8000W嵌入式逆变器,带PWM技术的太阳能发电系统
| 型号。 | NKD-800 |
| 输出功率 | 8000W |
| 牌 | SNAT |
| 能量源 | 太阳能 |
| 输出电压(V) | 110VAC / 120VAC / 220VAC / 230VAC |
| 控制模式 | pwm或mppt |
| MOQ | 1单位 |
| 商标 | OEM / ODM |
| 规范 | 536 * 560 *1015毫米 |
| HS编码 | 8504403090 |
| 相 | 单 |
| 证明 | ce,iso9001 |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| 波形 | 纯正弦波 |
| 公司 | 生产厂家 |
| 应用 | 家庭;产业;商用 |
| 运输包装 | 国际标准胶合板 |
| 起源 | 广东佛山 |


| 模型 | NKD-8千瓦 | ||||
| 额定功率 | 8千瓦 | ||||
| 电池 | 额定电压 | 192VDC / 220VDC / 384vdc | |||
| 过放电保护电压 | 172vdc / 194vdc / 345vdc | ||||
| 调节器 | 额定电流 | 100A | |||
| 额定电压 | 192VDC / 220VDC / 384vdc | ||||
| 输入数量 | 4 | ||||
| 最大。每个输入的电流 | 25A | ||||
| 太阳能输入电压 | <330VDC/<378VDC/<660VDC<660VDC | ||||
| 过充电保护电压 | 220VDC / 255VDC / 445VDC(可编程) | ||||
| 控制精度 | ±0.1usmn; 0.1usmn;0.1 | ||||
| 显示精度 | ±0.1usmn; 0.1usmn;0.1 | ||||
| 效率 | >95% | ||||
| 逆变器 | 输入电压 | 88-132vac / 176-264vac | |||
| 输入频率 | 45-65HZ | ||||
| 输出电压 | 110VAC / 220VAC | ||||
| 输出频率 | 50 / 60HZ | ||||
| 输出波形 | 纯正弦波,THD<4% (full load)oad) | ||||
| 保护功能 | 输出短路保护,过压保护,欠压保护,低电量保护等 | ||||
| 手动开机/关机 | 手动开机/关机优先 | ||||
| 自动开机/关机 | 光电开机+固定时间断电(可编程) | ||||
| 其他 | 工作环境温度 | 0-40ºCordm;Çordm;C | |||
| 运行/储存相对湿度 | 20-90%(无冷凝,最大) | ||||



A1)及时交货和良好的售后服务。
A2)我们有自己的工厂,售价有竞争力。
A3)我们所有的产品都通过了CE,RoHS,ISO9001:2008认证。
A4)100%新材料生产和优质。
A5)专业研发技术团队平均10年经验。ence.

| Model NO. | NKD-800 |
| Output Power | 8000W |
| Brand | Snat |
| Power Source | Solar Power |
| Output Voltage(V) | 110VAC/120VAC/220VAC/230VAC |
| Control Mode | PWM or MPPT |
| MOQ | 1 Unit |
| Trademark | OEM/ODM |
| Specification | 536*560*1015mm |
| HS Code | 8504403090 |
| Phase | Single |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Type | DC/AC Inverters |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Company | Manufacturer |
| Application | Household; Industrial; Commerical |
| Transport Package | International Standard Plywood |
| Origin | Foshan Guangdong |


| Model | NKD-8KW | ||||
| Rated power | 8KW | ||||
| Battery | Rated voltage | 192VDC/220VDC/384VDC | |||
| Voltage of over discharge protection | 172VDC/194VDC/345VDC | ||||
| Controller | Rated current | 100A | |||
| Rated voltage | 192VDC/220VDC/384VDC | ||||
| Number of inputs | 4 | ||||
| Max. current of each input | 25A | ||||
| Solar input voltage | <330VDC/<378VDC/<660VDC<660VDC | ||||
| Voltage of overcharge protection | 220VDC/255VDC/445VDC(programmable) | ||||
| Control accuracy | ±0.1usmn;0.1usmn;0.1 | ||||
| Display accuracy | ±0.1usmn;0.1usmn;0.1 | ||||
| Efficiency | >95% | ||||
| Inverter | Input voltage | 88-132VAC/176-264VAC | |||
| Input frequency | 45-65HZ | ||||
| Output voltage | 110VAC/220VAC | ||||
| Output frequency | 50/60HZ | ||||
| Output waveform | Pure sine wave, THD<4% (full load)oad) | ||||
| Protection function | Output short circuit protection, overvoltage protection, undervoltage protection, low battery protection, etc. | ||||
| Manual power-on/off | Manual power-on/off preferred | ||||
| Automatic power on/off | Light-operated power-on+fixed-time power-off (programmable) | ||||
| Other | Ambient temperature for operation | 0-40ºCordm;Cordm;C | |||
| Relative humidity for operation/storage | 20-90% (No condensation, maximum) | ||||



A1)Prompt delivery and good after-sale services.
A2)We have our own factory,the selling prices is competitive.
A3)All of our products are certified with CE, RoHS, ISO9001:2008.
A4)100% new materials for production and superior quality.
A5)Professional R&D technology team average 10 years experience.ence.ence.
