1kVA至20kVA干触点Snmp卡在线UPS

议价
加入意向| 型号。 | HT11 |
| 类型 | 线上 |
| 应用 | 防御 |
| 待机时间 | 长效机 |
| 输出容量 | 中型 |
| 牌 | 英威腾 |
| 输出电压 | 220v或110vac |
| 功率 | 1kva 2kva 3kva |
| 输出波 | 纯正弦波 |
| 规范 | 1-20kva |
| HS编码 | 85044020 |
| 相 | 单相 |
| 保护 | 过压保护 |
| 分类 | 照明/动力 |
| 待机UPS | 正弦波输出UPS |
| 设备模式 | 分散 |
| 输出功率因数 | 0.9 |
| 证明 | ce iso9001 |
| DC | 36V / 72V / 96V |
| 商标 | 英威腾 |
| 起源 | 中国 |
| 模型 | ht116k ht116kl | ht1110k ht1110kl | ht1115kl | ht1120kl |
| 额定功率 | ||||
| 功率 | 6KVA /4.2千瓦 | 10KVA /7千瓦 | 15KVA /10.5千瓦 | 20KVA /14千瓦 |
| 输入 | ||||
| 标称电压 | 220VAC | 380VAC | ||
| 电压范围 | 176-276vac | 304-478vac | ||
| 频率范围 | 46-54Hz(默认),用户可在40-60Hz内调节 | |||
| 功率因数 | 0.98 | |||
| 产量 | ||||
| 电压 | 220VAC±1%usmn; 1%usmn; 1% | |||
| 频率 | 50 / 60Hz±0.2Hz(线路模式),50 / 60Hz±0.2Hz(电池模式)z(电池模式)z(battery mode) | |||
| 波形 | 纯正弦波 | |||
| 失真 | 在线性负载下小于2% | |||
| 过载能力 | 105%-130%10分钟,130%1分钟 | |||
| 波峰因数 | 3: 1 | |||
| 电池 | ||||
| 类型 | 密封,免维护,铅酸 | |||
| 备份时间 | 5分钟 | N / A | ||
| 充电时间 | 放电后8小时至90%容量 | |||
| 旁路 | ||||
| 自动转账 | 过载超时和UPS故障 | |||
| 转移时间 | 为0mS | |||
| LCD / LED信息和声音报警 | ||||
| 状态 | 负载百分比,电池状态,使用状态,变频器和旁路状态,过载,系统故障。 | |||
| 声音报警 | 旁路模式,电池模式,电池电量不足,过载,故障 | |||
| 噪声 | ||||
| 1米距离 | 55分贝 | 60分贝 | ||
| 通讯 | ||||
| DB9端口 | RS232 | |||
| 智能插槽 | WebPower,AS400卡和WinPower CMC | |||
| 环境 | ||||
| 工作温度 | 0-40 0 C | |||
| 工作湿度 | 20-90无冷凝 | |||
| 重量 | ||||
| 净(千克) | 90/35 | 93/38 | 55 | 55 |
| 尺寸 | ||||
| W * D * H(毫米) | 260*570*717 | |||
| Model NO. | HT11 |
| Type | On-line |
| Application | Defence |
| Standby Time | Long-acting Machine |
| Output Capacity | Medium Type |
| Brand | Invt |
| Output Voltage | 220V or 110VAC |
| Power | 1kVA 2kVA 3kVA |
| Output Wave | Pure Sine Wave |
| Specification | 1-20KVA |
| HS Code | 85044020 |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Overvoltage |
| Classification | Lighting/Power |
| Standby UPS | Sine Wave Output UPS |
| Equipment Mode | Decentralized |
| Output Power Factor | 0.9 |
| Certification | CE ISO9001 |
| DC | 36V/72V/96V |
| Trademark | INVT |
| Origin | China |
| Model | HT116K HT116KL | HT1110K HT1110KL | HT1115KL | HT1120KL |
| Rated Power | ||||
| Power | 6kVA/4.2kW | 10kVA/7kW | 15kVA/10.5kW | 20kVA/14kW |
| Input | ||||
| Nominal voltage | 220VAC | 380VAC | ||
| Voltage range | 176-276VAC | 304-478VAC | ||
| Frequency range | 46-54Hz(default), user adjustable within 40-60Hz | |||
| Power factor | 0.98 | |||
| Output | ||||
| Voltage | 220VAC ± 1%usmn; 1%usmn; 1% | |||
| Frequency | 50/60Hz± 0.2Hz(line mode), 50/60Hz± 0.2Hz(battery mode)z(battery mode)z(battery mode) | |||
| Waveform | Pure sine wave | |||
| Distortion | Less than 2% under linear load | |||
| Overload capability | 105%-130% for 10 minutes, 130% for 1 minutes | |||
| Crest factor | 3: 1 | |||
| Battery | ||||
| Type | Sealed, maintenance free, lead-acid | |||
| Backup time | 5 minutes | N/A | ||
| Recharge time | 8 hours to 90% capacity after full discharging | |||
| Bypass | ||||
| Automatic transfer | Overload time up and UPS failure | |||
| Transfer time | 0mS | |||
| LCD/LED information and audible alarm | ||||
| Status | Load percentage, battery state, utility state, inverter and bypass state, overload, system fault. | |||
| Audible alarm | Bypass mode, battery mode, battery low, overload, fault | |||
| Noise | ||||
| 1 meter distance | 55dB | 60dB | ||
| Communications | ||||
| DB9 port | RS232 | |||
| Intelligent slot | WebPower, AS400 card and WinPower CMC | |||
| Environment | ||||
| Operating temperature | 0-40 0 C | |||
| Operating humidity | 20-90 non-condensing | |||
| Weight | ||||
| Net(kg) | 90/35 | 93/38 | 55 | 55 |
| Dimension | ||||
| W*D*H(mm) | 260*570*717 | |||