5W大功率LED球泡灯

议价
加入意向| 包装细节: | 1个/盒 |
|---|---|
| 交货详细信息: | 7working天 |
5W大功率LED球泡灯
5件贴片发光二极管
底座可供选择:E14,E26,E27
CE / FCC / PSE / RoHS指令
规范:
| 型号。 | FYF-B03-5W-2 |
| 材料: | 铝+ PC |
| 电压: | AC 90-240V |
| 功率: | 5*1W |
| LED电源: | 5*1W |
| 功率因数: | ≥0.90 |
| LED数量: | 5件 |
| LED类型: | SMD LED |
| 光通量: | 400LM±5% |
| 工作温度: | -20-45 °C |
| 尺寸: | Φ60mm*110毫米 |
| 基础: | E14,E26,E27 |
| 色温: | 2700K - 8000K |
| 发光角度: | 140º |
| 效率(流明/瓦): | 90LM / W |
| 证书: | CE / FCC / PSE / RoHS指令 |
1W 3W 5W 7W 9W 12W可用于灯泡,请与我们联系以获取更多信息。 祝你今天愉快!
LED球泡灯的特点
-Lamp珠:光线柔和,光谱纯度,发光效率高。
-Lampshade:使用防静电PC材料或玻璃作为保护,和透射率是95%以上
- 热 - 汇散热器:灯体采用高压压铸6063铝合金具有优良的散热性和热传导性。
- 驱动电路:第一阶段设计室完全隔离,具有过压保护,过流保护,短路保护,提高安全性和高可靠性。
-Lamp插座连接器:额定电压AC90-240
- 适用灯座:E27,26,E14,GU10等作为您的要求,安装方便。
-Glare控制技术:与采用先进的光学技术,LED光源扩展为LED面光源的人口增加了发光面,消除眩光和升华的视觉效果。
- 可选颜色(选项):
暖白(2700-3300K)
白(4000-5000K)
冷白(6000-7000K)
应用范围:(灯泡)
该产品广泛应用于超市,办公楼,份饭,展厅,会议室,医院,橱窗,客厅等。 。 特别是对于豪华和高标准大空间的照明装饰。
| Packaging Details: | 1pc/ box |
|---|---|
| Delivery Detail: | 7working days |
5W High power LED Bulb
5pcs SMD Leds
Base available: E14, E26, E27
CE/ FCC/ PSE/ RoHS
Specification:
| Model No. | FYF-B03-5W-2 |
| Material: | Aluminum + PC |
| Voltage: | AC 90-240V |
| Power: | 5*1W |
| LED Power: | 5*1W |
| Power Factor: | ≥0.90 |
| LED Quantity: | 5pcs |
| LED Type: | SMD LED |
| Luminous Flux: | 400LM±5% |
| Working Temperature: | -20-45 °C |
| Size: | Φ60mm*110mm |
| Base: | E14, E26, E27 |
| Color Temperature: | 2700K - 8000K |
| Beam Angle: | 140º |
| Efficiency (LM/ W) : | 90lm/ W |
| Certificates: | CE/ FCC/ PSE/ RoHS |
1W 3W 5W 7W 9W 12W are available for the bulbs, please contact with us for more information. Have a nice day!
Feature of LED Bulb Light
-Lamp beads: soft light, spectral purity, high luminous efficiency.
-Lampshade: Use anti-static PC materials or glass as protection, and the transmittance is more than 95%
-Heat-sink radiator: Light body is made high pressure die-cast 6063 aluminum alloy with excellent heat dissipation and heat conductibility.
-Drive circuit: The first stage room design is completely isolated, with overvoltage protection, overcurrent protection and short circuit protection, increased safety and high reliability.
-Lamp socket connector: Rated voltage AC90-240
-Available lamp base: E27, 26, E14, GU10 etc. as your requested, Easy to install.
-Glare control technology: with the use of advanced optical technology, the LED light source was extended as the LED surface light source to increas the light-emitting surface, eliminated glare, and sublimate visual effects.
-Available color (for options) :
Warm white (2700-3300K)
White (4000-5000K)
Cold white (6000-7000K)
Applications: (BULBS)
The products are widely used in supermarket, office building, hote, exhibition hall, meeting room, hospital, show window, living room etc. . . especially for the lighting decoration of luxury and high standard large space.