指尖脉搏血氧仪,CE&ISO认证(OW-F12)
议价
加入意向| 型号。 | OW-F12 |
| 功能 | 警报系统 |
| 颜色 | 黑与白 |
| 规范 | ISO13485 |
| HS编码 | 9018193000 |
| 屏幕分辨率 | 128*64 |
| 材料 | ABS |
| 商标 | omniwell |
| 起源 | 中国武汉 |



| 技术规格 | |
| 患者 范围 | 成人,儿科 |
| 显示 | OLED双色显示,波形显示 |
| SPO2 | 测量范围:70〜99% 分辨率:±1%lusmn; 1%lusmn;1% 精度:±2%(70%〜99%),未指定(cified (<70%)d (<70%) |
| 心率 | 测量范围:30〜240 bpm 分辨率:±1%lusmn; 1%lusmn;1% 精度:±2bpm或±2%(选择较大)(选择较大)(select larger) 低灌注量≤0.4%0.4%0.4% |
| 功能 | 蜂鸣声报警 |
| 功率 | 1.5V(AAA尺寸) 碱性电池x 2 电源电压:2.6〜3.6V 低功耗,连续工作50小时 |
| 工作电流 | ≤30mA30mA30mA |
| 自动关机 | 不用时自动关机 信号在血氧仪超过8秒 |
| 手术 | 温度:5〜40摄氏度 湿度:15%〜93%(无冷凝) 大气压:700hpa〜1060hpa |
| 尺寸和重量eight | 60 * 38 *30毫米 50g (无电池) |
| 产品配件 | 一根挂绳,一个用户手册,两节电池 |
| 保修期限 | 1年 |
| MOQ | 1个 |
| 包装和发货ivery | |
| 包装细节: | 内包装:彩色黑色海绵盒 1 x Fingertip Oximeter,1 x Lanyard,1 x英文用户手册; 包装:150个/箱尺寸:42 * 38 * 34cm N.W / G.W:7.5KG / 9KG |
| 交货细节: | 在收到付款后5〜7个工作日内 |
| Model NO. | OW-F12 |
| Function | Alarm System |
| Color | Black and White |
| Specification | ISO13485 |
| HS Code | 9018193000 |
| Screen Resolution | 128*64 |
| Material | ABS |
| Trademark | OMNIWELL |
| Origin | Wuhan, China |



| Technical Specifications | |
| Patient Range | Adult, Pediatric |
| Display | OLED two color display, waveform display |
| SpO2 | Measurement range: 70~99% Resolution: ±1%lusmn;1%lusmn;1% Accuracy: ±2% (70%~99%), unspecified (cified (<70%)d (<70%) |
| Pulse Rate | Measurement range: 30~240 bpm Resolution: ±1%lusmn;1%lusmn;1% Accuracy: ±2bpm or ±2% (select larger)(select larger)(select larger) Low Perfusion ≤0.4%0.4%0.4% |
| Function | Beep sound alarm |
| Power | 1.5V (AAA size) Alkaline battery x 2 Supply voltage: 2.6~3.6V Low power consumption,50 hours continuous to work |
| Working Current | ≤30mA30mA30mA |
| Automatic Power-off | Automatically power off when no signal in the oximeter for more than 8 seconds |
| Operation | Temperature:5~40 degrees centigrade Humidity: 15% ~ 93% (non-condensing) Atmospheric pressure: 700hpa ~ 1060hpa |
| Dimension& weighteighteight | 60*38*30mm 50g (without batteries) |
| Product Accessories | One lanyard, one user manual, two batteries |
| Time of warranty | 1 year |
| MOQ | 1 pc |
| Packaging & Deliveryiveryivery | |
| Packaging Details: | Inner packing: color box with black sponge 1 x Fingertip Oximeter,1 x Lanyard, 1 x English user manual ; Out packing: 150pcs/carton Size:42*38*34cm N.W/G.W:7.5KG/9KG |
| Delivery Detail: | Within 5~7 working days upon receipt the payment |