高频20kVA在线UPS在2015年热卖
| 型号。 | eh5000 3h10ks-20ks |
| 类型 | 线上 |
| 应用 | 通讯 |
| 待机时间 | 长效机 |
| 输出容量 | 中型 |
| 牌 | 必须,oem,odm |
| 功率因数 | 0.8 |
| 通讯 | rs232,rs485,as400,snmp,epo |
| IGBT | 是 |
| 电压 | 110V-300VAC |
| Temperqture | -25℃-55℃ |
| 运输包装 | 纸板箱 |
| 起源 | 中国 |
| 相 | 单相 |
| 保护 | 过压保护 |
| 分类 | 照明/动力 |
| 待机UPS | 正弦波输出UPS |
| 设备模式 | 集中模式 |
| 波 | 纯正弦波 |
| 显示 | LCD + LED |
| 频率 | 50 / 60HZ |
| 并行运行 | 是 |
| 噪声 | <50dB;50dB |
| 商标 | 必须,oem,odm |
| 规范 | iso,ce,fcc |
| HS编码 | 8504402000 |
| 模型 | eh5000,H6K | eh5000-h6ks | eh5000-h10k | eh5000-h10ks | |
| 容量 | 6000 va / 4200 w | 10000 va / 7000 w | |||
| 输入 | |||||
| 电压范围 | 低线路传输 | 176 VAC @ 100%负载/ 110 VAC @ 50%负载 | |||
| 低线回来 | 186 VAC @ 100%负载/ 120 VAC @ 50%负载 | ||||
| 高线路传输 | 300 vac | ||||
| 高线 回来 | 290 vac | ||||
| 频率范围 | 46〜54Hz或56〜64Hz | ||||
| 相 | 单相接地 | ||||
| 功率因数 | ≥0.99 @ 100%负载load | ||||
| 产量 | |||||
| 交流电压调节(蝙蝠模式) | ±1%smn; 1%smn; 1 % | ||||
| 频率范围 (同步范围) | 46〜54Hz或56〜64Hz | ||||
| 频率范围(蝙蝠模式) | 50 Hz±0.1 Hz或60 Hz±0.1 Hz±0.1 Hz 0.1 Hz± 0.1 Hz | ||||
| 当前峰值比率 | 3: 1 | ||||
| 谐波失真 | < = 3 % THD (Linear Load)/< = 6 % THD(Non-linear Load)r Load) | ||||
| 转移时间 | 交流直流 | 零 | |||
| 逆变器绕行 | 零 | ||||
| 波形(蝙蝠模式) | 纯正弦波 | ||||
| 效率 | |||||
| 到交流模式 | 89% | ||||
| 到电池模式 | 88% | ||||
| 电池 | |||||
| 电池类型 | 12 v / 7啊 | 取决于应用 | 12 v / 7ah | 取决于应用 | |
| 数字 | 16 | 16 | 16 | 16 | |
| 典型充电时间 | 9小时恢复到90%的容量 | 取决于电池容量 | 9小时恢复到90%的容量 | 取决于电池容量 | |
| 充电电流(最大) | 1.0 A | 4.5 A | 3.0 A | 6.0 A | |
| 充电电压 | 221.5 vdc | 221.5 vdc | 221.5vdc | 221.5 vdc | |
| 指标 | |||||
| 液晶面板 | UPS状态,负载电平,电池电量,输入/输出电压,放电定时器和故障条件 | ||||
| LED显示屏 | 十六个LED指示UPS状态,负载水平,电池电量,过载,故障和可编程插座 | ||||
| 报警 | |||||
| 电池模式 | 每4秒发声一次 | ||||
| 低电量 | 每秒响起 | ||||
| 超载 | 每秒发声两次 | ||||
| 故障 | 连续响起 | ||||
| 物理 | |||||
| 尺寸D X W X H(mm) | 260×570×717mm×717mm 717mm× 717mm | ||||
| 毛重(kgs) | 63 | 20 | 73.5 | 23.5 | |
| 操作环境 | |||||
| 湿度 | 20-90%RH,0-40℃(非冷凝))sing) | ||||
| 噪音级别 | 1米以下小于55dB | 小于58dB @ 1米 | |||
| cmanagement | |||||
| 智能rs-232 / usb | 支持Windows®98/2000/2003 / XP / Vista / 2008,Windows®7,Linux和MAC以及MAC, and MAC | ||||
| 可选SNMP | 从SNMP管理器和Web浏览器进行电源管理 | ||||



Paym进出口商样品p; Sample
1.付款方式:T / T(电汇)和西联汇款
2.运输:DHL,FEDEX,UPS,EMS,Airway和By Sea
样品可用于测试和市场测试。 OEM受到欢迎。
一年保修必须的POWER产品
指导和售后咨询
A.需要附件
B.产品维修
电力问题解决
电源保护解决方案等
24小时为您服务的售后咨询服务,让您轻松解决问题。总部和工厂定位ation | 在香港和深圳,广东中国大陆内地nland |
| 行业经验 | 6年制造商,12年贸易,6年阿里巴巴Gloden供应商 |
| 产品范围 | 逆变器,太阳能逆变器,离网逆变器并网太阳能逆变器,MPPT太阳能充电控制器,太阳能电池板,太阳能电池,太阳能系统 |
| 主要市场 | 非洲,中东和亚洲(乌克兰,俄罗斯,越南,巴基斯坦,尼日利亚,肯尼亚,南非,加纳等))etc.) |
| 厂 | 8000平方米,200名工人 |
| 部 | 7团队营销部,2人研发部,1个制造中心,质检部,售后服务部。Dept. |
| 证书 | iso9001:2008,ce,iec,saa,sgs,soncap等 |
| 专利 | 软件专利,设计专利,项目专利 |
Q1:如何选择合适的逆变器?
A1:告诉我们您的需求,那么我们的销售将向您推荐合适的逆变器。
Q2:逆变器与太阳能逆变器有什么不同?
A2:逆变器只接受交流输入,但太阳能逆变器不仅可以接受交流输入,还可以连接太阳能电池板接受光伏输入,更节省电力。
Q3:交货时间如何?
A3:样品7天25天批量订单。
Q4:变频器的保修是什么?
A4:Must-Solar产品一年保修。
Q5:如何解决技术问题?
A5:为您提供24小时离职后咨询服务,方便您解决问题。
为什么不按下面 “发送”,发送”" 按钮向我们发送有关您的细节要求的电子邮件?
| Model NO. | EH5000 3H10KS-20KS |
| Type | On-line |
| Application | Communication |
| Standby Time | Long-acting Machine |
| Output Capacity | Medium Type |
| Brand | Must, OEM, ODM |
| Power Factor | 0.8 |
| Communication | RS232, RS485, As400, Snmp, Epo |
| IGBT | Yes |
| Voltage | 110V-300VAC |
| Temperqture | -25c-55c |
| Transport Package | Carton |
| Origin | China |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Overvoltage |
| Classification | Lighting/Power |
| Standby UPS | Sine Wave Output UPS |
| Equipment Mode | Centralized Model |
| Wave | Pure Sine Wave |
| Display | LCD+LED |
| Frequency | 50/60Hz |
| Parallel Operation | Yes |
| Noise | <50dB;50dB |
| Trademark | MUST, OEM, ODM |
| Specification | ISO, CE, FCC |
| HS Code | 8504402000 |
| Model | EH5000-H6K | EH5000-H6KS | EH5000-H10K | EH5000-H10KS | |
| CAPACITY | 6000 VA / 4200 W | 10000 VA / 7000 W | |||
| INPUT | |||||
| Voltage Range | Low Line Transfer | 176 VAC @ 100% load / 110 VAC @ 50% load | |||
| Low Line Comeback | 186 VAC @ 100% load / 120 VAC @ 50% load | ||||
| High Line Transfer | 300 VAC | ||||
| High Line Comeback | 290 VAC | ||||
| Frequency Range | 46~54 Hz or 56~64 Hz | ||||
| Phase | Single phase with ground | ||||
| Power Factor | ≥ 0.99 @ 100% loadloadload | ||||
| OUTPUT | |||||
| AC Voltage Regulation (Bat. Mode) | ± 1 %smn; 1 %smn; 1 % | ||||
| Frequency Range (Synchronized Range) | 46~54 Hz or 56~64 Hz | ||||
| Frequency Range (Bat. Mode) | 50 Hz ± 0.1 Hz or 60 Hz ± 0.1 Hz± 0.1 Hz 0.1 Hz± 0.1 Hz | ||||
| Current Crest Ratio | 3: 1 | ||||
| Harmonic Distortion | < = 3 % THD (Linear Load)/< = 6 % THD(Non-linear Load)r Load) | ||||
| Transfer Time | AC to DC | Zero | |||
| Inverter to Bypass | Zero | ||||
| Waveform (Bat. Mode) | Pure Sine Wave | ||||
| EFFICIENCY | |||||
| To AC Mode | 89% | ||||
| To Battery Mode | 88% | ||||
| BATTERY | |||||
| Battery Type | 12 V / 7 AH | Depending on applications | 12 V / 7AH | Depending on applications | |
| Numbers | 16 | 16 | 16 | 16 | |
| Typical Recharge Time | 9 hours recover to 90% capacity | Depending on battery capacity | 9 hours recover to 90% capacity | Depending on battery capacity | |
| Charging Current (max. ) | 1.0 A | 4.5 A | 3.0 A | 6.0 A | |
| Charging Voltage | 221.5 VDC | 221.5 VDC | 221.5VDC | 221.5 VDC | |
| INDICATORS | |||||
| LCD Panel | UPS status, Load level, Battery level, Input/Output voltage, Discharge timer, and Fault conditions | ||||
| LED Display | Sixteen LEDs indicating UPS status, Load level, Battery level, overload, fault, and programmable outlet | ||||
| ALARM | |||||
| Battery Mode | Sounding every 4 seconds | ||||
| Low Battery | Sounding every second | ||||
| Overload | Sounding twice every second | ||||
| Fault | Continuously sounding | ||||
| PHYSICAL | |||||
| Dimension, D X W X H (mm) | 260× 570× 717mm× 717mm 717mm× 717mm | ||||
| Gross Weight (kgs) | 63 | 20 | 73.5 | 23.5 | |
| OPERATING ENVIRONMENT | |||||
| Humidity | 20-90 % RH @ 0- 40° C (non-condensing)sing)sing) | ||||
| Noise Level | Less than 55dB @ 1 Meter | Less than 58dB @ 1 Meter | |||
| CMANAGEMENT | |||||
| Smart RS-232/USB | Supports Windows® 98/2000/2003/XP/Vista/2008, Windows® 7, Linux, and MAC, and MAC, and MAC | ||||
| Optional SNMP | Power management from SNMP manager and web browser | ||||



Payment & Shipping & Samplep; Samplep; Sample
1. Payment: T/T (Telegraphic transfer), and Western Union
2. Shipping: DHL, FEDEX, UPS, EMS, Airway and By Sea
Samples are Available for Testing and Market Test. OEM is welcomed for us.
One Year Warranty on MUST POWER Products
Guides and After-service Consultancy
A. Need a Accessory
B. Products Repair
C. Power Problems to Solve
D. Power Protection Solutions, etc.
24 Hours After-service consultancy just for you and to make your problems to solve easily.Headquarter & Factory Locationationation | In HongKong & Shenzhen,Guangdong China Mainlandnlandnland |
| Industry Experience | 6-Year Manufacturer, 12-Year Trading, 6-Year Alibaba Gloden Supplier |
| Product Range | Inverter,Solar Inverter, Off-grid Inverter Grid-tie Solar Inverter, MPPT Solar Charge Controller, Solar Panel, Solar Battery, Solar System |
| Main Market | Africa, Middle East & Asia ( Ukraine, Russia, Vietnam, Pakistan, Nigeria, Kenya, South Africa, Ghana,etc.),etc.)etc.) |
| Factory | 8000 Square Meters, 200 workers |
| Department | 7-team Marketing Dept, 2-team R&D, 1 Manufacturing Center, QA Office, After-sale Service Dept.Dept.Dept. |
| Certificate | ISO9001:2008, CE, IEC,SAA, SGS, Soncap,etc |
| Patent | Software Patent, Design Patent, Project Patent |
Q1: How to choose a right inverter?
A1:Tell us your demand, then our sales will recommend a suitable inverter to you.
Q2: What's the different between inverter and solar inverter?
A2: Inverter is only accept AC input, but solar inverter not only accept AC input but also can connect with solar panel to accept PV input, it more save power.
Q3: How about the delivery time?
A3: 7 days for sample; 25 days for bulk order.
Q4: What is the warranty of inverter?
A4: One year warranty on Must-Solar product.
Q5: How to solve the technical problem?
A5: 24 hours after-service consultancy just for you and to make your problem to solve easily.
Why not press the below 'SEND';SEND"" button to send us an email about your detail requirements?