300W高频太阳能发电系统
| 型号。 | SNIC-H30 |
| 输出功率 | 300W |
| 牌 | SNAT |
| 能量源 | 太阳能 |
| 控制器容量 | 12V / 20A |
| 应用 | 家庭电力系统;产业;商用 |
| 商标 | OEM / ODM |
| 规范 | CE; ISO9001 |
| HS编码 | 8504403090 |
| 相 | 单 |
| 证明 | ce,iso9001 |
| 类型 | 直流/交流逆变器 |
| 波弦的性质 | 正弦波逆变器 |
| OEM / ODM | 服务 |
| MOQ | 1单位 |
| 运输包装 | 出口标准 |
| 起源 | 广东佛山 |


| 模型: | SNIC-H30 | ||
| 额定功率(W) | 300w | ||
| 直流电压(VDC) | 12VDC | ||
| 太阳能投入 | 额定功率(W) | 300w | |
| 额定电压(VDC) | <25/<50 | ||
| 逆变器 产量 | 输出电压 | 220VAC±5%lusmn; 5%lusmn;5% | |
| 输出频率 | 50Hz / 60Hz的±0.5%SMN; 0.5%smn;0.5% | ||
| 输出波形 | 纯正弦波 | ||
| 效率刍议 | > 87%(80%阻抗负载)oad) | ||
| 空载损耗 | <8W | ||
| 变频器输出保护 | 直流过电压/欠压保护,过载,短路保护等 | ||
| 风扇 | 温控开关控制 | ||
| 其他 | 噪声 | < 45dB45dB | |
| 运行环境温度 | 0-40ºCordm;Çordm;C | ||
| 存储环境温度 | -15 - +50ºCordm;Çordm;C | ||
| 运行/存储环境相对湿度 | 0-90%无冷凝 | ||
| 高空运行环境 | 0-3,000meters | ||
| 高空存储环境 | 0-5,000meters | ||
| 尺寸(D * W * H)毫米 | 220*158*117毫米 | ||
| 包装尺寸(mm) | 285 * 190 *175毫米 | ||
| n.w./g.w.(kg) | 2.0公斤/2.2公斤 | ||


A1)及时交货和良好的售后服务。
A2)我们有自己的工厂,售价有竞争力。
A3)我们所有的产品都通过了CE,RoHS,ISO9001:2008认证。
A4)100%新材料生产和优质。
A5)专业研发技术团队平均10年经验。ence.

| Model NO. | SNIC-H30 |
| Output Power | 300W |
| Brand | Snat |
| Power Source | Solar Power |
| Controller Capacity | 12V/20A |
| Application | Power System for Household; Industrial; Commerical |
| Trademark | OEM/ODM |
| Specification | CE; ISO9001 |
| HS Code | 8504403090 |
| Phase | Single |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Type | DC/AC Inverters |
| Nature of Wave String | Sine Wave Inverter |
| OEM/ODM | Service |
| MOQ | 1 Unit |
| Transport Package | Export Standard |
| Origin | Foshan Guangdong |


| Model: | SNIC-H30 | ||
| Rated power(W) | 300w | ||
| DC voltage(VDC) | 12Vdc | ||
| Solar input | Rated power(W) | 300w | |
| Rated voltage(VDC) | <25/<50 | ||
| Inverter output | Output voltage | 220VAC±5%lusmn;5%lusmn;5% | |
| Output frequency | 50Hz/60Hz±0.5%smn;0.5%smn;0.5% | ||
| Output waveform | Pure sine wave | ||
| effiency | ﹥ 87% (80% impedance load)oad) | ||
| No-load loss | <8W | ||
| Inverter output protection | DC over-voltage/under-voltage protection, overload, short circuit protection, etc | ||
| Fan | Temperature control switch control | ||
| Others | Noise | < 45dB45dB | |
| Run environment temperature | 0-40ºCordm;Cordm;C | ||
| storage environment temperature | -15 - +50ºCordm;Cordm;C | ||
| Run/storage environment relative humidity | 0-90% No condensation | ||
| Runtime environment at high altitude | 0-3,000meters | ||
| Storage environment at high altitude | 0-5,000meters | ||
| Dimensions(D*W*H)mm | 220*158*117mm | ||
| Packaging size(mm) | 285*190*175mm | ||
| N.W./G.W.(kg) | 2.0kg/2.2kg | ||


A1)Prompt delivery and good after-sale services.
A2)We have our own factory,the selling prices is competitive.
A3)All of our products are certified with CE, RoHS, ISO9001:2008.
A4)100% new materials for production and superior quality.
A5)Professional R&D technology team average 10 years experience.ence.ence.
