分数二氧化碳激光美容机(Legend-E)

| 型号。 | 传说-E |
| 理论 | CO2激光器 |
| 手提 | 手提 |
| 医疗器械注册/记录号 | ISO13485,CE |
| 功率 | 30W |
| 扫描模式 | 免费扫描;序列扫描;最大距离扫描 |
| 现货尺寸 | 在FocusFocus上≥0.2mmocus |
| 发源地 | 中国北京(大陆) |
| 包装细节 | 空气铝包装盒 |
| 规范 | iso13485,ce |
| 类型 | CO2激光器 |
| 应用 | 美容业 |
| 医疗器械监管类型 | 类型2 |
| 波长 | 10.6um |
| 图选项 | 方/圆/椭圆/长方形/线/六角 |
| DOT数量 | 400点多 |
| 保证 | 3年 |
| 交货细节 | 3-5个工作日 |
| 商标 | OEM |
| 起源 | 中国 |
项目 | 眼镜 |
液晶屏 | 5.7 / 8.4 / 10.4 / 15寸液晶真彩触摸屏 |
导光系统 | 7只手臂开灯 |
波长 | 10.6μmmicro;米micro;m |
脉冲射频 | 0.530W |
管型 | 美国射频管/玻璃管 |
功率 | 30W |
模式 | 切割/扫描 |
激光能量 | 1-30W / 5-45mj |
步数值 | 1W / 5mj |
图选项 | 方形,圆形,矩形,线,六角形,点 方形空心,三角形空心,矩形空心, 中空线,六角形空心,空心点 |
扫描图案大小 | 0.1x0.1mm,20x20mm |
扫描模式 | 连续,超脉冲,分数 |
点数量 | 2500点以上 |
脉冲持续时间 | 0.1-10ms(10-400ms) |
现场距离 | 0.1-2mm |
脉冲能量 | 1mj到100mj对于每个点是可选的 |
扫描次数 | 1-20次 |
冷却系统 | 水风系统 |
激光设备 | 密封激光器由直流电刺激 |
冷凝器焦点 | F =50毫米 |
光束发散角 | 0.3 Mrad |
现货尺寸 | 在焦点处≤0.2mmocus |
辐射时间 | 0.011 s |
瞄准梁 | 635nm红外线 |
电源 | 220V / 110V±10%,50HZ / 60hz0hz / 60HZ0HZ/60HZ |
净重 | 便携式:35KG,垂直:55kg |
操作语言 | 英语,西班牙语,俄语等你想要的是可选的 |
| Model NO. | Legend-E |
| Theory | CO2 Laser |
| Portable | Portable |
| Medical Devices Reg./Record No. | ISO13485,Ce |
| Power | 30W |
| Scan Mode | Free Scan; Sequence Scan; Maximum Distance Scan |
| Spot Size | ≥0.2mm at The FocusFocusocus |
| Place of Origin | Beijing, China (Mainland) |
| Packaging Details | Air Alluminum Package Box |
| Specification | ISO13485, CE |
| Type | CO2 Laser |
| Application | Beauty Industry |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Wavelength | 10.6um |
| Figure Option | Square/Round/Ellipse/Rectangle/Line/Hexagon |
| DOT Quantity | 400 Dots at Most |
| Warranty | 3 Years |
| Delivery Detail | 3-5 Working Days |
| Trademark | OEM |
| Origin | China |
Item | Specs |
LCD Screen | 5.7/8.4 / 10.4 /15 inch LCD real color touch screen |
Light conducting system | 7 jointed arms to conduct light |
Wavelength | 10.6µmmicro;mmicro;m |
Pulsed radiofrequency | 0.530W |
Tube Type | USA RF tube/ Glass tube |
Power | 30W |
Mode | Cutting / scan |
Laser energy | 1-30W / 5-45mj |
Step value | 1W / 5mj |
Figure option | Square, ,Round,Rectangle,Line,Hexagon,Point Square with Hollow, Triangle with Hollow, Rectangle with Hollow, Line with Hollow, Hexagon with Hollow, Point with Hollow |
Scan pattern size | 0.1x0.1mm-20x20mm |
Scan mode | Continuous, super pulse, fractional |
Dot quantity | 2500 dots at most |
Pulse duration | 0.1-10ms(10-400ms) |
Spot distance | 0.1-2mm |
Pulse energy | 1mj to 100mj is optional for each dot |
Times of scanning | 1-20 times |
Cooling system | Water and wind cooling system |
Laser apparatus | Sealed off laser device stimulated by direct current |
Condenser focus | f=50mm |
Beam divergence angle | 0.3 Mrad |
Spot size | ≤0.2mm at the focusocusocus |
Radiation time | 0.011 s |
Aiming beam | 635nm infrared ray |
Power supply | 220V/110V±10%,50HZ/60HZ0HZ/60HZ0HZ/60HZ |
Net Weight | Portable : 35KG , Vertical : 55kg |
Operation Language | English,Spanish,Russian, and others you want are optional |