20a,12v / 24v,usb,lcd,pwm太阳能控制器
议价
加入意向| 型号。 | tk20du-20a,12v / 24v,usb,lcd,pwm |
| 证明 | bv,iso,ce,rohs |
| 额定电压 | 12V / 24V自动。 |
| 规范 | 20a,12v / 24v,usb,lcd,pwm |
| HS编码 | 85371090 |
| 条件 | 新 |
| 应用 | 太阳能系统控制器,充电器控制器,照明控制器,风控器,太阳能工作站 |
| 商标 | conpo |
| 起源 | 中国南京 |
| 模型 | tk20du-10A | tk20du-20A | tk30du-30A | tk3048du-30A | |||
| 输入 | 额定电流 | 10A | 20A | 30A | 30A | ||
| PV电压 | ≤50v; 50V;50V | ≤100v100v100V | |||||
| 产量 | 系统电压 | 12V / 24V自动。 | 48V | ||||
| 高压断开 | 16.00V×1 /×2 /×3 /×4times; 2 /×3/4×s;3/×4times;2/×3/×4 | ||||||
| 空载损耗 | ≤13mA13mA13mA | ≤25mA25mA25mA | |||||
| 充电回路电压降 | ≤0.21v.21v.21V | ≤0.24v.24v.24V | ≤0.25v.25v.25V | ||||
| 放电回路电压降 | ≤0.12v.12v.12V | ≤0.10v.10v.10V | ≤0.10v.10v.10V | ||||
| 充电模式 | PWM 4级(散装,吸收,浮动,均衡) | ||||||
| 浮充充电电压 | 13.8(13V〜15V)×1 /×2 /×3 /×4times; 2 /×3/4×s;3/×4times;2/×3/×4 | ||||||
| 吸收充电电压 | 时间2小时 | 14.4V(13V〜15V)×1 /×2 /×3 /×4次; 2 /×3 /×4s;3/×4times;2/×3/×4 | |||||
| 均充充电电压 | 14.6V(13V〜15.5V)×1 /×2 /×3 /×4次; 2 /×3 /×4s;3/×4times;2/×3/×4 | ||||||
| 低电压保护 | 10.7V(10V〜14V)×1 /×2 /×3 /×4次; 2 /×3 /×4s;3/×4times;2/×3/×4 | ||||||
| 低电压连接 | 12.6V(10V〜14V)×1 /×2 /×3 /×4次; 2 /×3 /×4s;3/×4times;2/×3/×4 | ||||||
| 负载工作模式 | 定期控制模式 | ||||||
| 夜间开关关灯点亮,黎明前开灯点 | |||||||
| 灯光控制模式 | |||||||
| 灯控制电压 | 5V(1V〜10V)×1 /×2 /×3 /×4次; 2 /×3 /×4s;3/×4times;2/×3/×4 | ||||||
| 电池类型 | gel,sld,fld和usr(默认) | ||||||
| USB | 5v 1a | 没有 | |||||
| 其他 | 人机界面 | LCD,2个按钮 | |||||
| 接线 | PCB端子,≤6mm; 6mm;6mm2 | PCB端子, ≤16mm16mm16mm2 | PCB端子,≤16mm16mm16mm2 | ||||
| 工作温度 | -20〜+ 55°Cdeg; Cdeg;C | ||||||
| 储存温度 | -30〜+ 80°C; Cdeg;C | ||||||
| 工作湿度 | 10%〜90%,无凝露 | ||||||
| 尺寸 | 188 x 95 x 46.5毫米 | ||||||
| 净重(g) | 355 | 360 | 360 | ||||
| IP代码 | IP30 | ||||||
| 可选功能 | 远程通讯,TTL,标准Mod Bus协议 | ||||||

| Model NO. | TK20DU-20A, 12V/24V, USB, LCD, PWM |
| Certification | BV, ISO, CE, RoHS |
| Rated Voltage | 12V/24V Auto. |
| Specification | 20A, 12V/24V, USB, LCD, PWM |
| HS Code | 85371090 |
| Condition | New |
| Application | Solar System Controller, Charger Controller, Lighting Controller, Wind Controller, Solar Working Station |
| Trademark | CONPO |
| Origin | Nanjing, China |
| Model | TK20DU-10A | TK20DU-20A | TK30DU-30A | TK3048DU-30A | |||
| Input | Rated Current | 10A | 20A | 30A | 30A | ||
| PV voltage | ≤50V;50V;50V | ≤100V100V100V | |||||
| Output | System Voltage | 12V/24V Auto. | 48V | ||||
| High voltage disconnection | 16.00V×1/×2/×3/×4times;2/×3/×4s;3/×4times;2/×3/×4 | ||||||
| No-load loss | ≤13mA13mA13mA | ≤25mA25mA25mA | |||||
| Charge loop voltage drop | ≤0.21V.21V.21V | ≤0.24V.24V.24V | ≤0.25V.25V.25V | ||||
| Discharge loop voltage drop | ≤ 0.12V.12V.12V | ≤ 0.10V.10V.10V | ≤0.10V.10V.10V | ||||
| Charging mode | PWM 4-stage(bulk, absorption,float, equalized) | ||||||
| Float charging voltage | 13.8(13V~15V)×1/×2/×3/×4times;2/×3/×4s;3/×4times;2/×3/×4 | ||||||
| Absorption charging voltage | Duration 2hours | 14.4V(13V~15V) ×1/×2/×3/×4times;2/×3/×4s;3/×4times;2/×3/×4 | |||||
| Equalized charging voltage | 14.6V(13V~15.5V) ×1/×2/×3/×4times;2/×3/×4s;3/×4times;2/×3/×4 | ||||||
| Low voltage protection | 10.7V(10V~14V) ×1/×2/×3/×4times;2/×3/×4s;3/×4times;2/×3/×4 | ||||||
| Low voltage connecting | 12.6V(10V~14V) ×1/×2/×3/×4times;2/×3/×4s;3/×4times;2/×3/×4 | ||||||
| Load working mode | Regular control mode | ||||||
| Light control with switch-off point at night and switch-on point before dawn | |||||||
| Light control mode | |||||||
| Light control voltage | 5V(1V~10V) ×1/×2/×3/×4times;2/×3/×4s;3/×4times;2/×3/×4 | ||||||
| Battery type | GEL, SLD, FLD and USR(default) | ||||||
| USB | 5V 1A | None | |||||
| Other | Man-machine interface | LCD, 2 buttons | |||||
| Wiring | PCB terminal, ≤6mm;6mm;6mm2 | PCB terminal, ≤16mm16mm16mm2 | PCB terminal, ≤16mm16mm16mm2 | ||||
| Working temperature | -20 ~ +55 °Cdeg;Cdeg;C | ||||||
| Storage temperature | -30 ~ +80 °Cdeg;Cdeg;C | ||||||
| Working humidity | 10% ~ 90%, no condensation | ||||||
| Dimension | 188 x 95 x 46.5mm | ||||||
| Net Weight(g) | 355 | 360 | 360 | ||||
| IP Code | IP30 | ||||||
| Optional function | Remote communication,TTL, standard Mod Bus protocol | ||||||
