全数字眼科a / B超声机Ysd8300
| 型号。 | ysd8300 |
| 类型 | 超声波扫描仪 |
| 组 | 中老年 |
| 医疗器械注册/记录号 | 20142230425 |
| 类型。 | 眼科超声扫描仪 |
| 尺寸 | 256X150X326mm |
| 证书 | ce iso |
| 保证 | 2年 |
| 戏剧模式 | b,b / b,4b,b / a,a |
| 规范 | 256 * 150 *326毫米 |
| HS编码 | 9018129100 |
| 分类 | 成像诊断设备 |
| 证明 | ce,sgs,fda,iso13485 |
| 医疗器械监管类型 | 类型2 |
| 分类。 | 成像诊断设备 |
| n.w | 4.5公斤 |
| 颜色 | 白色 |
| 出口市场 | 整个世界 |
| 灰色 | 256 |
| 商标 | YSD |
| 起源 | 成都中国 |

| YSD8300主要技术参数 | |
| 显示 | 10.4寸高分辨率液晶屏, |
| 菜单操作语言: | 中国/英文。 |
| 探头插座: | 双探头插座 |
| 模式探测器 | 10MHz,进口探头带固定灯。 |
| B模式探头: | 10MHz,进口换能器。 |
| 收益范围: | 0--120dB。 |
| 显示模式: | b,b / b,4b,b / a,a |
| 动态范围: | 30-100dB,视觉可调。 |
| 灰色: | 256 |
| 智能TGC调整: | 8段。 |
| 内置D盘: | 4GB,保存质量数据,图像,报告等 |
| 报表功能: | 打印屏幕,IOL报告,图片案例报告等 |




| Model NO. | YSD8300 |
| Type | Ultrasound Scanner |
| Group | Middle-aged and Old |
| Medical Devices Reg./Record No. | 20142230425 |
| Type. | Ophthalmic Ultrasound Scanner |
| Size | 256X150X326mm |
| Certificate | Ce ISO |
| Warranty | 2 Years |
| Isplay Mode | B, B/B, 4b, B/a, a |
| Specification | 256*150*326mm |
| HS Code | 9018129100 |
| Classification | Imaging Diagnostic Equipment |
| Certification | CE, SGS, FDA, ISO13485 |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Classifications. | Imaging Diagnostic Equipment |
| N.W | 4.5kg |
| Color | White |
| Exporting Market | The Whole World |
| Gray | 256 |
| Trademark | YSD |
| Origin | Chengdu China |

| YSD8300 Main technical | |
| Display | 10.4 inch high resolution LCD screen, |
| Menu operation Language: | Chinese/English. |
| Probe sockets: | Double probe sockets |
| A mode probe: | 10MHz, imported probe with fixation light. |
| B mode probe: | 10MHz, imported transducer. |
| Gains range: | 0--120dB. |
| Display mode: | B, B/B, 4B, B/A, A |
| Dynamic range: | 30-100dB, visual and adjustable. |
| Gray: | 256 |
| Intelligent TGC adjustment: | 8 segments. |
| Build-in D disk: | 4GB, save mass data, images, reports, etc. |
| Report function: | print screen, IOL report, case report with picture, etc. |



