淫羊藿 通常被称为 多毛的山羊杂草。它在传统中草药中是众所周知的其男性和女性的性欲和性欲增强。作为着名的 '滋养肾脏' 和“杨”成分,它在天然春药产品中与用于性增强的其它草药组合,包括水稻,catuaba,eurycoma,yohimbe,藜苜蓿,粘液pr,muira puama,maca,人参。草本淫羊藿也广泛应用于中医,用于性强化,免疫力改善,抗癌和抗衰老治疗。黄酮和多糖是主要的活性成分。 淫羊藿的关键成分是 icariin,其促进血管的内皮一氧化氮依赖性舒张,因此可以相当有助于治疗 勃起功能 和 阳。. 角质山羊杂草释放睾酮促进剂 和 帮帮我s 你在性期间感觉更活。 因为它也是相当健康的保持你的健康为一个整体,它是增加的关键因素 性耐力 和最后权力。 没有副作用,采取角质山羊杂草,这将使它成为一个健康和重要的成分 男性增强丸s. 我们的 淫羊藿提取物 来源是从脚的老'qinling'moutain收获s,在那里相当丰富的各种草药和清洁 水 没有任何意义。这个来源保证我们的成分更多 安全 为人类使用。 淫羊藿提取物植物来源:Epimedium grandiflorum 使用部件:叶 活性成分:Icariin,Icariinscas no .: 489-32-7分子式:C33H40O15分子量:676.65规格:Icariin> 10%-98%HPLC外观:白色/淡黄色粉末或棕色粉末包: 500G / 1KG /铝箔袋; 25KG /桶储存条件: 请保持它远离直射光,并湿。 3年保质期 角质山羊杂草的好处治疗心绞痛;2.增加冠状静脉血流量;3.对性障碍和免疫缺陷具有治疗效果参数限制| 识别 | 正 |
| 出现 | 淡黄色至白色细粉 |
| 气味 | 特性 |
| 味道 | 特性 |
| 网格尺寸 | NLT 100%通过80目 |
| 测定(Icariin) | nlt 98.0% |
| 溶解性 | 完全溶于乙醇 |
| 疏松 | NLT 0.3g / ml |
| 点击 | NLT0.4μg/ ml |
| 水分含量 | nmt 3.0% |
| 灰分 | nmt 3.0% |
| 重金属 | NMT 10ppm |
| 砷(As) | NMT 0.3ppm |
| 镉(Cd) | NMT 0.07ppm |
| 铅(Pb) | NMT 0.5ppm |
| 汞(Hg) | NMT 0.05ppm |
为什么不选择我们作为您可靠的供应商?
http://www.chinwonbio.com/index.php/product/index/g/e/id/16.html
Epimedium is commonly known as Horny Goat Weed. it is well known in traditional Chinese herbal medicine for its aphrodisiac properties and libido enhancement in men and women.As a famous 'Nourishing kidney' and 'Yang' ingredient, it is combined in natural aphrodisiac products with other herbs used for sexual enhancement including avena sativa, catuaba, eurycoma, yohimbe, tribulus terrestris, mucuna pruriens, muira puama, maca, ginseng. Herbal Epimedium is also widely applied in Traditional Chinese Medicine for sexual enhancement, immunity improvement, anti-cancer and anti-aging treatment. Flavonoids and polysaccharides are the major active components. The key ingredient in Epimedium herb is icariin, which promotes endothelial nitric oxide-dependent relaxation of blood vessels and hence can be quite helpful for treating erectile function and impotence. Horny goat weed releases testosterone boosters and helps you feel more alive during sex. As it is also quite healpful to preserve your health for a whole body, it is the key ingredient to increase sexual stamina and last power. There are no side effects for taking horny goat weed, that will make it become a healthy and important ingredient in male enhancement pills. Our epimedium extract sources are harvested from the foot the old 'qinling' moutains, where is quite rich in various species of herbal and clean water without any poision. This source assures our ingredients more safe for human being uses. Epimedium extractBotanical Source: Epimedium grandiflorum Part Used:Leaf Active Ingredients:Icariin,IcariinsCAS No.: 489-32-7Molecular Formula: C33H40O15Molecular Weight:676.65Specfication: Icariin﹥10%-98% HPLCAppearance: White/Pale yellow powder or brown powderPackage: 500G/1KG/Aluminum Foil Bag; 25KG/DrumStorage Conditions: Please keep it away from direct light, and wet. 3 years shelf life Horny Goat Weed Benefits1. Treating angina;2. Increasing coronal-vein blood flux;3. Having therapeutic effect on sexual disorder and immunologic inadequacyParameters Limits| Identification | Positive |
| Appearance | Pale yellow to white fine powder |
| Odor | Characteristic |
| Taste | Characteristic |
| Mesh Size | NLT 100% pass 80 mesh |
| Assay (Icariin) | NLT 98.0% |
| Solubility | Completely soluble in ethanol |
| Loose | NLT 0.3g/ml |
| Tapped | NLT 0.4g/ml |
| Moisture Content | NMT 3.0% |
| Ash Content | NMT 3.0% |
| Heavy Metals | NMT 10ppm |
| Arsenic (As) | NMT 0.3ppm |
| Cadmium(Cd) | NMT 0.07ppm |
| Lead (Pb) | NMT 0.5ppm |
| Mercury (Hg) | NMT 0.05ppm |
Why not choose us to be your reliable supplier?
http://www.chinwonbio.com/index.php/product/index/g/e/id/16.html