体重MD-06
| 型号。 | MD-06 |
| 称重 | 30-300kg |
| 位置 | 平台秤 |
| 测量方法 | 自动 |
| 功能 | 称重秤,计数秤 |
| 形状 | 广场 |
| 规范 | 333x318x60mm |
| 准确性 | 0.1公斤 |
| 显示类型 | 液晶显示 |
| 材料 | 玻璃 |
| 应用 | 工业秤,商业规模,特种秤 |
| 结构体 | 机电电子秤 |
| 商标 | 密米尔 |
| 起源 | 中国 |
型号。 | MD-06 |
| 体重范围 | 5-180kg |
| 容量 | 180公斤/ 396lb / 28st |
| 准确性 | 100克/ 0.2lb |
| 单元 | 公斤磅可切换 |
| 传感器 | 4高精度应变仪传感器 |
| 功率 | 2XAAA电池 |
| 显示类型 | 液晶显示 |
| 产品尺寸 | 300x280x22mm净重:1.4kg |
| 礼品大小 | 333x318x60mm毛重:1.55kg |
| 开关 | 自动开/关 |
| 数量 | 3835pcs / 20GP 7670pcs / 40GP 9315pcs / 40HQ ![]() |


| Model NO. | MD-06 |
| Weighing | 30-300kg |
| Location | Platform Scale |
| Measure Method | Automatic |
| Function | Weighing Scale, Counting Scales |
| Shape | Square |
| Specification | 333x318x60mm |
| Accuracy | 0.1kg |
| Display Type | LCD |
| Material | Glass |
| Application | Industrial Scales, Commercial Scale, Special Scales |
| Structure | Mechanical and Electronic Scale |
| Trademark | Mimir |
| Origin | China |
Model No. | MD-06 |
| Weight Range | 5-180kg |
| Capacity | 180kg/396lb/28st |
| Accuracy | 100g/0.2lb |
| Unit | kg-lb-switchable |
| Sensors | 4 high percision strain gauge sensors |
| Power | 2XAAA Batteries |
| Display Type | LCD |
| Product size | 300x280x22mm Net Weight:1.4kg |
| Gift size | 333x318x60mm Gross Weight:1.55kg |
| Switch | Auto on/off |
| Quantity | 3835pcs/20GP 7670pcs/40GP 9315pcs/40HQ ![]() |

