3D彩色多普勒超声设备(YSD516)
| 型号。 | ysd516 |
| 类型 | 超声波扫描仪 |
| 组 | 人的 |
| 医疗器械注册/记录号 | 20142230425 |
| OEM | 可接受 |
| 元件 | 128 |
| 动态范围 | > 120 dB20 dB |
| 探头频率 | 2.0--15mhz |
| USB | 2 |
| 运输包装 | 在尼斯手提箱包装 |
| 起源 | 中国成都 |
| 分类 | 成像诊断设备 |
| 证明 | ce,sgs,fda,msds,iso13485 |
| 医疗器械监管类型 | 类型2 |
| TGC | 8滑块Tgc控制 |
| 监控 | 15英寸高分辨率LED |
| 保证 | 2年 |
| n.w | 4.5公斤 |
| 颜色 | 白色 |
| 商标 | YSD |
| 规范 | 570*470*200 |
| HS编码 | 9018121000 |




扫描方式:
电子线性,电子凸,电子微凸,电子相控阵;扫描深度:2-750像素
彩色多普勒
l PRF变量:0.5-9 kHz0.5-15KHz
l壁式过滤器设置:3步(5%,%10%,15%PRF)
l角度转向线性换能器:±10°±30°; 10°±30°±30°;10°±30°
l实时空间滤波器:4个值
l CFM调色板> 10个地图
l PDI调色板> 10张地图
l B /颜色优先控制
l颜色阈值控制
l CFM基线控制
l多普勒频率选择
l彩色帧平均
l透明色图(TCM)

脉冲波多普勒:
l PRF变量:1-10 kHz0.5-15KHz
l壁式过滤器设置:16步(2.5%-20%PRF)
l角度转向线性换能器:±10°±30°; 10°±30°±30°;10°±30°
l实时跟踪线,具有自动计算频谱参数
l立体声音量控制
l PWD调色板> 10张地图
l多普勒频率选择
处理:
l高线密度扫描模式,更好的分辨率
l8滑块TGC控制
l动态范围> 120 dB0 dB
l总体增益控制
l M模式扫描速度控制
l声功率控制
l可变帧平均
l亮度,对比度
l高级γ控制
l扫描方向,旋转,上下控制
l阴性/阳性对照
l回声增强控制
l噪声抑制功能
l散斑减少
贸易市场arket
| 主要市场 | 总收入 (%) |
|---|---|
| 非洲 | 11.00% |
| 南美洲 | 10.00% |
| 北美 | 12.00% |
| 西欧 | 20.00% |
| 国内市场 | 10.00% |
| 中东 | 6.00% |
| 东欧洲 | 7.00% |
| 中美洲 | 5.00% |
| 北欧 | 4.00% |
| 大洋洲 | 4.00% |
| 南欧 | 3.00% |
| 东亚 | 3.00% |
| 东南亚 | 3.00% |
| 南亚 | 2.00% |
出口百分比:81% - 90%
出口方式:经销商/代理商
员工人数:20-30人
| Model NO. | YSD516 |
| Type | Ultrasound Scanner |
| Group | Human |
| Medical Devices Reg./Record No. | 20142230425 |
| OEM | Acceptable |
| Element | 128 |
| Dynamic Range | ﹥120 dB20 dB |
| Probe Frequency | 2.0--15MHz |
| USB | 2 |
| Transport Package | in Nice Suitcase Packing |
| Origin | China Chengdu |
| Classification | Imaging Diagnostic Equipment |
| Certification | CE, SGS, FDA, MSDS, ISO13485 |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Tgc | 8 Sliders Tgc Control |
| Monitor | 15 Inch High Resolution LED |
| Warranty | 2 Years |
| N.W | 4.5kg |
| Color | White |
| Trademark | YSD |
| Specification | 570*470*200 |
| HS Code | 9018121000 |




Scanning Method:
electronic linear, electronic convex, electronic microconvex, electronic phased array;scanning depth: 2-750px
Color Doppler:
l PRF variable: 0.5-9 kHz0.5-15KHz
l wall filter settings: 3 steps (5%, %10%, 15% PRF)
l angle steering for linear transducers: ±10°±30°;10°±30°±30°;10°±30°
l real-time spatial filter: 4 values
l CFM palette﹥10 mapsmaps
l PDI palette﹥10 mapsmaps
l B/Color priority control
l color threshold control
l CFM baseline control
l Doppler frequency selection
l color frame averaging
l Transparent Color Mapping (TCM)

Pulsed Wave Doppler:
l PRF variable: 1-10 kHz0.5-15KHz
l wall filter settings: 16 steps (2.5%-20% PRF)
l angle steering for linear transducers: ±10°±30°;10°±30°±30°;10°±30°
l real-time trace line with automatic calculation of spectrum parameters
l stereo sound: volume control
l PWD palette﹥10 mapsmaps
l Doppler frequency selection
Processing:
l High Line Density scan mode for better resolution
l 8 sliders TGC Control
l dynamic range﹥120 dB0 dB
l overall gain control
l M - mode sweep speed control
l acoustic power control
l variable frame averaging
l brightness, contrast
l advanced gamma control
l scan direction, rotation, up-down controls
l negative / positive control
l echo enhancement control
l noise rejection function
l speckle reduction
Trade & Marketarketarket
| Main Markets | Total Revenue (%) |
|---|---|
| Africa | 11.00% |
| South America | 10.00% |
| North America | 12.00% |
| Western Europe | 20.00% |
| Domestic Market | 10.00% |
| Mid East | 6.00% |
| Eastern Europe | 7.00% |
| Central America | 5.00% |
| Northern Europe | 4.00% |
| Oceania | 4.00% |
| Southern Europe | 3.00% |
| Eastern Asia | 3.00% |
| Southeast Asia | 3.00% |
| South Asia | 2.00% |
Export Percentage: 81% - 90%
Export Mode: Distributor /Agent
No. of Employees in Trade: 20-30 People