Mimir数字体重浴室秤/步进技术
| 型号。 | MD-01 |
| 体重范围 | 5-180kg |
| 显示类型 | LED |
| 形状 | 圆 |
| 证明 | ce,rohs,iso |
| 颜色 | OEM |
| 准确性 | 100克/ 0.2lb |
| 传感器 | 4高精度应变计传感器 |
| 总重量 | 1.9公斤 |
| 商标 | OEM |
| 规范 | 300 * 325 *27毫米 |
| HS编码 | 842310000 |
| 适用人群 | 所有 |
| 功能 | 体重 |
| 功率 | 电池 |
| 适合 | Boothroom |
| 出现 | 丝网印刷颜色 |
| 容量 | 180公斤/ 396lb / 28st |
| 单元 | Kg / Lb可切换 |
| 净重 | 1.75公斤 |
| 开关 | 自动开启和关闭自动关闭o off |
| 运输包装 | Gitf盒子 |
| 起源 | 中国 |



| 包装细节: | 3684ps / 20GP 7368ps / 40GP 8948pcs / 40HQ |
| 交货细节: | 付款后25天内发货 |
关于产品
产品描述
你可以指望的规模
平衡您的日常生活和饮食与知道您的健身进展的宝贵帮助。数字体重秤是您的健身旅程的追踪伴侣。时尚的钢化玻璃平台通过支持确保安全性,同时在现代设计中展现出微妙的复杂性。凭借最新的高精度四传感器技术,该秤可提供您所需的可靠准确度,以达到您的健康目标。
数字身体尺度提供了实现您的个人形式伟大所需的优势。研究表明,保持健身进度的每日跟踪可能会使你的减肥目标达到一倍。无论您想要修剪或调整,准确的数字跟踪将会提高您的成就。这是一个实用和廉价的健身。你不应该花费数百美元来实现你的个人目标。所有这一切都是一个简单的规模的准确性。现在是采取第一步的时候了。
| Model NO. | MD-01 |
| Weight Range | 5-180kg |
| Display Type | LED |
| Shape | Circular |
| Certification | CE, RoHS, ISO |
| Color | OEM |
| Accuracy | 100g/0.2lb |
| Sensors | 4 High Percision Strain Gauge Sensors |
| Gross Weight | 1.9kg |
| Trademark | OEM |
| Specification | 300*325*27mm |
| HS Code | 842310000 |
| Applicable Crowd | All |
| Function | Body Weight |
| Power | Battery |
| Suitable for | Boothroom |
| Appearance | Screen Printing Color |
| Capacity | 180kg/396lb/28st |
| Unit | Kg/Lb Switchable |
| Net Weight | 1.75kg |
| Switch | Auto on&Auto offto offo off |
| Transport Package | Gitf Box |
| Origin | China |



| Packaging Details: | 3684ps/20GP 7368ps/40GP 8948pcs/40HQ |
| Delivery Detail: | Shipped in 25 days after payment |
About the Product
Product Description
The Scale That You Can Count On
Bring balance to your daily life and diet with the invaluable assistance of knowing your fitness progress. The digital body weight scale is your tracking companion for your fitness journey. The sleek tempered glass platform ensures safety through support while displaying a subtle sophistication in modern design. With the latest high precision four sensor technology, this scale delivers the dependable accuracy you need to meet your health goals.
A digital body scale gives the edge needed to achieve your personal form of greatness. Studies have shown that keeping daily track of your fitness progress can double your chances of meeting your weight loss goals. Whether you're looking to trim down or tone up, having accurate numbers to track will boost your achievements. It's a practical and inexpensive take on fitness. You shouldn't have to spend hundreds of dollars to meet your personal goals. All it takes is the accuracy of one simple scale. It's time to take the first step.