快速详细信息
- 光源:LED
- 项目类型:球泡灯
- LED光源:1W LED
- 类型:球泡灯
- 输入电压(V):AC85-265V
- 灯泡功率(W):5
- 灯具光通量(lm):420-450
- 灯发光效率(流明/瓦特):85
- CRI(镭)):70
- 色温(CCT):暖白
- 工作温度(℃):-20 - + 45
- 工作寿命(小时):50000
- 灯体材质:铝合金
- 认证:CE,EMC,FCC,LVD,RoHS指令
- 灯头型号:E27
- 原产地:广东省,中国(大陆)
- 品牌名称:金茁安
- 型号:KJ-BL5W-E004-G
- LED数量:5 * 1W
- 尺寸:60 *110毫米
- 应用::室内照明
- LED品牌:晶元光电
包装及送货
| 包装细节: | 内包装:65 * 65 *125毫米箱:540 * 345 *405毫米,120个/箱彩盒与您的标志免费当你的数量)500个 |
| 交货详细信息: | 4-15days |
技术指标
5瓦特E27 LED灯
1,CE,ROHS,FCC
2.铝+ PC
3.2年保修
4. 5W LED灯泡= 40瓦白炽灯泡
E27 5W高品质的LED球泡灯
LED灯泡的特点
- 长寿命。 50.000h
- 瞬间启动,无频闪
- 固态,防震
- 节省功率的90%以上由普通灯泡
- 长时间工作,12个小时/天是完美的,产生热量低
- 无射频干扰
- 无汞或其他有害物质,符合RoHS
- 工作环境-20°C-65°C,适用于不寻常的气候
- 维护成本低
- 广泛电压设计,可以在任何合意应用
我们的LED灯泡的优势
1.高流明,采用CREE,Ebrigdelux,晶元芯片作为光源
2.精美的外观设计
3.工厂直接销售,竞争力的价格。
4. 根据你的市场功能,给你的特殊项目,提高您的利益。
5.供应2年保证,任何质量问题,供应免费商品的变化
6.我们的5W LED灯泡可直接替代40W白炽灯落漠
规范
| 型号。: | KJ-BL5W-E004-G |
| 工作电压: | AC85-265V / 50-60HZ |
| 能量消耗: | 5W |
| 色温: | 2300-7500K |
| 光通量: | 420-450lm |
| 材料: | 铝+ PC |
| 工作湿度: | ( 95% |
| 工作温度: | -20 ~ +45°C |
| LED数量: | 5件1W |
| 光源: | 晶元芯片 |
| 寿命: | ≥50000Hrs |
| 显色指数: | )75Ra(白色) |
| 显色指数: | )70Ra(暖白色) |
| 底座可供选择: | E27 |
| 尺寸: | φ60*110毫米 |
| 重量 | 100g |
| 内包装: | 92 * 92 *120毫米 |
| 发光角度: | 120° |
应用
♥家居装饰,如客厅,卧室
♥更换灯泡普通照明
♥衣柜照明
♥隐蔽重点照明
♥海湾照明
♥back.step照明,隐藏式照明
♥广泛应用在阅览室,教室,走廊,等室内照明
商业信息
关于返回: - 如果您不满意我们的产品或服务,请联系我们通过贸易经理或给我发电子邮件之前留下任何反馈。 我们致力于解决所有的问题在友好和令人满意的方式。
- 原件,并返回运输费用将不予退还或在所有情况下报销。
- 任何质量问题,请联系我要交替免费
|
关于包装: - 内盒:92 * 92 *120毫米
- 外箱尺寸:540 * 345 *405毫米,120个/箱
- 净重:130克/盒
- 毛重:18KG /箱
- 颜色与你的标志自由框可用,如果数量超过500个
|
Quick Details
- Light Source: LED
- Item Type: Bulb Lights
- LED Light Source: 1w led
- Type: globe bulb
- Input Voltage (V) : AC85-265V
- Lamp Power (W) : 5
- Lamp Luminous Flux (lm) : 420-450
- Lamp Luminous Efficiency (lm/ w) : 85
- CRI (Ra) ) : 70
- Color Temperature (CCT) : Warm White
- Working Temperature (℃) : -20 - +45
- Working Lifetime (Hour) : 50.000
- Lamp Body Material: Aluminum
- Certification: CE, EMC, FCC, LVD, RoHS
- Base Type: E27
- Place of Origin: Guangdong, China (Mainland)
- Brand Name: kingjo
- Model Number: KJ-BL5W-E004-G
- LED QTY: : 5*1W
- Size: : 60*110mm
- Application: : Indoor lighting
- LED brand: : Epistar
Packaging & Delivery
| Packaging Details: | Inner package: 65*65*125mm Carton: 540*345*405mm, 120pcs/ CTN Color box with your logo free when your quantity is ) 500pcs |
| Delivery Detail: | 4-15days |
Specifications
5w e27 led lamp
1. CE, ROHS, FCC
2. Aluminum+ PC
3.2years warranty
4. 5W led bulb=40w incandescent lamp
5W e27 high quality led bulb lamp
LED bulbs features
- Long lifespan. 50.000h
- Instant start, no flashing
- Solid State, shockproof
- Save power more than 90% by ordinary bulbs
- Long time working, 12 hours/ day is perfect, produce low heat
- No RF Interference
- No mercury or other hazardous materials, accord with RoHs
- Working environment -20°C-65°C, suitable for unusual climate
- Low maintenance cost
- Widely voltage design , can apply in any contry
Our led bulbs advantage
1. High lumens, we adopt cree, Ebrigdelux , Epistar chips as light sources
2. Beautiful appearance design
3. Factory directly selling , competitive price.
4. according to your market features , give your special items , improve your benefit .
5. supply 2years guarantee, any quality question , supply free goods for change
6. our 5W led bulb can replace 40w incandescent lamo directly
Specification
| Model No.: | KJ-BL5W-E004-G |
| Working Voltage: | AC85-265V/ 50-60HZ |
| Power Consumption: | 5W |
| Color Temperature: | 2300-7500K |
| Luminous Flux: | 420-450lm |
| Materials: | Aluminum +PC |
| Working Humidity: | ( 95% |
| Working Temperature: | -20 ~ +45°C |
| LED Qty.: | 5pcs 1W |
| Light Source: | Epistar Chip |
| Life span: | ≥50000Hrs |
| Colour rendering index: | ) 75Ra (White) |
| Colour rendering index: | ) 70Ra (warm White) |
| Base available: | E27 |
| Dimension: | φ60*110mm |
| Weight | 100g |
| Inner package: | 92*92*120mm |
| Beam angle: | 120° |
Application
♥Household decoration, such as livingroom, bedroom
♥ replace the bulbs for general lighting
♥ closet illumination
♥ concealed accent lighting
♥ cove lighting
♥ back.step lighting, recessed lighting
♥ widely used in readingroom, classroom, porch, other indoor lighting
Trading details
About Payment: - T.T. Western union
- Paypal is available for us
|
About Return: - If you are dissatisfied with our item or service, contact us by trade manager or give me email before leaving any feedback. We are committed to resolve all issues in a friendly and satisfactory manner.
- Original and return shipping fee will not be refunded or reimbursed under all circumstances.
- Any quality questions, contact me for alternation for free
|
About Package: - Inner box: 92*92*120mm
- Carton size: 540*345*405mm, 120pcs/ CTN
- Net weight: 130g/ box
- G.W: 18KG/ carton
- Colors box with your logo for free is available , if your quantity are more than 500pcs
|