一次性热活检钳用于胃镜和结肠镜检查
| 型号。 | JHY-FD |
| 材料 | 不锈钢 |
| 环氧乙烷灭菌 | 环氧乙烷灭菌 |
| 组 | 成人 |
| 直径 | 2.3毫米 |
| 内窥镜通道 | 2.8mm,3.2mm |
| 特点 | 涂层,带/不带刺 |
| 规范 | iso,ce,cmdcas |
| HS编码 | 9018909010 |
| 类型 | 一次性医疗用品 |
| 证明 | ce,iso13485,cmdcas |
| 质量保证期 | 两年 |
| 标志印刷 | 定制 |
| 工作长度 | 1600mm,1800mm,2300mm, |
| 颚型 | 椭圆杯 |
| 商标 | OEM,九虹,全球 |
| 起源 | 江苏常州 |




| 模型 | O.D.(毫米) | 纬度长度(mm) | 内窥镜通道(mm) | 特点 |
| JHY-FD-23-160邻 | 2.3 | 1600 | ≥2.8mm.8mm.8mm | 没有尖峰 |
| JHY-FD-23-180邻 | 2.3 | 1800 | ≥2.8mm.8mm.8mm | 没有尖峰 |
| JHY-FD-23-230邻 | 2.3 | 2300 | ≥2.8mm.8mm.8mm | 没有尖峰 |
| JHY-FD-23-260邻 | 2.3 | 2600 | ≥2.8mm.8mm.8mm | 没有尖峰 |
| JHY-FD-23-160-W | 2.3 | 1600 | ≥2.8mm.8mm.8mm | 随着尖峰 |
| JHY-FD-23-180-W | 2.3 | 1800 | ≥2.8mm.8mm.8mm | 随着尖峰 |
| JHY-FD-23-230-W | 2.3 | 2300 | ≥2.8mm.8mm.8mm | 随着尖峰 |
| JHY-FD-23-260-W | 2.3 | 2600 | ≥2.8mm.8mm.8mm | 随着尖峰 |
| 零件 | 材料 | 标准 |
| 颚 | x10crni18-8,x5crnicunb16-4 | en10088-1-2005 |
| 弹簧鞘 | x5crni18-10 | en10088-1-2005 |
| 处理 | ABS | iso 2580-1-2002 |
| 夹爪 | x5crnimo17-12-2,x5crni18-10 | en10088-1-2005 |
| 穗 | x5crni18-10,x5crnicunb16-4 | en10088-1-2005 |
| 保护套 | 聚烯烃,PTFE | iso 13000-2005 |
| 拉线 | x5crni18-10 | en10088-1-2005 |
| Model NO. | JHY-FD |
| Material | Stainless Steel |
| Ethylene Oxide Sterilization | Ethylene Oxide Sterilization |
| Group | Adult |
| Diameter | 2.3mm |
| Endoscope Channel | 2.8mm, 3.2mm |
| Characteristics | Coated, with/ Without Spike |
| Specification | ISO, CE, CMDCAS |
| HS Code | 9018909010 |
| Type | Disposable Medical Supplies |
| Certification | CE, ISO13485, Cmdcas |
| Quality Guarantee Period | Two Years |
| Logo Printing | Customized |
| Working Length | 1600mm, 1800mm, 2300mm, |
| Jaw Type | Oval Cups |
| Trademark | OEM, Jiuhong, Global |
| Origin | Changzhou, Jiangsu |




| Model | O.D.(mm) | Worthing Length(mm) | Endoscope Channel(mm) | Characteristics |
| JHY-FD-23-160-O | 2.3 | 1600 | ≥2.8mm.8mm.8mm | Without spike |
| JHY-FD-23-180-O | 2.3 | 1800 | ≥2.8mm.8mm.8mm | Without spike |
| JHY-FD-23-230-O | 2.3 | 2300 | ≥2.8mm.8mm.8mm | Without spike |
| JHY-FD-23-260-O | 2.3 | 2600 | ≥2.8mm.8mm.8mm | Without spike |
| JHY-FD-23-160-W | 2.3 | 1600 | ≥2.8mm.8mm.8mm | With spike |
| JHY-FD-23-180-W | 2.3 | 1800 | ≥2.8mm.8mm.8mm | With spike |
| JHY-FD-23-230-W | 2.3 | 2300 | ≥2.8mm.8mm.8mm | With spike |
| JHY-FD-23-260-W | 2.3 | 2600 | ≥2.8mm.8mm.8mm | With spike |
| Component | Material | Standard |
| Jaw | X10CrNi18-8,X5CrNiCuNb16-4 | EN10088-1-2005 |
| Spring sheath | X5CrNi18-10 | EN10088-1-2005 |
| Handle | ABS | ISO 2580-1-2002 |
| Jaws holder | X5CrNiMo17-12-2,X5CrNi18-10 | EN10088-1-2005 |
| Spike | X5CrNi18-10,X5CrNiCuNb16-4 | EN10088-1-2005 |
| Protective sleeve | Polyolefin, PTFE | ISO 13000-2005 |
| Pulling wire | X5CrNi18-10 | EN10088-1-2005 |