分数二氧化碳激光机(Legend-I)
| 型号。 | 传说-I |
| 理论 | 激光 |
| 手提 | 手提 |
| 医疗器械注册/记录号 | ISO13485,CE |
| OEM / ODM | 分销商OEM服务 |
| 屏幕 | 5.7 / 8.4英寸颜色触摸 |
| 功率 | 30W |
| 颜色 | 品种选择 |
| 扫描器 | 高速扫描仪 |
| 规范 | ce1023,iso13485 |
| 类型 | CO2激光器 |
| 应用 | 沙龙 |
| 医疗器械监管类型 | 类型2 |
| 保证 | 3年保修保修arranty |
| 训练 | 用户手册,维护手册,治疗手册 |
| 波长 | 10600nm |
| 输出模式 | 超过15种类型 |
| 激光驱动器 | 空气冷却RF激发CO2激光管(相干) |
| 商标 | 贵族激光 |
| 起源 | 中国北京 |
| 高贵的激光产品 | ||||
| 家 | > 激光脱毛 | > E光 | > SHR | > HIFU |
| > 多功能 | > 分数二氧化碳激光 | > 冷冻治疗 | > 彩光 | > 热RF |
| > 血管去除 | > 超声空化 | > 无线电频率 | > 激光纹身去除 | > 牙科激光 |
| 特征 1.大液晶彩色触摸屏,最人性化的软件控制 2. 7臂手臂灯光操作,操作更方便,成本更低。 12种形状更多选择 3.使用扫描场透镜代替聚焦透镜,以获得更好的均匀度,在平面扫描。直径只有0.1mm。 4. 5个不同尺寸的扫描头,1个切割头,1个牙科头,1个妇科头和包皮环切头适用于更多的应用。ions. 强大的软件可以轻松调整参数。多种图形和扫描模式供您选择。此外,图形可以是双向调整的。 6.连续,超脉冲,分数不同的手术方式,临床应用广泛。 焦点直径和间隔可调。治疗期间患者的独特需求可以满足。 8.美国最好的射频激光管,性能稳定,效率高,无消耗品 吸气和放气系统。 |
| 它如何工作 分数二氧化碳激光系统激发激光束,该激光束分为多个微观光束,仅在所选目标区域内产生微小的点或分数处理区域。因此,激光的热量只能深入穿过分数受损区域。这样皮肤比整个治疗区域要快得多。在皮肤自我表面修复过程中,大量的胶原蛋白产生皮肤复原,最终皮肤看起来更健康,更年轻。 |
| 新一代高速扫描仪 最先进的净化系统可以吸收治疗过程中的所有GaS&Dust,使治疗更健康舒适table |

| 其他可用的治疗头 神秘主义者 阴道紧缩 (专科女性生殖器整形外科), 主持人割礼 3.E.N.T和牙科头E.N,T&牙科ental 治疗 |

| 应用 皮肤更新和再生 所有颜色纹身去除 3。去除各种皱纹 4.去除痤疮和疤痕 5.去除肿瘤 6.去除颜料 7.发生毛细血管扩张 8.太阳损伤恢复和皮肤更新 动物角化病 10.抬起脸部,拧紧并美白皮肤 11.耳朵耳朵 12.有效治疗皮肤水肿,皮肤粗糙 13,牙齿美白 阴道紧缩 |
| 屏幕 | 8.4寸液晶真彩色触摸屏 |
| 导光系统 | 7只手臂开灯 |
| 激光 | 金属射频驱动管(相干) |
| 可用治疗头 | 扫描 |
| 超脉冲 | |
| 牙齿 | |
| 妇科 | |
| 男科 | |
| 波长 | 10.6μmmicro;米micro;m |
| 功率 | 30W |
| 模式 | 扫描方面,普通 |
| 激光能量 | 5-120mj |
| 步数值 | 5MJ |
| 扫描模式 | 16种类型 |
| 扫描图案大小 | 0.1x0.1mm,20x20mm |
| 扫描模式 | 随机;序列; |
| 点数量 | 10000点以上 |
| 脉搏持续时间 | 0.2-4ms |
| 现场距离 | 0.1-2mm |
| 脉冲能量 | 1mj到120mj |
| 冷却系统 | 空气冷却系统 |
| 激光设备 | 密封激光器由直流电刺激 |
| 冷凝器焦点 | F =50毫米 |
| 现货尺寸 | 1.8±0.2mmmn;0.2毫米mn;0.2mm |
| 辐射时间 | 0.011s |
| 预习 | 是(635nm红外线) |
| 有效 - 我们拥有自己的专业研发团队和配套设施,可以在很短的时间内跟踪分销商的想法,使其成为现实,包括硬件,软件和产品外观等。 etc. 4个工作日的领先时间保证客户很快得到机器 严格- 贵族激光在医疗和美容仪器方面拥有超过25年的经验 我们所有的工程师有21年以上的经验,我们可以提供强大的技术支持和跟踪您的要求非常好。 我们所有的机器得到了医疗CE认证,所有的生产工艺严格按照ISO13485。 相信- 我们是一家拥有医疗设备生产许可证的公司。产品远销世界各地。作为阿里巴巴七年的黄金供应商,我们越来越强大。 |
| 服务和保修ranty 1.提供3年保修和终身维护。 odm&oem:; oem:;OEM: 根据您的要求设计机壳,软件,标志。 在机壳上打印您的徽标,在您的软件上添加徽标。 多种操作语言为您的选择。 多机颜色为您的选择。 3〜5个工作日内交货。 4.提供详细的用户手册,治疗手册和培训DVD,我们还提供专业的在线指导实践指导(面对面),这些将帮助您成为机器上的专业人士。 5.访问我公司时,我厂和诊所的综合培训。 文件为您宣传:高分辨率机器图片,培训证书,治疗前后照片。otos. |
| Model NO. | Legend-I |
| Theory | Laser |
| Portable | Portable |
| Medical Devices Reg./Record No. | ISO13485,Ce |
| OEM/ODM | OEM Service for Distributors |
| Screen | 5.7/8.4 Inch Color Touch |
| Power | 30W |
| Color | Variety Choose |
| Scanner | High Speed Scanner |
| Specification | CE1023, ISO13485 |
| Type | CO2 Laser |
| Application | Salon |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Warranty | 3 Years′ WarrantyWarrantyarranty |
| Training | User Manual ,Maintenance Manual , Treatment Manual |
| Wavelength | 10600nm |
| Output Patterns | More Than 15 Types |
| Laser Driver | Air-Cooled RF-Excited CO2 Laser Tube(Coherent) |
| Trademark | Noble Laser |
| Origin | Beijing, China |
| NOBLE LASER PRODUCTS | ||||
| HOME | > Laser hair removal | > Elight | > SHR | > HIFU |
| > Multifunction | > Fractional CO2 laser | > Cryo Therapy | > IPL | > Thermal RF |
| > Vascular removal | > Ultrasound cavitation | > Radio frequency | > Laser tattoo removal | > Dental laser |
| Features 1. Large LCD color touch screen, most humanist software control 2. 7-jointed arm light conduct, more convenient operating, less costs. 12 shapes more chosen 3. Use scanning field lens instead of focusing lens for better evenness for scan in a flat. The diameter of spot only 0.1mm. 4. 5 different size scanning heads, 1 cutting head, 1 dental head ,1 gynecology head &circumcision head suitable for more applications.ions.ions. 5. Powerful software adjusts parameter easily. Multiple graphics and scanning mode for your selection. Moreover, the graphics could be two-way adjusted. 6. Continuous, super pulse, fractional different Operation Modes, There is a wider use in clinical application. 7. Focal spot diameter and interval are adjustable. Patient's unique needs can be met during treatment. 8. The best USA RF laser tube, Stable performance, high effective, No consumable costs 9. Inhale and deflate air system . |
| How it work Fractional CO2 Laser System fires a laser beam which is split into numbers of microscopic beams, producing tiny dot or fractional treatment zones within the selected target area only. Therefore, the heat of laser only passes deeply through the fractional damaged area. This allows the skin to heal much faster than if the whole area was treated. During the skin self-resurfacing, a great amount of collagen is produced for skin rejuvenation, eventually the skin will look much healthier and younger. |
| New generation high speed scanner with Most advanced Purification system can suck away all the GaS & Dust during treatment, make the treatment more Healthy and comfortabletabletable |

| Other available treatment heads 1.Gyaecology heads for Vaginal tightening (Specialist Female Genital Cosmetic Surgery), 2.Andriatry heads for circumcision 3.E.N.T and Dental heads for E.N,T & dentalentalental treatment |

| Application 1. Skin renewal and regeneration 2. All colors tattoo removal 3..Remove all kinds of wrinkles 4. Remove acne and scars 5. Remove neoplasms 6. Remove pigment 7.Treat telangiectasis 8. Sun damage recovery and skin renewing 9. Actenic keratoses 10. Face lift, tighten and whiten skin 11. Pierce ears 12. Effective treatment with skin hydroponic, skin rough 13,Teeth whitening 14.vaginal tightening |
| screen | 8.4inch LCD real color touch screen |
| Light conducting system | 7 jointed arms to conduct light |
| Laser | Metal RF driver tube(coherent) |
| Available treatment head | Scan |
| UltraPulse | |
| Dental | |
| Gynecology | |
| Andrology | |
| Wavelength | 10.6µmmicro;mmicro;m |
| Power | 30W |
| MODE | Scan,Normal |
| Laser energy | 5-120mj |
| Step value | 5mj |
| Scan patterns | 16 types |
| Scan pattern size | 0.1x0.1mm-20x20mm |
| Scan Mode | Random; Sequence; |
| Dot quantity | 10000 dots at most |
| Pulse duration | 0.2-4ms |
| Spot distance | 0.1-2mm |
| Pulse energy | 1mj to 120mj |
| Cooling system | air cooling system |
| Laser apparatus | Sealed off laser device stimulated by direct current |
| Condenser focus | f=50mm |
| Spot size | 1.8±0.2mmmn;0.2mmmn;0.2mm |
| Radiation time | 0.011s |
| Preview | Yes (635nm infrared ray) |
| Effective - we own our own professional R&D team and supporting facilities , can track distributors' idea and make it real in a very short time, including the hardware, software and products appearance etc. etc. etc. 4 working days leading time guarantee customers got the machine soon Rigorous- Noble Laser have more than 25 years of experience in the medical and beauty devices All of our engineers have more than 21 years experience ,we can offer Strong technical support and track your requirements very well. All of our machines got medical CE approved, all the production process is strictly according to ISO13485. Trust- We are a company with Medical equipment production license. Products exported all over the world. As a 7 years' golden supplier of Alibaba, we are growing stronger and stronger. |
| Service & Warrantyrantyranty 1. Supply 3 years warranty and lifetime maintenance. 2. ODM&OEM:;OEM:;OEM: Design the machine shell, software, logo according to your request. Print your logo on the machine shell, add your logo on the software. Multi operation language for your option. Multi machine color for your option. 3. Delivery within 3~5 working days. 4. Offer detailed user's manual, treatment manual and training DVD, we also supply professional online guidance hands-on instruction (face to face), these will help you to be a professional person on the machine. 5. Comprehensive training in our factory and clinic for you when visit our company. Documents for your publicity: high resolution machine pictures, training certificate, before & after treatment photos.otos.otos. |