带FM立体声的多功能一体式蒸汽淋浴房
| 型号。 | yz8016 / yz8016t |
| 开放式 | 滑动 |
| 功能 | 多功能 |
| 托盘材料 | ABS |
| 玻璃厚度 | 5毫米 |
| 电脑控制面板 | 电脑控制面板 |
| 商标 | 扬子 |
| 规范 | 800*800*1980/900*900*1980 |
| HS编码 | 9406000090 |
| 托盘形状 | 扇形 |
| 人 | 单 |
| 面板材料 | 钢化玻璃 |
| 框架材料 | 铝合金 |
| 淋浴方式 | 组合淋浴 |
| 立体声 | 调频 |
| 运输包装 | 标准Exort纸箱包装 |
| 起源 | 滁州 |
| 多功能整体蒸汽淋浴房配FM立体声 | |
| 模型 | yz8016 / yz8016t |
| 尺寸 | 950x950x2150mm |
| 玻璃门 | 5毫米回火透明玻璃 |
| 更多厚度选择:4毫米可用 | |
| 玻璃类型 | 更多的玻璃完成选择:无光泽玻璃,磨砂玻璃,酸性玻璃,印刷玻璃,彩色玻璃,五颜六色的酸性玻璃等。 |
| 帧 | 缎面铝框架. |
| 更多关于铝合金和外形的选择:镀铬,白色和其他可用. | |
| 托盘 | ABS /亚克力复合板 - 我们拥有ABS板机,板由我们自己生产。 |
| 包括匹配的排水管和管道 | |
| 加固措施: | |
| 托盘由耐用光泽3.5mm复合材料制成,表面光洁 用100%树脂和3层玻璃纤维增强。 | |
| 托盘底部不锈钢或铁托架,与托盘组合 玻璃纤维和树脂 | |

| Model NO. | YZ8016/YZ8016T |
| Open Style | Sliding |
| Function | Multi-functional |
| Tray Material | ABS |
| Glass Thickness | 5mm |
| Computer Control Panel | Computer Control Panel |
| Trademark | Yangzi |
| Specification | 800*800*1980/900*900*1980 |
| HS Code | 9406000090 |
| Tray Shape | Sector |
| Person | Single |
| Panel Material | Tempered Glass |
| Frame Material | Aluminium Alloy |
| Shower Mode | Combination Shower |
| Stereo | FM |
| Transport Package | Standard Exort Carton Pack |
| Origin | Chuzhou |
| Multi-functional integral steam shower room with FM stereo | |
| Model | YZ8016/YZ8016T |
| Size | 950x950x2150mm |
| Glass Door | 5 mm tempered clear glass |
| More thickness choice: 4 mm available | |
| Glass Type | More glass finish choices: matt glass, frosted glass, acid glass, print glass,colorful woven glass ,colorful acid glass etc. |
| Frame | Satin finished aluminum frame. |
| More choices about a luminum finish and shape : Chrome, White painted and other available. | |
| Tray | Made of ABS/Acrylic compound board -we have ABS board machine, the board is produced by ourselves. |
| Include matched drainer and pipe | |
| Reinforcement measures: | |
| Tray is made of durable and luster 3.5mm compound material, surface finish with reinforced by 100% resin and 3 layers of fiber glass. | |
| Stainless steel or iron bracket in tray bottom, combined with tray by fiber glass and resin | |
