Mimir热卖数字浴室秤的圆形设计与Ce / RoHS证书(MD-05)
| 型号。 | MD-05 |
| 体重范围 | 5-180kg |
| 显示类型 | LED |
| 形状 | 圆 |
| 证明 | ce,rohs |
| 颜色 | 白色 |
| 材料 | ABS塑料部件+钢化玻璃 |
| 产品名称 | Mimir热销数字浴室秤 |
| 传感器 | 4高精度应变计传感器 |
| N / G重量 | 1.5 /1.65公斤 |
| 规范 | 338 * 338 *27毫米 |
| HS编码 | 8423100000 |
| 适用人群 | 成人 |
| 功能 | 体重 |
| 功率 | 电池 |
| 适合 | Boothroom |
| 出现 | 丝网印刷颜色 |
| 容量 | 180公斤/ 396lb / 28st |
| 单元 | Kg / Lb可切换 |
| 准确性 | 100克/ 0.2lb |
| 开关 | 自动开启和关闭自动关闭o off |
| 商标 | 密米尔 |
| 起源 | 中国江苏 |




| 体重范围 | 5-180kg |
| 容量 | 180公斤/ 396lb / 28st |
| 准确性 | 100克/ 0.2lb |
| 单元 | kg / lb可切换 |
| 传感器 | 4高精度应变仪传感器 |
| 功率 | 4 * AAA电池 |
| 显示类型 | LED |
| 产品尺寸 | 338×338××27mm3827毫米s;27mm38×27mm |
| 礼物盒 | 390×397××61mm9761毫米s;61mm97×61mm |
| 开关 | 自动开启和关闭自动关闭o off |
| 净重/箱 | 1.5公斤 |
| 毛重/克 | 1.65公斤 |
打包:2800pcs / 20GP
5600pcs / 40GP
6800pcs / 40HQ
重量能够以您想要的语言打印条形码标签,
泡沫在纸箱或礼品盒
运输:30-45天
公司信息
常问问题
Q1: 我可以用自己的标志吗?
A1:是的, 我们很乐意通过自己的品牌来扩大市场;
Q2:我们如何快速响应客户查询?
A2:专业线,广泛供应商采购,我们将尽最大努力回复您!
Q3:如果我们需要电加速秤,你会寄给我们吗?
A3:是的,当然,长期以来我们有可靠的供货系统!
Q4.你有出口经验吗? 电加权秤 海外?你以前出口哪个国家?
A4:亲爱的经理,我们有很多出口到许多国家的经验,例如。德国荷兰比利时,法国,波兰,意大利,西班牙,迪拜,伊朗,澳大利亚,孟加拉国,泰国,新西兰等俄罗斯。
| Model NO. | MD-05 |
| Weight Range | 5-180kg |
| Display Type | LED |
| Shape | Circular |
| Certification | CE, RoHS |
| Color | White |
| Material | ABS Plastic Part+Tempered Glass |
| Product Name | Mimir Hot Sale Digital Bathroom Scale for Circular |
| Sensors | 4 High Percision Strain Gauge Sensors |
| N/G Weight | 1.5/1.65kg |
| Specification | 338*338*27mm |
| HS Code | 8423100000 |
| Applicable Crowd | Adult |
| Function | Body Weight |
| Power | Battery |
| Suitable for | Boothroom |
| Appearance | Screen Printing Color |
| Capacity | 180kg/396lb/28st |
| Unit | Kg/Lb Switchable |
| Accuracy | 100g/0.2lb |
| Switch | Auto on&Auto offto offo off |
| Trademark | Mimir |
| Origin | Jiangsu, China |




| Weight Range | 5-180kg |
| Capacity | 180kg/396lb/28st |
| Accuracy | 100g/0.2lb |
| Unit | KG/LB SWITCHABLE |
| Sensors | 4 high percision strain gauge sensors |
| Power | 4*AAA Batteries |
| Display Type | LED |
| Product Size | 338×338×27mm38×27mms;27mm38×27mm |
| Gift Box | 390×397×61mm97×61mms;61mm97×61mm |
| Switch | Auto on&auto offo offo off |
| Net Weight/ctn | 1.5kg |
| Gross Weight/ctn | 1.65kg |
Packaging: 2800pcs/20GP
5600pcs/40GP
6800pcs/40HQ
Weights scale with the ability to print barcode labels in your wanted language,
Foam in the carton,or gift box
Shipping:30-45 days
Company Information
FAQ
Q1: Could i use my own logo on it?
A1:Yes, we are glad to support to enlarge your markets with your own brand;
Q2:How we do quick response to customer inquiry?
A2:Professional lines,widely supplier sourcing and we will try our best to reply you at first time!
Q3:Will you send to us if we need electric weighting scale in hurry?
A3:Yes,sure,we have reliable supplying system for long time!
Q4.Do you have experience to export electric weighting scale oversea?which countries did you export before?
A4:Dear manager,we have lots of experiences to export to many countries before,eg.Germany Netherlands Belgium, France ,Poland, Italy ,Spain,Dubai , Iran, Australia, Bangladesh, Thailand, New Zealand Russia and so on.