||
ALARM | |||||||||||
Battery Mode | Sounding every 10 seconds | ||||||||||
Low Battery | Sounding every second | ||||||||||
Overload | Sounding every 0.5 second | ||||||||||
Fault | Continuously sounding | ||||||||||
PROTECTION | |||||||||||
Full Protection | Overload, discharge, and overcharge protection | ||||||||||
PHYSICAL | |||||||||||
Dimension (mm) | 279*101*142 | 350*146*160 | 397*146* 205 | ||||||||
Net Weight (kg) | 3.55 | 4.25 | 4.9 | 8.0 | 11.1 | 11.5 | |||||
ENVIRONMENT | |||||||||||
Humidity | 0-90 % RH @ 0- 40°C (non-condensing)sing)sing) | ||||||||||
Noise Level | Less than 40dB | ||||||||||
* Product specifications are subject to change without further notice | |||||||||||