生物计量和眼压计眼科超声波机Ysd8000-Ap
| 型号。 | ysd8000-AP |
| 类型 | 超声波扫描仪 |
| 医疗器械监管类型 | 类型2 |
| 分类。 | 成像诊断设备 |
| n.w | 1.7公斤 |
| 颜色 | 白色 |
| 出口市场 | 整个世界 |
| 电力需求 | ac 100-240v 50-60hz |
| 商标 | YSD |
| 起源 | 成都中国 |
| 分类 | 成像诊断设备 |
| 组 | 人的 |
| 医疗器械注册/记录号 | 20142230425 |
| 类型。 | 眼科超声扫描仪 |
| 尺寸 | 200 * 168 * 165 mm |
| 证书 | ce iso |
| 保证 | 2年 |
| 额定输入 | 直流12v 3.0a |
| 规范 | 200×168×165168×165; 165168× 165 |
| HS编码 | 9018129100 |



| 标准配置 | |
| YSD8000-A仅限Biometer | 主机; 10.0MHz A探头; A扫描/ Biometer的量块; 脚踏开关; 适配器; 触摸屏笔 |
| YSD8000-P只有Pachymeter | 主机; 20.0MHz角度探头; Pachymeter量规; 脚踏开关; 适配器; 触摸屏笔 |
| YD8000-AP Biometer / Pachymeter | 主机; 10.0MHz A探头; 20.0MHz角度探头; 两种规格块; 脚踏开关; 适配器; 触摸屏笔 |
| 电源规格 | |
| 电力需求 | ac 100-240v 50-60hz |
| 额定输入 | 直流12v 3.0a |
| 尺寸和重量eight | |
| 尺寸 | 200×168×165(mm,l×w×h)5(mm,l×w×h)s;W×H)5 (mm, L×W×H) |
| 主机重量 | 约。 1.7公斤 (排除配件) |



| Model NO. | YSD8000-AP |
| Type | Ultrasound Scanner |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Classifications. | Imaging Diagnostic Equipment |
| N.W | 1.7kg |
| Color | White |
| Exporting Market | The Whole World |
| Power Requirement | AC 100-240V 50-60Hz |
| Trademark | YSD |
| Origin | Chengdu China |
| Classification | Imaging Diagnostic Equipment |
| Group | Human |
| Medical Devices Reg./Record No. | 20142230425 |
| Type. | Ophthalmic Ultrasound Scanner |
| Size | 200*168*165 mm |
| Certificate | Ce ISO |
| Warranty | 2 Years |
| Rated Input | DC 12V 3.0A |
| Specification | 200× 168× 165168× 165; 165168× 165 |
| HS Code | 9018129100 |



| Standard Configuration | |
| YSD8000-A Biometer only | Main unit; 10.0MHz A probe; Gage block for A-scan / Biometer; Footswitch; Adapter; Touch screen pen |
| YSD8000-P Pachymeter only | Main unit; 20.0MHz angled probe; Gage block for Pachymeter; Footswitch; Adapter; Touch screen pen |
| YD8000-AP Biometer / Pachymeter | Main unit; 10.0MHz A probe; 20.0MHz angled probe; Two kinds Gage block; Footswitch; Adapter; Touch screen pen |
| Power Specification | |
| Power Requirement | AC 100-240V 50-60Hz |
| Rated Input | DC 12V 3.0A |
| Dimension & Weighteighteight | |
| Dimension | 200×168×165 (mm, L×W×H)5 (mm, L×W×H)s;W×H)5 (mm, L×W×H) |
| Weight of main unit | Approx. 1.7 kg (Exclude the accessories) |


