迷你10W太阳能系统/便携式太阳能系统的灯,风扇
| 型号。 | 必须迷你太阳能系统 |
| 证明 | iso,ce |
| 规范 | 迷你,ce,iso |
| 太阳能板 | 18V / 30W |
| 太阳能控制器 | 12V / 5A |
| 功能 | 照明和电话充电rging |
| 保证 | 一年 |
| 发源地 | 中国大陆 |
| 运输包装 | 纸箱包装,礼盒 |
| HS编码 | 8501310000 |
| 条件 | 新 |
| 应用 | 家 |
| 颜色 | 蓝色,黄色 |
| 电池 | 铅酸电池12V / 17ah |
| LED | 2-6 LED灯 |
| 证书 | ce,rohs |
| 产品名称 | 迷你灯太阳能套件南非市场 |
| 商标 | 必须,oem,odm |
| 起源 | 中国深圳 |

| 太阳能板 | 18V / 30W | |||||
| 铅酸蓄电池 | 12V / 17AH | |||||
| 太阳能控制器 | 12V / 5A | |||||
| 迷你立体声 | MP3播放器,收音机功能 | |||||
| 输出电压 | USB 5V输出:5V / 2A(最大) | |||||
| DC 12V输出:12V / 6A(最大) | ||||||
| 充电模式 | PWM | 充电时间:约10小时 | ||||
| 尺寸 | 主箱:300 * 275 * 170mm | |||||
| 太阳能电池板:510 * 530 * 23mm | ||||||
| 重量 | 主箱:9.5kg | |||||
| 太阳能电池板:3.5kg | ||||||
| 电力参考 | ||||||
| 数 | 器具 | 功率 | 数量 | 工作时间 | 总功率 | |
| 1 | 灯 | 5W | 2 | 6H | 60Wh的 | |
| 2 | 风扇 | 15W | 1 | 6H | 90Wh | |
| 3 | Ipad的 | 10W | 1 | 5H | 50Wh | |
| 4 | 总 | 216Wh | ||||
电源逆变器封装:客户的OEM包欢迎

Paym进出口商样品p; Sample
1.付款方式:T / T(电汇)和西联汇款
2.运输:DHL,FEDEX,UPS,EMS,Airway和By Sea
样品可用于测试和市场测试。 OEM受到欢迎。
一年保修必须的POWER产品
指导和售后咨询
A.需要附件
B.产品维修
电力问题解决
电源保护解决方案等
24小时为您服务的售后咨询服务,让您轻松解决问题。 (
公司信息:
| 总部和工厂定位ation | 在香港和深圳,广东中国大陆内地nland |
| 行业经验 | 6年制造商,12年贸易,6年阿里巴巴Gloden供应商 |
| 产品范围 | 逆变器,太阳能逆变器,离网逆变器并网太阳能逆变器,MPPT太阳能充电控制器,太阳能电池板,太阳能电池,太阳能系统 |
| 主要市场 | 非洲,中东和亚洲(乌克兰,俄罗斯,越南,巴基斯坦,尼日利亚,肯尼亚,南非,加纳等))etc.) |
| 厂 | 8000平方米,200名工人 |
| 部 | 7团队营销部,2人研发部,1个制造中心,质检部,售后服务部。Dept. |
| 证书 | iso9001:2008,ce,iec,saa,sgs,soncap等 |
| 专利 | 软件专利,设计专利,项目专利 |
Q1:如何选择合适的逆变器?
A1:告诉我们您的需求,那么我们的销售将向您推荐合适的逆变器。
Q2:逆变器与太阳能逆变器有什么不同?
A2:逆变器只接受交流输入,但太阳能逆变器不仅可以接受交流输入,还可以连接太阳能电池板接受光伏输入,更节省电力。
Q3:交货时间如何?
A3:样品7天25天批量订单。
Q4:变频器的保修是什么?
A4:Must-Solar产品一年保修。
Q5:如何解决技术问题?
A5:为您提供24小时离职后咨询服务,方便您解决问题。
为什么不按下面 “发送”,发送”" 按钮向我们发送有关您的细节要求的电子邮件?扫描代码和惊喜给你!

| Model NO. | MUST mini Solar System |
| Certification | ISO, CE |
| Specification | Mini, CE, ISO |
| Solar Panel | 18V/30W |
| Solar Controller | 12V/5A |
| Function | Lighting&Phone Chargingargingrging |
| Warranty | One Year |
| Place of Origin | China, Mainland |
| Transport Package | Carton Packing, Gift Box |
| HS Code | 8501310000 |
| Condition | New |
| Application | Home |
| Color | Blue, Yellow |
| Battery | Lead-Acid Battery 12V/17ah |
| LED | 2-6 LED Lamps |
| Certificate | Ce, RoHS |
| Product Name | Mini Light Solar Kits for South Africa Market |
| Trademark | MUST, OEM, ODM |
| Origin | Shenzhen, China |

| Solar Panel | 18V/30W | |||||
| Lead-acid Battery | 12V/17AH | |||||
| Solar Controller | 12V/5A | |||||
| Mini Stereo | MP3 Player,Radio function | |||||
| Output Voltage | USB 5V output: 5V/2A(Max) | |||||
| DC 12V output: 12V/6A(Max) | ||||||
| Charging Mode | PWM | Charging time: About 10hours | ||||
| Size | Main case box: 300*275*170mm | |||||
| Solar panel: 510*530*23mm | ||||||
| Weight | Main case box: 9.5kg | |||||
| Solar panel: 3.5kg | ||||||
| Electricity Reference | ||||||
| Number | Appliance | Power | Quantity | Working time | Total power | |
| 1 | Lamps | 5W | 2 | 6H | 60Wh | |
| 2 | Fan | 15W | 1 | 6H | 90Wh | |
| 3 | Ipad | 10W | 1 | 5H | 50Wh | |
| 4 | Total | 216Wh | ||||
Power Inverter Package: Client's OEM Package Welcomed

Payment & Shipping & Samplep; Samplep; Sample
1. Payment: T/T (Telegraphic transfer), and Western Union
2. Shipping: DHL, FEDEX, UPS, EMS, Airway and By Sea
Samples are Available for Testing and Market Test. OEM is welcomed for us.
One Year Warranty on MUST POWER Products
Guides and After-service Consultancy
A. Need a Accessory
B. Products Repair
C. Power Problems to Solve
D. Power Protection Solutions, etc.
24 Hours After-service consultancy just for you and to make your problems to solve easily. (
Company informations:
| Headquarter & Factory Locationationation | In HongKong & Shenzhen,Guangdong China Mainlandnlandnland |
| Industry Experience | 6-Year Manufacturer, 12-Year Trading, 6-Year Alibaba Gloden Supplier |
| Product Range | Inverter,Solar Inverter, Off-grid Inverter Grid-tie Solar Inverter, MPPT Solar Charge Controller, Solar Panel, Solar Battery, Solar System |
| Main Market | Africa, Middle East & Asia ( Ukraine, Russia, Vietnam, Pakistan, Nigeria, Kenya, South Africa, Ghana,etc.),etc.)etc.) |
| Factory | 8000 Square Meters, 200 workers |
| Department | 7-team Marketing Dept, 2-team R&D, 1 Manufacturing Center, QA Office, After-sale Service Dept.Dept.Dept. |
| Certificate | ISO9001:2008, CE, IEC,SAA, SGS, Soncap,etc |
| Patent | Software Patent, Design Patent, Project Patent |
Q1: How to choose a right inverter?
A1:Tell us your demand, then our sales will recommend a suitable inverter to you.
Q2: What's the different between inverter and solar inverter?
A2: Inverter is only accept AC input, but solar inverter not only accept AC input but also can connect with solar panel to accept PV input, it more save power.
Q3: How about the delivery time?
A3: 7 days for sample; 25 days for bulk order.
Q4: What is the warranty of inverter?
A4: One year warranty on Must-Solar product.
Q5: How to solve the technical problem?
A5: 24 hours after-service consultancy just for you and to make your problem to solve easily.
Why not press the below 'SEND';SEND"" button to send us an email about your detail requirements?Scan the Code and a suprise for you!
