300W〜5kw太阳能逆变器太阳能发电系统
| 型号。 | SNIC-350 |
| 输出功率 | 300瓦特〜5000瓦特 |
| 牌 | SNAT |
| 能量源 | 太阳能发电,城市电网 |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| 输出波形 | 纯正弦波 |
| 输出电压 | 110V / 120V / 220V / 230V / 384vac |
| 接受 | OEM / ODM |
| 商标 | 中性 |
| 规范 | 各种类型 |
| HS编码 | 8504403090 |
| 相 | 单 |
| 证明 | ce,rohs,iso9001 |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 电路拓扑 | 全桥型 |
| 设计理念 | 全数字 |
| 直流电压 | 12V / 24V / 48V / 96V |
| 颜色 | 橙子 |
| 应用 | 电源系统 |
| 运输包装 | 国际标准 |
| 起源 | 广东佛山 |

| 技术参数 | |||||||||
| 类型:nky- | 301 | 501 | 701 | 102 | 152 | 202 | 302 | 502 | |
| 额定功率(W) | 300 | 500 | 750 | 1000 | 1500 | 2000 | 3000 | 5000 | |
| 直流电压(VDC) | 12V / 24V / 48V | 24v48v96v | 24V / 48V / 96V | 48V / 96V | |||||
| 太阳能输入 | 额定功率(W) | 300 | 500 | 750 | 1000 | 1500 | 2000 | 3000 | 5000 |
| 输入方式 | 1 | 1 | 1或2 | 1或2 | 2 | 2 | |||
| 每个额定功率(W) | 300 | 500 | 750 | 1000 | 1500 | 2000 | 3000 | 5000 | |
| 额定电压(VDC) | <50 | <50/<100 | <100 | <200 | |||||
| 城市电力输入 | 输入电压 | 160-265vac | |||||||
| 输入频率 | 45-65赫兹 | ||||||||
| 充电电流 | 最大15A | ||||||||
| 反转输出 | 输出电压 | 220VAC±5%lusmn; 5%lusmn;5% | |||||||
| 输出频率 | 50Hz的±1%lusmn; 1%lusmn;1% | ||||||||
| 切换时间 | 5ms的 | ||||||||
| 变频器输出保护 | 过输入/非电压保护,过载保护:100 120%30s; > 120%,100ms; > 150%,50ms;输出短路<150ms.<150ms. | ||||||||
| 分贝 | < 45dB45dB | ||||||||
| 运行温度 | 0-40ºCordm;Çordm;C | ||||||||
| 储存温度 | -15 | ||||||||
| 运行/存储相对湿度 | 0-90%无结露 | ||||||||
| 运行高度 | 0-3, 000m | ||||||||
| 存放高度 | 0-15, 000m | ||||||||
| 机器尺寸D×W×H(mm)宽×高(mm);H(mm)W×H(mm) | 430×145×224145×224es;224145×224 | 450×220×260220×260es;260220×260 | 470×230×490230×490es;490230×490 | 470×230×560230×560es;560230×560 | |||||
| 包装尺寸D×W×H(mm)宽×高(mm);H(mm)W×H(mm) | 475×220×305220×305es;305220×305 | 540×315×360315×360es;360315×360 | 560×310×620310×620es;620310×620 | 560×310×700310×700es;700310×700 | |||||
| ñ。 W上。 /G。 W上。 (公斤) | 4.6/5.2 | 7.9/8.5 | 8.9/9.6 | 16.5/18.4 | 26.2/33.5 | 30.6/37.9 | 40/48.7 | 49/57.7 | |



A1)及时交货和良好的售后服务。
A2)我们有自己的工厂,售价有竞争力。
A3)我们所有的产品都通过了CE,RoHS,ISO9001:2008认证。
A4)100%新材料生产和优质。
A5)专业研发技术团队平均10年经验。ence.

| Model NO. | SNIC-350 |
| Output Power | 300W~5000W |
| Brand | Snat |
| Power Source | Solar Power, City Grid |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| Output Wave Form | Pure Sine Wave |
| Output Voltage | 110V/120V/220V/230V/384VAC |
| Accept | OEM/ODM |
| Trademark | Neutral |
| Specification | all kinds of types |
| HS Code | 8504403090 |
| Phase | Single |
| Certification | CE, ROHS, ISO9001 |
| Type | DC/AC Inverters |
| Circuit Topologies | Full-Bridge Type |
| Design Concept | All Digital |
| DC Voltage | 12V/24V/48V/96V |
| Color | Orange |
| Application | Power System |
| Transport Package | International Standard |
| Origin | Foshan Guangdong |

| Technology Parameter | |||||||||
| Type: NKY- | 301 | 501 | 701 | 102 | 152 | 202 | 302 | 502 | |
| Rated Power(W) | 300 | 500 | 750 | 1000 | 1500 | 2000 | 3000 | 5000 | |
| DC voltage(VDC) | 12V/24V/48V | 24V48V96V | 24V/48V/96V | 48V/96V | |||||
| Solar power input | Rated power(W) | 300 | 500 | 750 | 1000 | 1500 | 2000 | 3000 | 5000 |
| Input way | 1 | 1 | 1 or 2 | 1 or 2 | 2 | 2 | |||
| Every rated power(W) | 300 | 500 | 750 | 1000 | 1500 | 2000 | 3000 | 5000 | |
| Rated Voltage(VDC) | <50 | <50/<100 | <100 | <200 | |||||
| City electric Input | Input Voltage | 160-265VAC | |||||||
| Input Frequency | 45-65 Hz | ||||||||
| Charge current | Max 15A | ||||||||
| Invert Output | Output Voltage | 220VAC±5%lusmn;5%lusmn;5% | |||||||
| Output Frequency | 50Hz±1%lusmn;1%lusmn;1% | ||||||||
| Switching time | 5ms | ||||||||
| Inverter output Protection | Over input/undevoltage protection, over load protection: 100 120%30s; ﹥120%, 100ms; ﹥150%, 50ms; Output short circuit<150ms.<150ms. | ||||||||
| DB | < 45dB45dB | ||||||||
| Running temperature | 0-40ºCordm;Cordm;C | ||||||||
| Storage temperature | -15 | ||||||||
| Running/Storage relative humidity | 0- 90% No condensation | ||||||||
| Running altitude | 0-3, 000m | ||||||||
| Storage altitude | 0-15, 000m | ||||||||
| Machine Size D×W×H(mm)W×H(mm);H(mm)W×H(mm) | 430×145×224145×224es;224145×224 | 450×220×260220×260es;260220×260 | 470×230×490230×490es;490230×490 | 470×230×560230×560es;560230×560 | |||||
| Package Size D×W×H(mm)W×H(mm);H(mm)W×H(mm) | 475×220×305220×305es;305220×305 | 540×315×360315×360es;360315×360 | 560×310×620310×620es;620310×620 | 560×310×700310×700es;700310×700 | |||||
| N. W. /G. W. (KG) | 4.6/5.2 | 7.9/8.5 | 8.9/9.6 | 16.5/18.4 | 26.2/33.5 | 30.6/37.9 | 40/48.7 | 49/57.7 | |



A1)Prompt delivery and good after-sale services.
A2)We have our own factory,the selling prices is competitive.
A3)All of our products are certified with CE, RoHS, ISO9001:2008.
A4)100% new materials for production and superior quality.
A5)Professional R&D technology team average 10 years experience.ence.ence.
