家用太阳能系统二手MPPT控制器45A 60A

| 型号。 | CM控制器mppt |
| 证明 | iso,ce |
| 额定电压 | 12V / 24V自动识别 |
| 额定充电电流 | 10A〜60A |
| 最大。输入功率 | 检查规格 |
| 工作温度 | -35〜45摄氏度 |
| warrenty | 12个月 |
| 运输包装 | 纸箱 |
| HS编码 | 9032899090 |
| 条件 | 新 |
| 应用 | 太阳能系统控制器,充电器控制器,太阳能工作站 |
| 最大。输入电压 | 150V |
| 无负载损耗 | 0.7瓦特-1.5瓦特 |
| 转移效率 | 98% |
| 最大。接线尺寸 | 25毫米 |
| 商标 | STCB |
| 起源 | 广东深圳 |
| 参数 | 值 | ||||
| 模型 | CM10 | CM20 | CM30 | cm45 | CM60 |
| 系统电压 | 12V / 24V /汽车 | 12v / 24v / 36v / 48v自动 | |||
| 空载损耗 | 0.3~0.5w | 0.7 w〜1.5w | |||
| 最大。输入电压 | <150V | ||||
| 额定充电电流 | 10A | 20A | 30A | 45A | 60A |
| 最大。输入功率 | 130w / 12v 260w / 24v | 260瓦特/ 12V 520瓦特/ 24V | 400瓦特/ 12V 800瓦特/ 24V | 600瓦特/ 12V 1200瓦特/ 24V 1800瓦特/ 36V 2400瓦特/ 48V | 800瓦特/ 12V 1600瓦特/ 24V 2400瓦特/ 36V 3200瓦特/ 48V |
| 转移效率 | ≤97%; 97%;97% | ≤98%; 98%;98% | |||
| MPPT跟踪效率 | >99% | ||||
| 过压保护 | 16.5V; * 2 / 24V | 16V〜17.0V;×nVimes;纳伏imes;nV | |||
| 充电电压有限 | 15.5V; * 2 / 24V | 15.5V〜16V;×nVimes;纳伏imes;nV | |||
| 均衡充电电压 | 15.2V;×2 / 24V(25℃)V(25℃)dm;C)V(25ºC) | 15.0〜15.5V;×NV(25℃)V(25℃)dm;C)V(25ºC) | |||
| 均衡充电间隔 | 30天 | 3〜30天 | |||
| 升压充电电压 | 14.4V;×2 / 24V(25℃)V(25℃)dm;C)V(25ºC) | 14.0V〜15.0V;×NV(25℃)V(25℃)dm;C)V(25ºC) | |||
| 升压充电回路电压 | 12.5V;×2 / 24V(25℃)V(25℃)dm;C)V(25ºC) | 12.3V〜13.5V;×NV(25℃)V(25℃)dm;C)V(25ºC) | |||
| 浮充电压 | 13.8V;×2 / 24V(25℃)V(25℃)dm;C)V(25ºC) | 13.2V〜14.0V;×NV(25℃)V(25℃)dm;C)V(25ºC) | |||
| 过放电回路电压 | 12.5V;×2 / 24V(25℃)V(25℃)dm;C)V(25ºC) | 12.0V〜13.0V;×nVimes; nVimes;nV | |||
| 过放电电压 | 11.0V;×2 / 24V(25℃)V(25℃)dm;C)V(25ºC) | 9.8V〜11.8V;×nVimes; nVimes;nV | |||
| 提高收费时间 | 2HS | 1h〜3h | |||
| 均衡充电时间 | 1H | 1h〜3h | |||
| 温度补偿 | -4.0mv /℃/ 2vm; C / 2Vm;C/2V | -2.0〜-5.0mv /ºc/ 2vm; c / 2vm;C/2V | |||
| 过温保护 | 是 | 是 | |||
| 光控开路电压 | 5V | 5V | |||
| 光控延时时间 | 5分钟 | 5分钟 | |||
| 工作温度 | -35ºC〜+65ºC+65ºCrdm;C +65ºC | -35ºC〜+45ºC+45ºCrdm;C +45ºC | |||
| 防护等级 | IP65 | IP32 | IP32 | ||
| 重量(kg) | 0.38 | 1.18 | 1.56 | 4.2 | 4.8 |
| 最大。接线尺寸 | 12mm²²sup2;² | 25 mm2 | |||
| 高度 | ≤3000 m00 m00 m | ||||
| 产品尺寸(mm) | 143*71*36 | 180.7*115*72 | 180.7*170*72 | 259*170*128 | 289*170*128 |
| Model NO. | CM controller mppt |
| Certification | ISO, CE |
| Rated Voltage | 12V/24V Auto Identified |
| Rated Charging Current | 10A~60A |
| Max. Input Power | Check The Specifications |
| Working Temperature | -35~ 45 Celsius |
| warrenty | 12 months |
| Transport Package | Cartons |
| HS Code | 9032899090 |
| Condition | New |
| Application | Solar System Controller, Charger Controller, Solar Working Station |
| Max. Input Voltage | 150V |
| No-Load Loss | 0.7W-1.5W |
| Transfer Efficiency | 98% |
| Max. Wiring Dimension | 25mm |
| Trademark | STCB |
| Origin | Guangdong Shenzhen |
| Parameters | Value | ||||
| Model | CM10 | CM20 | CM30 | CM45 | CM60 |
| System voltage | 12V/24V/Auto | 12V/24V/36V/48V Auto | |||
| No-load loss | 0.3~0.5w | 0.7 W~1.5W | |||
| Max. Input voltage | <150V | ||||
| Rated charging current | 10A | 20A | 30A | 45A | 60A |
| Max. Input power | 130W/12V 260W/24V | 260w/12v 520w/24v | 400w/12v 800w/24v | 600W/12V 1200W/24V 1800W/36V 2400W/48V | 800W/12V 1600W/24V 2400W/36V 3200W/48V |
| Transfer efficiency | ≤97%;97%;97% | ≤98%;98%;98% | |||
| MPPT tracing efficiency | >99% | ||||
| Over voltage protection | 16.5v;*2/24v | 16V~17.0V;×nVimes;nVimes;nV | |||
| Limited charge voltage | 15.5v;*2/24v | 15.5V~16V;×nVimes;nVimes;nV | |||
| Equalizing charge voltage | 15.2v;×2/24V(25ºC)V(25ºC)dm;C)V(25ºC) | 15.0~15.5V;×nV(25ºC)V(25ºC)dm;C)V(25ºC) | |||
| Equalizing charge interval | 30 days | 3~30 day | |||
| Boost charge voltage | 14.4v;×2/24V(25ºC)V(25ºC)dm;C)V(25ºC) | 14.0V~15.0V;×nV(25ºC)V(25ºC)dm;C)V(25ºC) | |||
| Boost charge return voltage | 12.5v;×2/24V(25ºC)V(25ºC)dm;C)V(25ºC) | 12.3V~13.5V;×nV(25ºC)V(25ºC)dm;C)V(25ºC) | |||
| Float charge voltage | 13.8v;×2/24V(25ºC)V(25ºC)dm;C)V(25ºC) | 13.2V~14.0V;×nV(25ºC)V(25ºC)dm;C)V(25ºC) | |||
| Over discharge return voltage | 12.5v;×2/24V(25ºC)V(25ºC)dm;C)V(25ºC) | 12.0V ~ 13.0V;×nVimes;nVimes;nV | |||
| Over discharge voltage | 11.0v;×2/24V(25ºC)V(25ºC)dm;C)V(25ºC) | 9.8V ~ 11.8V;×nVimes;nVimes;nV | |||
| Boost charge time | 2HS | 1H ~ 3H | |||
| Equalizing charge time | 1H | 1H ~ 3H | |||
| Temperature compensation | -4.0mV/ºC/2Vm;C/2Vm;C/2V | -2.0 ~ -5.0mV/ºC/2Vm;C/2Vm;C/2V | |||
| Over temperature protection | Yes | Yes | |||
| Light controlled open voltage | 5V | 5V | |||
| Light controlled delay time | 5min | 5min | |||
| Working temperature | -35ºC~ +65ºC +65ºCrdm;C +65ºC | -35ºC~ +45ºC +45ºCrdm;C +45ºC | |||
| Protection level | IP65 | IP32 | IP32 | ||
| Weight(kg) | 0.38 | 1.18 | 1.56 | 4.2 | 4.8 |
| Max. Wiring dimension | 12 mm²²sup2;² | 25 mm2 | |||
| Altitude | ≤ 3000 m00 m00 m | ||||
| Product dimension(mm) | 143*71*36 | 180.7*115*72 | 180.7*170*72 | 259*170*128 | 289*170*128 |