机架式UPS 6kVA在线UPS工厂价格
| 型号。 | GR11 6kva |
| 类型 | 线上 |
| 应用 | 电脑服务器 |
| 待机UPS | 正弦波输出UPS |
| 设备模式 | 集中模式 |
| 安装类型 | 机架和塔可转移 |
| 转移时间 | 0 Ms |
| 输入电压 | 200V / 208V / 220V / 230V / 240V |
| 高度 | 3u |
| 商标 | sataek |
| 起源 | 广州深圳 |
| 相 | 单相 |
| 保护 | 短路 |
| 待机时间 | 长效机 |
| 输出容量 | 中型 |
| 产品特点 | 机架式 |
| 功率容量 | 4800W |
| 功率因数 | 0.9 |
| 输出电压 | 200V / 208V / 220V / 230V / 240V |
| Warrenty | 1年 |
| 运输包装 | 纸箱 |
| HS编码 | 8504402000 |

| 模型 | gr11 6k | gr11 10k | |
| 相 | 单相接地 | ||
| 容量 | 6000 va / 5400 w | 10000 va / 9000 w | |
| 输入 | |||
| 额定电压 | 200/208/220/230/240 vac | ||
| 电压范围 | 176-300 VAC,100%负载;在50%负载下为110-300 VAC | ||
| 频率范围 | 46〜54Hz或56〜64Hz | ||
| 功率因数 | ≥0.99 @ 100%负载load | ||
| 产量 | |||
| 额定电压 | 200/208/220/230/240 vac | 200/208/220/230/240 vac | |
| 交流电压调节 | ±1%us 1%usmn; 1% | ±1%us 1%usmn; 1% | |
| 频率范围 | 46〜54Hz或56〜64Hz | ||
| (同步范围) | |||
| 频率范围(Batt.Mode) | 50 Hz±0.1 Hz或60 Hz±0.1 Hz±0.1 Hz 0.1 Hz± 0.1 Hz | ||
| 当前峰值比率 | 3:1(最大) | ||
| 谐波失真 | ≤2%THD(线性负载),ad),ad), | ≤2%THD(线性负载),ad),ad), | |
| ≤4%THD(非线性负载)负载)oad) | ≤4%THD(非线性负载)负载)oad) | ||
| 转移时间 | 零 | ||
| 波形(蝙蝠模式) | 纯正义 | ||
| 效率 | |||
| 线路模式 | 90% | 90% | |
| 电池模式 | 88% | 88% | |
| 生态模式 | 96% | 96% | |
| 电池 | |||
| 标准 模型 | 额定电压 | 240 vdc | |
| 电池类型 | 12 v / 7啊 | 12 v / 9啊 | |
| 数字 | 20(18-20个可调节)* | 20(18-20个可调节)* | |
| 充电时间 | 7小时恢复到90%的容量 | 9小时恢复到90%的容量 | |
| 充电电流 | 1.0A | 1.0A | |
| 浮充 电压 | 273VDC(基于电池数量20个) | ||
| 长跑 模型 | 电池类型 和数字 | 取决于应用 | |
| 充电 当前(最大) | 4.0A | 4.0A | |
| 浮动 充电电压 | 273 VDC(基于电池数量20个) | ||
| 指标 | |||
| 液晶显示器 | UPS状态,负载电平,电池电量,输入/输出电压, 放电定时器和故障条件 | ||
| 报警 | |||
| 电池模式 | 每4秒发声一次 | ||
| 低电量 | 每秒响起 | ||
| 超载 | 每秒发声两次 | ||
| 故障 | 连续响起 | ||
| 物理 | |||
| 标准 模型 | UPS单元:580 x 438 x 133'3U' 电池组:580 x 438 x133'3U' | UPS单元:668 x 438 x 133'3U' 电池组:580 x 438 x133'3U' | |
| 尺寸 DxWxH(毫米) | |||
| 净重(kgs) | UPS单位:20;电池组:57 | UPS单位:23.5;电池组:63 | |
| 长跑 模型 | 尺寸 DxWxH(毫米) | 580 x 438 x 133 | 668 x 438 x 133 |
| 净重(kgs) | 20 | 23.5 | |
| 环境 | |||
| 工作湿度 | 0-95%RH @ 0-40℃(非冷凝)唱)sing) | ||
| 噪音级别 | 小于58dBA @ 1米 | 小于60dBA @ 1米 | |
| Managerment | |||
| 智能rs-232 / usb | 支持Windows 2000/2003 / XP / Vista / 2008, Windows 7/8,Linux,Unix和MAC | ||
| 可选SNMP | 从SNMP管理器和Web浏览器进行电源管理 | ||


| Model NO. | GR11 6kva |
| Type | On-line |
| Application | Computer Server |
| Standby UPS | Sine Wave Output UPS |
| Equipment Mode | Centralized Model |
| Install Type | Rack Mount and Tower Transferable |
| Transfer Time | 0 Ms |
| Input Voltage | 200V/208V/220V/230V/240V |
| Height | 3u |
| Trademark | SATAEK |
| Origin | Guangzhou Shenzhen |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Standby Time | Long-acting Machine |
| Output Capacity | Medium Type |
| Product Feature | Rack Mount |
| Power Capacity | 4800W |
| Power Factor | 0.9 |
| Output Voltage | 200V/208V/220V/230V/240V |
| Warrenty | 1year |
| Transport Package | Cartons |
| HS Code | 8504402000 |

| Model | GR11 6K | GR11 10K | |
| PHASE | Single phase with ground | ||
| CAPACITY | 6000 VA / 5400 W | 10000 VA / 9000 W | |
| Input | |||
| Nominal Voltage | 200/208/220/230/240 VAC | ||
| Voltage Range | 176-300 VAC at 100% load ; 110-300 VAC at 50% load | ||
| Frequency Range | 46~54 Hz or 56~64 Hz | ||
| Power Factor | ≥ 0.99 @ 100% loadloadload | ||
| Output | |||
| Nominal Voltage | 200/208/220/230/240 VAC | 200/208/220/230/240 VAC | |
| AC Voltage Regulation | ± 1%usmn; 1%usmn; 1% | ± 1%usmn; 1%usmn; 1% | |
| Frequency Range | 46~54 Hz or 56~64 Hz | ||
| (Synchronized Range) | |||
| Frequency Range (Batt.Mode) | 50 Hz ± 0.1 Hz or 60 Hz ± 0.1 Hz± 0.1 Hz 0.1 Hz± 0.1 Hz | ||
| Current Crest Ratio | 3:1 (max.) | ||
| Harmonic Distortion | ≤ 2 % THD (Linear Load),ad),ad), | ≤ 2 % THD (Linear Load),ad),ad), | |
| ≤ 4 % THD (Non-linear Load)Load)oad) | ≤ 4 % THD (Non-linear Load)Load)oad) | ||
| Transfer Time | Zero | ||
| Waveform (Batt. Mode) | Pure Sinewave | ||
| EFFICIENCY | |||
| Line Mode | 90% | 90% | |
| Battery Mode | 88% | 88% | |
| ECO Mode | 96% | 96% | |
| BATTERY | |||
| Standard Model | Nominal Voltage | 240 VDC | |
| Battery Type | 12 V / 7 AH | 12 V / 9 AH | |
| Numbers | 20 (18-20 pcs adjustable)* | 20 (18-20 pcs adjustable)* | |
| Recharge Time | 7 hours recover to 90% capacity | 9 hours recover to 90% capacity | |
| Charging Current | 1.0A | 1.0A | |
| Float Charging Voltage | 273VDC (based on battery numbers at 20 pcs) | ||
| Long-run Model | Battery Type and Numbers | Depending on applications | |
| Charging Current (Max.) | 4.0A | 4.0A | |
| Float Charging Voltage | 273 VDC (based on battery numbers at 20 pcs) | ||
| Indicators | |||
| LCD Display | UPS status, Load level, Battery level, Input/Output voltage, Discharge timer, and Fault conditions | ||
| Alarm | |||
| Battery Mode | Sounding every 4 seconds | ||
| Low Battery | Sounding every second | ||
| Overload | Sounding twice every second | ||
| Fault | Continously sounding | ||
| Physical | |||
| Standard Model | UPS unit: 580 x 438 x 133 [3U] Battery pack: 580 x 438 x133 [3U] | UPS unit: 668 x 438 x 133 [3U] Battery pack:580 x 438 x133 [3U] | |
| Dimension DxWxH(mm) | |||
| Net Weight(kgs) | UPS unit: 20; Battery pack: 57 | UPS unit: 23.5 ; Battery pack: 63 | |
| Long-run Model | Dimension DxWxH(mm) | 580 x 438 x 133 | 668 x 438 x 133 |
| Net Weight (kgs) | 20 | 23.5 | |
| Environment | |||
| Operation Humidity | 0-95% RH @ 0- 40°C (Non-condensing)sing)sing) | ||
| Noise Level | Less than 58dBA @ 1 Meter | Less than 60dBA @ 1 Meter | |
| Managerment | |||
| Smart RS-232/USB | Supports Windows 2000/2003/XP/Vista/2008, Windows 7/8, Linux, Unix, and MAC | ||
| Optional SNMP | Power management from SNMP manager and web browser | ||

