快速详细信息
- 光源:LED
- 项目类型:球泡灯
- LED光源:SMD
- 类型:蜡烛灯
- 输入电压(V):AC85-265V
- 灯泡功率(W):6
- 灯具光通量(lm):520-560
- 灯发光效率(流明/瓦特):95
- CRI(镭)):70
- 色温(CCT):冷白
- 工作温度(℃):-20 - + 45
- 工作寿命(小时):50000
- 灯体材质:铝合金
- 认证:CE,EMC,FCC,LVD,RoHS指令
- 灯头型号:E27
- 原产地:广东省,中国(大陆)
- 品牌名称:金茁安
- 型号:KJ-BL6W-S01
- 色温:2800-7500K
- LED数量::12颗5630SMD
- 光源:三星/ LG
- 外形尺寸:60 *114毫米
- 发光角度:360°
包装及送货
| 包装细节: | 彩盒,白盒。 |
| 交货详细信息: | 4-7days |
技术指标
用运动传感器室内光线
1,在黑暗的环境中工作
2.红外感应照明
3.4-7days交付时间
4. AC85-265V
5W E27 LED室内照明与运动传感器
LED感应灯。 感应灯,室内led运动感应灯。 红外灯感应灯。 5W LED感应灯,LED感应灯泡。 led感应灯
- 人们来了,它是在; 人离开,它的关闭。 (之一分钟后)
- 简单的步骤来取代传统灯具。
- 它具有连续发光的功能,并且可以作为正常的LED灯泡。
- 5W LED感应灯= 40W白炽灯
- 节省多达70%的电能
- 长寿命。 与3年保证
- 光会不会对当照度超过70-130勒克斯。
- 适合的地方作为门口,浴室,厨房,停车场,地下室,等。
- 4瓦特 6瓦特也可以在此亮相。
规范
| 型号。: | KJ-BL5W-S01 |
| 工作电压: | AC85-265V |
| 能量消耗: | 5W |
| 色温: | 2800-7500K |
| 光通量: | 400-425lm |
| 材料: | 铝+ PC |
| 工作湿度: | ( 95% |
| 工作温度: | -20 ~ +45°C |
| LED数量: | 10PCS 5630SMD |
| 光源: | 三星/ LG |
| 寿命: | ≥50000Hrs |
| 底座可供选择: | E27 |
| 尺寸: | 60 *114毫米 |
| 检测距离 | 5-7米 |
| 发光角度: | 360° |
特征
1. LED光源,光控开关,红外人体感应和电源转换器,完全集成的设计。 它不需要任何其他控件,使其开始工作; 它会开始与红外线感应自动工作。
2.光源会如果环境光线不足1勒克斯亮度或有人走在感应范围内自动点亮。 而经过几秒钟的延迟(循环工作)它自动熄灭。
一年来平均寿命二度3.节能(功耗(它可以使用超过5年的正常)和安全(无发热,无辐射。)
4.它的亮度相当于一个40Watts白炽灯。
5.你可以把它放在任何地方,如走廊,卫生间,衣帽间,储藏室,地下室,仓库,车库等。
- 人体感应范围:5-8米
- 延迟时间:60秒后离开
- 此产品必须工作在夜间或黑暗的环境
应用程序和注意事项
1. led感应灯供:在大门口,后院,车库,楼梯,阳台和十字转门,等。
2.注意事项:
- 当安装时,请远离空间加热器,空调,微波炉条件和电磁场的对象。 而且请不要把传感器的帧面窗和强大的气流条件。 如果你把它在昏暗条件下,它会点亮所有的时间。
- 这是正常的,该距离将倒数时的检测区域的温度比体温高。
- 它可以自由设置光线感应器的光线条件改变时。 您可以调节合适的,柔和的光线亮度
Quick Details
- Light Source: LED
- Item Type: Bulb Lights
- LED Light Source: smd
- Type: Candle Lights
- Input Voltage (V) : AC85-265V
- Lamp Power (W) : 6
- Lamp Luminous Flux (lm) : 520-560
- Lamp Luminous Efficiency (lm/ w) : 95
- CRI (Ra) ) : 70
- Color Temperature (CCT) : Cool White
- Working Temperature (℃) : -20 - +45
- Working Lifetime (Hour) : 50.000
- Lamp Body Material: Aluminum
- Certification: CE, EMC, FCC, LVD, RoHS
- Base Type: E27
- Place of Origin: Guangdong, China (Mainland)
- Brand Name: KINGJO
- Model Number: KJ-BL6W-S01
- Color Temperature: : 2800-7500K
- LED Qty.: : 12pcs 5630SMD
- Light Source: : Samsung/ LG
- Dimension: : 60*114mm
- Beam angle: : 360°
Packaging & Delivery
| Packaging Details: | color box, white box. |
| Delivery Detail: | 4-7days |
Specifications
indoor light with motion sensor
1. Working in dark environment
2. IR sensor lighting
3.4-7days deliver time
4. AC85-265V
5W e27 led indoor light with motion sensor
led sensor light. sensor light, indoor led motion sensor light. IR led sensor light. 5w led sensor light, led sensor bulb. led sensor lamp
- People come, it's on; people leave, it's off. (after one minutes)
- Easy steps to replace the traditional lamps.
- It has the function of continuous lighting, and can be used as normal LED bulb.
- 5W led sensor light= 40W incandescent lamp
- Saving up to 70% electricity
- Long lifespan. with 3years guarantee
- The light won't be on when the illuminance is over 70-130 lux.
- Good for places as doorways, bathrooms, kitchens, parking lots, basements, and etc.
- 4w. 6w is also available in this appearance.
Specification
| Model No.: | KJ-BL5W-S01 |
| Working Voltage: | AC85-265V |
| Power Consumption: | 5W |
| Color Temperature: | 2800-7500K |
| Luminous Flux: | 400-425lm |
| Materials: | Aluminum +PC |
| Working Humidity: | ( 95% |
| Working Temperature: | -20 ~ +45°C |
| LED Qty.: | 10pcs 5630SMD |
| Light Source: | Samsung/ LG |
| Life span: | ≥50000Hrs |
| Base available: | E27 |
| Dimension: | 60*114mm |
| Detection distance | 5-7 metres |
| Beam angle: | 360° |
Features
1. LED light source, light-operated switch, infrared human body induction and power converter, fully integrated design. It don't need any other controls to make it begin to work; it will begin working with the infrared induction automatic.
2. The light source will be lighted automatically if the environment light is less than 1-lux luminance or someone is walking within the induction range. And it automatic put out after several seconds delay (Cycle working) .
3. Energy-saving (power consumption of two degrees one year on average, longevity (it can use for more than 5 years in normally) and safety (no fever, no radiation.)
4. Its brightness is equivalent to a 40Watts incandescent lamp.
5. You can put it in anywhere such as corridor, washroom, cloakroom, storage room, basement, warehouse, garage etc.
- Human body sensing ranging: 5-8M
- Delay time: 60 seconds after leaving
- This item must work at night or at dark enviroment
Application and cautions
1. led sensor light available for: at the gate, backyard, garage, stairs, balcony and turnstile, ect.
2. Cautions:
- When installation, please far away from the space heater, air conditioning, microwave oven condition and electromagnetic field objects. And please do not put the sensors frame face to the window and the condition of strong airflow. If you put it in the dark condition, it will light up all the time.
- It is normal that the distance will countdown when the temperature of the detection area is higher than the body temperature.
- It can freely set up the light sensor when the condition light changes. You can regulate the suitable and soft light brightness