SpO2监护手持式脉搏血氧仪
| 型号。 | UT100 |
| 重量 | 258g |
| 运输包装 | 彩纸纸箱 |
| 起源 | 中国 |
| 外形尺寸 | 135 X75 X28mm |
| 商标 | omniwell |
| 规范 | iso9919,iec60601-1,iec60601-1-2 |
| HS编码 | 90181930 |

| 性能规格 | |
| 血氧 | |
| 范围: | 0-100% |
| 准确性: | 70%-100%:±2%lusmn; 2%lusmn;2% 0%-69%:未指定 |
| 心(脉)率 | |
| 范围: | 30-250 bpm |
| 准确性: | ±2bpmsmn; 2bpmsmn;2bpm |
| 应用 | |
| 记忆 | 最多999条记录,长达120小时 |
| 电池 | 类型:4 AA碱性电池/充电电池或电源适配器(可选) 操作时间:长达20小时 |
| 尺寸/重量 | 135 x75 x28mm / 285g |
| 盒子内容 | 1 x UT100手持式脉搏血氧仪 1 x常规手指探针/传感器成人 1 x用户手册 1 x吊带 注意:不包括电池 |
| 交流适配器和电池充电器 | |
| 类型: | 交流电源适配器/电池充电器(电源充电功能) |
| 输入: | 100-240v,50 / 60hz,0.6a |
| 输出: | 9V /2000毫安 |
| 国家兼容性: | 全球(美国,欧洲,澳大利亚等国家)。 |
| Model NO. | UT100 |
| Weight | 258g |
| Transport Package | Color Paper Carton |
| Origin | China |
| Dimensions | 135 X75 X28mm |
| Trademark | OMNIWELL |
| Specification | ISO9919, IEC60601-1, IEC60601-1-2 |
| HS Code | 90181930 |

| Performance specifications | |
| SPO2 | |
| Range: | 0-100% |
| Accuracy: | 70%-100%:±2%lusmn;2%lusmn;2% 0%-69%: unspecified |
| Heart (Pulse) Rate | |
| Range: | 30-250 BPM |
| Accuracy: | ±2bpmsmn;2bpmsmn;2bpm |
| Application | |
| Memory | up to 999 records, up to 120 hours |
| Battery | Type: 4 AA Alkaline batteries/rechargeable batteries or Power Adapter (optional) Operation time: up to 20 hours |
| Dimensions/Weight | 135 x75 x28mm /285g |
| Box contents | 1 x UT100 Handheld Pulse Oximeter 1 x Regular Finger Probe/Sensor for Adult 1 x User's Manual 1 x Hanging Strap NOTE: Batteries not included |
| AC Adapter and Battery Charger | |
| Type: | AC Power Adapter / Battery Charger (Power Supply and Charging Function) |
| Input: | 100-240V, 50/60Hz, 0.6A |
| Output: | 9V/2000mA |
| Country Compatibility: | Worldwide (US, Europe, Australia and other countries). |