| 型号。 | z1800-V |
| 工作模式 | 速率控制,时间,剂量重量 |
| 卷 | 0.1 199.9ml,0.1ml步骤 |
| 规范 | iso,ce |
| HS编码 | 9018390000 |
| 理论 | 电疗 |
| 价格模式 | 50毫升,20毫升,10毫升 |
| 商标 | Shinova |
| 起源 | 中国 |
兽用注射泵(Z1800-V)
型号:Z1800-V
特征:
1,兼容大多数标准品牌的注射器。
2,注射器自动校准。
3,三种工作模式:速率控制模式,时间控制模式和剂量控制模式(ug / kg / min或mg / kg / h)。
4,内置可充电电池(锂离子聚合物电池)。
5,报警功能:闭塞,空,近空,电池电量不足,输液,注射器松动等
6,三级阻塞限制压力:高,中,低。
7,三级报警声:高,中,低。
8,输液完成后,注射泵自动进入KVO模式。
9,清洗/冲泡功能。
技术规格
流量范围(速率模式):
50ml注射器:0.1-188.0ml / hr(0.1ml / hr步骤)
20ml注射器:0.1-800.0ml / hr(0.1ml / hr步骤)
10ml注射器:0.1-400.0ml / hr(0.1ml / hr步骤)
2.精度:+/- 2%(正确校准后)
时间设定模式范围:
体积:0.1〜199.9ml,0.1ml步骤
时间:1-99分钟,1分钟步
重量设定模式范围:
索尔。体积:0.1〜199.9ml,0.1ml步骤
药物质量:0.1〜999.9ml,0.1ml步骤
剂量:0.01-99.99ug / kg / min,0.01ug / kg / min步骤
0.01-99.99mg / kg / h,0.01mg / kg / h步骤
重量:0.1-99.9kg,0.1kg步
100-300kg,1kg步
清洗率:
1800ml / h(50ml),800ml / h(20ml),400ml / h(10ml)
体积限制范围:0-999.9ml,0.1ml步骤
7.胶囊体积:1.0- 100ml,0.1ml步骤
8. bolus价格:
10ml注射器:1.0-400.0ml / hr,0.1ml / hr步骤
20ml注射器:1.0〜800.0ml / hr,0.1ml / hr步骤
50ml注射器:1.0〜1800.0ml / hr,0.1ml / hr步骤
9.保险丝规格:F1AL / 250V,两(内)
10.电源:AC100〜240V,50 / 60Hz,内置锂离子聚合物电池:DC 11.1V,≥1600mAh。电池备份约为8小时(使用充满电的电池并以5ml / h运行时)./ h)。/h).
11.功耗:≤25VA25VA25VA
班级:我
类型:CF
尺寸:280mm x 160mm×130mm
15.净重:3.5公斤。 (约)
16.工作条件:
环境温度:10-40℃
相对湿度:20-90%
17.储存条件:
环境温度:-10〜55℃
相对湿度:10〜90%。
18.建立使用过的解决方案数据库(药物)的可能性
| Model NO. | Z1800-V |
| Working Modes | Rate Control, Time, Dose Weight |
| Volume | 0.1 199.9ml, 0.1ml Step |
| Specification | ISO, CE |
| HS Code | 9018390000 |
| Theory | Electrotherapeutics |
| Rate Mode | 50ml,20ml,10ml |
| Trademark | Shinova |
| Origin | China |
Veterinary Syringe Pump(Z1800-V)
Model:Z1800-V
Features:
1,Compatible with syringes of most of the standard brands.
2,Automatic Calibration for syringes.
3,Three working modes: Rate control mode, Time control mode and Dose weight control mode (ug/kg/min or mg/kg/h).
4,Built in rechargeable battery (Lithium-ion polymer battery).
5,Alarm functions: occlusion, empty, near empty, low battery, infusion over, syringe loose, etc
6,Three levels of the occlusion limited pressure: high, middle and low.
7,Three levels of alarm sound: high, middle and low.
8,The Syringe pump goes into KVO mode automatically as infusion is completed.
9,Purge / Bolus function.
Technical Specification
1. Flow range (Rate mode):
50 ml syringe : 0.1- 1800.0 ml / hr (0.1 ml / hr step)
20 ml syringe : 0.1- 800.0 ml / hr (0.1 ml / hr step)
10 ml syringe : 0.1- 400.0 ml / hr (0.1 ml / hr step)
2. Accuracy: +/- 2% (After correct calibration)
3. Time setting mode range:
Volume: 0.1- 199.9ml, 0.1ml step
Time: 1- 1999min, 1min step
4. Weight setting mode range:
Sol. volume: 0.1- 199.9ml, 0.1ml step
Drug mass: 0.1- 999.9ml, 0.1 ml step
Dose: 0.01- 99.99ug/kg/min, 0.01ug/kg/min step
0.01- 99.99mg/kg/h, 0.01mg/kg/h step
Weight: 0.1- 99.9kg, 0.1kg step
100- 300kg, 1kg step
5. Purge rate:
1800ml/h (50ml), 800ml/h (20ml), 400ml/h (10ml)
6. Volume limits range: 0- 1999.9ml, 0.1ml step
7. Bolus volume: 1.0- 100ml, 0.1ml step
8. Bolus Rate:
10ml syringes: 1.0- 400.0ml/hr, 0.1ml/hr step
20ml syringes: 1.0- 800.0ml/hr, 0.1ml/hr step
50ml syringes: 1.0- 1800.0 ml/hr, 0.1ml/hr step
9. Spec of the fuse: F1AL /250V, two (inside)
10. Power supply: AC100~240V, 50/60Hz, Internal Lithium-ion polymer battery: DC 11.1V, ≥1600mAh. The battery backup is approx. 8 hours (when using a fully charged battery and running at 5 ml/h)./h)./h).
11. Power consumption: ≤25VA25VA25VA
12. Class: I
13. Type: CF
14. Size: 280mm x 160mm x 130mm
15. Net Weight: 3.5 Kg. (Approx)
16. Operating condition:
Ambient temperature: 10-40degree C
Relative humidity: 20-90%
17. Storage condition:
Ambient temperature: -10~55degree C
Relative humidity: 10~90%.
18. Possibility of creation of a database about used solutions (drugs)